Bỏ Túi 7 Cách Phối Đồ Với Túi Đeo Chéo Nam Cho Chàng Cool Ngầu

Çanta kryq për meshkuj është një aksesor i domosdoshëm mode për meshkujt sot. Pra, si të koordinohemi me çantat kryq për meshkuj? Bashkohuni me Chiaki për të zbuluar 7 mënyra për t’u koordinuar me çantat më të nxehta për meshkuj sot!


Çantat kryq janë një aksesor i domosdoshëm mode në veshjet e sotme të meshkujve. Jo vetëm që përdoret si një vend për të ruajtur gjërat kur del, por është gjithashtu një artikull për ta ndihmuar atë të bëhet më elegant dhe personal. Pra, si të koordinohemi me çantat kryq të meshkujve për ta bërë atë të veçantë? Eksploroni 6 mënyra me Chiaki koordinojeni me çantën kryq për meshkuj Më e nxehta tani!

7 mënyrat kryesore për t’u koordinuar me çantat e bukura të tërthortë për meshkuj

Përveç kapelave, kapelet me kovë, çantat kryq janë edhe aksesorë të modës që zgjidhen me kujdes nga meshkujt. Sidomos, ju gjithmonë mësoni se si të koordinoheni me këto artikuj për t’u rifreskuar. Për ta ndihmuar atë të bëhet unik, këtu janë 7 sugjerime për t’u koordinuar me çantat më të nxehta të meshkujve sot:

1. Koordinoni me çantë kryq meshkujsh dhe T-shirt + xhinse

T-shirt + xhinse është veshja e parë që Chiaki dëshiron t’ju prezantojë. Kjo konsiderohet mënyra më e thjeshtë për t’u koordinuar me çantat kryq për meshkuj për të rinjtë që ndjekin një stil të butë bazë.

T-shirt me çantë të këndshme për meshkuj

Për shkak të natyrës së një çante të pavarur, përzierja e një çantë kryq për meshkuj me asnjë veshje nuk do t’ju bëjë të fshehtë apo të ngushtë, sidomos kur kombinohet me një T-shirt + xhinse. Për meshkujt që janë në adoleshencë ose kanë muskuj, duhet ta veshin shpesh këtë set dhe ta kombinojnë me një çantë kryq për t’u dukur më të rinj dhe më aktivë!

2. Çantë kryq për meshkuj me këmishë + pantallona/xhinse

Në vend që të promovoni dinamizëm si mënyra e koordinimit me çantën kryq për meshkuj Chiaki të sugjeruar më sipër, mund të përzieni edhe çantën kryq me një këmishë + pantallona/xhinse casual për të rritur elegancën tuaj.

koordinojeni me çantën kryq meshkujsh dhe këmishë të bukur

3. Përzieni veshjet sportive me çantat kryq për ta bërë atë më aktiv

Transformohu për t’u bërë një djalë i lezetshëm, aktiv me vetëm një çantë kryq + veshje sportive, a mund ta besosh? Kjo veshje do t’ju ndihmojë të kulloni një stil të shëndetshëm, personalitet dhe pak të lezetshëm! Kjo është edhe një mënyrë për të koordinuar veshjet që i bëjnë shumë femra të dashurohen me meshkujt e sotëm.

Si të koordinoheni me një çantë kryq meshkujsh me stil dinamik

Mund të përzieni një çantë kryq në formë stomaku me veshje sportive dhe atlete të trasha me taka të larta nga MLB, Gucci, Puma, Balenciaga për të bërë përshtypje edhe më shumë.

4. Koordinoni me çantë kryq meshkujsh me xhaketë + pantallona kaki

Stili i rrugës është kthyer gradualisht në një trend të modës së të rinjve vitet e fundit. Me këtë stil, ju mund të transformoheni në shumë stile të ndryshme.

koordinojeni me çantën kryq për meshkuj të stilit të rrugës

Së pari, ju mund të përzieni shumë sipërme në shtresa si një këmishë, jelek/hoodie, pastaj një xhaketë bomber nga jashtë. Kjo lloj veshje quhet Layering cool dhe po drejtohet nga shumë djem.

Tham Khảo Thêm:  Mang thai 3 tháng đầu nên ăn gì, kiêng gì tốt cho sức khỏe mẹ và thai nhi

koordinojeni me xhaketë çantë kryq për meshkuj

Përveç kësaj, ju mund të vishni një T-shirt në kombinim me një xhaketë + pantallona kaki për t’u dukur më e rregullt se përzierja e stilit Layering Chiaki të përmendur më sipër!

5. Miks çantë kryq për meshkuj me T-shirt + pantallona të shkurtra

T-shirt + pantallona të shkurtra është një nga mënyrat e thjeshta për të koordinuar, por është e njohur për shumë djem. Me këtë veshje dinamike dhe komode do të përdoret më shumë në ditët e verës.

Koordinoni me çantë kryq meshkujsh dhe T-shirt dhe pantallona të shkurtra

Në çdo rast kur zbresin rrugës për t’u argëtuar me miqtë, meshkujt mund ta kombinojnë këtë veshje me një çantë crossbody për t’u bërë një djalë me më shumë shije!

6. Pantallona hoodie + jogger të kombinuara me çantë kryq për meshkuj

Duke hyrë në motin e ftohtë të vjeshtës, një pantallon hoodie + jogger kombinuar me një çantë kryq për meshkuj jo vetëm që e mban ngrohtë, por edhe i shton bukurinë.

Si të koordinoheni me një çantë kryq dinamike për meshkuj

Me këtë veshje, i dashuri do të bëhet i ri dhe i shëndetshëm sa herë që del në rrugë. Nëse jeni një person i bardhë, provoni të përzieni një stil të zi sur ton me një atlete të trashë të ndritshme për t’u bërë më të spikatur.

Anasjelltas, nëse keni lëkurë marramendëse, gjeni një kapuç të lehtë me një çantë të zezë kryq për një kontrast ngjyrash që të përshtatet me këtë veshje.

7. Koordinoni me çantën kryq dhe kostum meshkujsh

E keni menduar ndonjëherë se kombinimi i një kostumi elegant dhe një çantë kryq për meshkuj do të përshtatet dhe do të bëhet një stil për meshkujt? Duket e pamundur të përzieni së bashku, por kjo është me të vërtetë një ide që nuk duhet ta injoroni dhe mund të bëhet një trend i ri i modës!

kostum i kombinuar me çantë kryq për meshkuj

Një çantë kryq prej lëkure kur kombinohet me një kostum do ta ndihmojë atë të bëhet më luksoz, i sjellshëm dhe mbresëlënës kur përdor një çantë dore të ashpër.

Top 5 çantat më të nxehta për meshkuj sot

Aktualisht, në treg ka modele të panumërta çantash tërthorta me dizajne, ngjyra dhe përmasa të ndryshme nga marka të ndryshme të modës. Megjithatë, këtu janë 5 modelet më të njohura të çantave për meshkuj:

1. Çanta kryq për meshkuj Pedro Sling Bag E zezë PM2-25210199

Pedro është një markë e famshme botërore e modës nga “Lion Island” Singapori. Jo vetëm i njohur për këpucët e markës, Pedro është i dashur edhe për çantat e modës dhe luksoze për meshkuj.

Çanta kryq për meshkuj Pedro Sling Çanta e zezë PM2-25210199 e bukur

Një nga çantat që përfaqëson këtë fytyrë në pasarelë është çanta e zezë fisnike Sling Black PM2-25210199. Produkti është bërë nga materiali Microfiber i kombinuar me një shtresë Fabric për të ndihmuar çantën të qëndrojë e qëndrueshme me kalimin e kohës.

2. Çanta Adidas Festival H35581 në ngjyrë të zezë personaliteti

Adidas konsiderohet si një manjat në fushën e dizajnimit dhe prodhimit të markës më të famshme të modës sot në botë. Mbi njëqind vjet funksionim dhe zhvillim, ky “plak” ka vazhduar gjithmonë me trendet dhe ka krijuar produkte të reja për t’i sjellë klientëve të tij.

Tham Khảo Thêm:  Giỏ Quà Tết 200k, 150k, 100k

Çanta Adidas Festival H35581 personalitet i zi për meshkuj

Përveç këpucëve sportive që shoqërojnë vitet e rinisë së djemve, Adidas dizenjon edhe çanta me stil tërthor për ta ndihmuar atë të bëhet aktiv sa herë që del jashtë.

Çanta e zezë elegante Adidas Festival Çanta H35581 është një nga aksesorët e modës që meshkujt kanë vlerësuar vitet e fundit. Produkti është projektuar në formë katrore, materiali poliestër është jashtëzakonisht i fortë dhe rezistent ndaj ujit. Ky do të jetë një artikull që nuk mund ta humbisni këtë dimër.

3. MLB Nylon Phone Crossbody New York Yankees 3ACRH062N-50BKS

Pavarësisht se është një emër në zhvillim, MLB Korea shpesh udhëheq trendin e modës së re sa herë që lancon ndonjë produkt. Nxehtësia nga kjo markë po mbulohet gjithnjë e më shumë pavarësisht gjinisë apo moshës.

Çanta e bukur MLB Naylon Phone Crossbody

Në veçanti, prezantimi i çantës me trup kryq najloni për meshkuj MLB New York Yankees 3ACRH062N-50BKS jo vetëm që e ndihmon atë të ruajë gjërat e tij kur del jashtë, por gjithashtu e ngre ndjenjën e tij të modës në një nivel të ri. Produkti është bërë nga material najloni rezistent ndaj gërvishtjeve dhe rezistent ndaj ujit.

4. Çanta Adidas Beli E zezë FN0890

Modeli tjetër i çantave mashkullore të cilit mund t’i referoheni është çanta e zezë e belit FN0890 nga moda e Adidas. Çanta e belit e zezë FN0890 është një çantë e gjithanshme për meshkuj, e cila mund të përdoret çdo ditë apo edhe në udhëtime të gjata.

Çanta kryq për meshkuj Adidas Beli E zezë FN0890 e bukur

Për ata që ndjekin një stil sportiv dinamik, mund ta përdorni këtë çantë për t’u përzier me veshjet tuaja.

5. Çantë kryq rinore kanavacë T53 për meshkuj

Kjo është një çantë e lirë për meshkuj, por cilësia dhe estetika e kësaj çante T53 vlerësohen shumë nga djemtë! E dizenjuar me përmasa të mëdha 17 x 31 x 8 cm, mund të ruani lirshëm çdo send kur dilni jashtë.

çantë e bukur kryq për meshkuj t53 për meshkuj

Materiali i kanavacës me cilësi të lartë i reziston në mënyrë efektive zhurmave dhe dizajnit unik, çantat kryq për meshkuj prej kanavacash janë të pëlqyera dhe të përdorura nga shumë të rinj sot. Për t’u bërë një djalë dinamik dhe me personalitet, ju lutemi zgjidhni menjëherë këtë vajzë në gardërobën tuaj!

>>> Përveç kësaj, lexuesit mund t’i referohen:

Disa shënime kur zgjidhni një çantë kryq për meshkuj

Edhe pse tashmë ka shumë marka që dizajnojnë dhe prodhojnë çanta kryq për meshkuj me dizajne dhe ngjyra të ndryshme, për të zgjedhur çantën më të përshtatshme duhet të keni parasysh disa gjëra:

Materiali i produktit

Materiali i produktit është kriteri i parë që duhet marrë parasysh kur keni ndërmend të blini ndonjë produkt. Një çantë kryq për meshkuj e bërë nga materiale të cilësisë së lartë do të sjellë produkte cilësore, duke ju ndihmuar të shprehni stilin tuaj.

zgjedhje e mirë e materialit të çantave të kryqëzuara për meshkuj

Në të kundërt, një çantë kryq për meshkuj e bërë nga materiale me cilësi të dobët do ta bëjë çantën të degradohet shpejt dhe më pak karizmatike kur përdoret. Ju duhet të zgjidhni çanta prej lëkure të cilësisë së lartë, poliestër, najlon, kanavacë për të shmangur qërimin!

Tham Khảo Thêm:  Review Gối Chống Bẹp Đầu Babymoov Có Tốt Không? Có Nên Dùng Cho Bé?

Ngjyra e produktit

Për të pasur një mënyrë të bukur koordinimi me një çantë kryq për meshkuj, përpara se të zgjidhni një produkt, duhet të zbuloni se për cilën ngjyrë jeni të përshtatshme. Aktualisht, ka shumë lloje çantash me ngjyra shumëngjyrëshe, neutrale për t’ju ndihmuar të zgjidhni sipas preferencave tuaja.

Në varësi të preferencave tuaja si dhe natyrës së punës suaj, duhet të zgjidhni çanta me ngjyra më të përshtatshme.

Dizajni i produktit

Stili i çantës kryq për meshkuj është gjithashtu një kusht jashtëzakonisht i rëndësishëm për të zgjedhur një çantë të përshtatshme. Aktualisht, çantat kryq kanë shumë dizajne të ndryshme, më të njohurat janë çantat në formë drejtkëndëshe, katrore dhe në formë stomaku.

Stili i çantës kryq për meshkuj

Në varësi të kontekstit të përdorimit si dhe formës së trupit tuaj, ju duhet të zgjidhni modelin e duhur të çantës për veten tuaj. Për ju me trup pak të shëndoshë dhe të shkurtër nuk duhet të zgjidhni çanta shumë të mëdha sepse do t’ju bëjnë “masive” se origjinalja.

Ku mund të blini çanta origjinale për meshkuj, me çmime të mira?

Çantat kryq për meshkuj me markë janë aksesorë të modës dhe janë të pëlqyera nga meshkujt sot. Vitet e fundit janë shtuar adresat e furnizimit dhe shpërndarjes së çantave të kryqëzuara për meshkuj, por jo të gjitha garantojnë produkte cilësore. Prandaj, kur blini një çantë kryq burrash të markës, duhet të kontrolloni informacionin e produktit të disponueshëm në faqen zyrtare të kompanisë, si dhe në dyqanin vietnamez që keni ndërmend të blini.

Chiaki.vn është qendra numër 1 e vërtetë e blerjeve online në Vietnam, e besuar nga miliona klientë sot. Produktet që shpërndajmë janë 100% të importuara, me fatura blerjeje dhe garanci ndërkombëtare të kompanisë.

Në Chiaki, nëse zbulojnë mallra false, mallra imitues, mallra me cilësi të dobët, klientët do të rimbursohen 100% dhe do të kompensohen nga ne. Përveç kësaj, për të treguar mirënjohje ndaj klientëve, Chiaki ka gjithmonë promovime mujore me dhurata shumë të vlefshme dhe të papritura.

Më lart është 7 Si të koordinohemi me çantat kryq për meshkuj Sot më i dashur për meshkujt. Shpresojmë që përmes këtij artikulli lexuesit të kenë vënë në xhep rrugën për t’u bërë më e bukura tek femrat. Për të blerë çanta origjinale për meshkuj me çmime të mira, mos harroni të porositni në faqen tonë të internetit!

Për informacion mbi blerjen, ju lutemi kontaktoni:

————————————-

CHIAKI.VN – BLERJE ONLINE PËR FEMRA

Faqja e internetit:

Linja telefonike: 0932.888.300

Email: [email protected]

Adresa: Kati 1, Ndërtesa 24T3 Kompleksi Thanh Xuan, Nr. 6 Le Van Thiem, Thanh Xuan Trung, Thanh Xuan, Hanoi.

Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Bỏ Túi 7 Cách Phối Đồ Với Túi Đeo Chéo Nam Cho Chàng Cool Ngầu . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *