Collagen Mỹ Youtheory Type 1 2 & 3 390 Viên Mẫu Mới Giá Tốt

Collagen + Biotin Youtheory Oral Tablets USA 390 modele të reja tabletash – Mbështet shëndetin, zbukuron lëkurën dhe thonjtë e flokëve

Teoria rinore e kolagjenit Tipi 1 2 dhe 3 është linja kolagjenit Përmban përbërës biologjikisht aktivë për të plotësuar të 3 llojet kolagjenit 1, 2, 3 ofrojnë aftësinë për të ndihmuar në zbukurimin e lëkurës, flokëve dhe thonjve duke mbështetur kockat dhe nyjet e shëndetshme. Produkt Teoria e të rinjve Kolagjeni Origjinal i importuar nga SHBA, i hulumtuar dhe prodhuar nga marka Youtheory NutrawiseSpecializohet në ofrimin e produkteve të kujdesit shëndetësor dhe bukurisë të nxjerra nga natyra, të cilat janë të mira për përdoruesit. Tableta American Collagen 390v I përshtatshëm si për meshkuj ashtu edhe për femra të moshës 20 vjeç e lart.

Tableta të kolagjenit të tipit 1, 2 dhe 3 të Formulës së Avancuar Youtheory tani në dispozicion në Chiaki me specifikimet e mëposhtme të paketimit nga të cilat mund të zgjidhni:

 • Kuti me 390 tableta
 • Kuti me 290 tableta

Collagen Youtheory Type 1 2 & 3 390 tableta amerikane model i ri

Tableta Collagen Youtheory Type 1 2 & 3 390 US për të mbështetur bukurinë e lëkurës, flokëve dhe thonjve model i ri

Collagen Youtheory Type 1 2 & 3 390 tableta amerikane model i vjetër

Collagen Youtheory Type 1 2 & 3 390 tableta amerikane model i vjetër

A është e mirë pilula amerikane e kolagjenit?

 • Pilula kolagjeni 390v Redukton shenjat e plakjes në lëkurë si: Rrudha, varje, lëkura e lirshme, më pak elasticitet, ndryshime të pigmentimit të lëkurës, …
 • Mbështet rigjenerimin e strukturës së lëkurës, përmirëson elasticitetin dhe tendosjen e lëkurës
 • Teoria e të rinjve, tabletat amerikane të kolagjenit mbështesin ruajtjen e fleksibilitetit, duke ndihmuar kërcin e kyçeve të funksionojë pa probleme, duke reduktuar dhimbjen e kyçeve

Përdorimi kryesor i Teorisë Rinore të Kolagjenit Lloji 1 2 dhe 3 i Amerikës

Teoria e kolagjenit Tabletat e kolagjenit kanë shumë përfitime për shëndetin dhe bukurinë

Sipas hulumtimeve, trupi i njeriut përmban deri në 29 lloje të kolagjenit, të përqendruar kryesisht në kolagjenin e llojeve I, II, III, IV, V. Konkretisht:

 • Kolagjeni i tipit I: Shfaqet në organet e brendshme, ligamentet, kockat, tendinat dhe enët e gjakut.
 • Kolagjeni i tipit II: Ndodh në kërc.
 • Kolagjeni i tipit III: Shfaqet në ligamente, fibra lidhëse në lëkurë, …
 • Kolagjeni i tipit IV: Shfaqet në membranën bazale
 • Kolagjeni i tipit V: Shfaqet në placentë, flokë dhe sipërfaqe qelizore.

Në fakt, shkalla me të cilën prodhimi i kolagjenit në trup fillon të ulet gradualisht rreth moshës 20. Mesatarisht, kolagjeni do të ulet me rreth 1% në vit në trashësi, strukturë dhe vëllim.

Tek femrat, mungesa e kolagjenit zvogëlon kohezionin, duke shkaktuar rënien e lëkurës, shfaqjen e rrudhave dhe shenjat e plakjes.

Përveç kësaj, Kolagjeni krahasohet edhe me një “ngjitës” që lidh pjesë të trupit, duke formuar një bllok të plotë.

Përparësitë e jashtëzakonshme të tabletave të kolagjenit

 • Teoria e kolagjenit si të përdoret e thjeshtë dhe e përshtatshme
 • Teoria e të rinjve Tabletat amerikane të kolagjenit ndihmojnë në plotësimin e përmbajtjes së kolagjenit deri në 6000 mg/ditë.
 • Aplikoni teknologjia e hidrolizës Ndihmon në optimizimin e përthithjes së përbërësve aktivë brenda trupit
 • Aplikoni teknologji enzimë e ftohtë dhe e lehtëduke krijuar grimca kolagjeni me peshë super të lehtë
 • Suplement i plotë 18 lloje të aminoacideve Ndihmon në ushqimin dhe rigjenerimin e qelizave nga thellësia e brendshme.
 • Youtheory American Collagen perfeksionohet me një proces modern prodhimi të mbyllur, duke siguruar pastërti ideale.
Tham Khảo Thêm:  TOP 15 Thương Hiệu Mỹ Phẩm Mỹ Nổi Tiếng Nhất Hiện Nay

Disavantazhet e kolagjenit të teorisë rinore amerikane

Pavarësisht se kanë avantazhe të jashtëzakonshme të dobishme për lëkurën, flokët dhe thonjtë, pilulat Collagen + Biotin Youtheory ende kanë disavantazhe të kufizuara si:

 • Pilula është projektuar të jetë e madhe, kështu që është pak e vështirë për t’u pirë
 • Duhet të pini shumë ujë gjatë përdorimit
 • Shumë raste të puçrrave kur përdoren në mënyrë të gabuar

Përbërësit në kolagjen + pilula biotinë Youtheory USA 390 tableta

 • Kolagjeni i tipit 1
 • Kolagjeni i tipit 2
 • Kolagjeni i tipit 3
 • Biotinë (ose vitaminë B7/Vitaminë H)
 • Vitaminë C
 • 18 lloje të aminoacideve

Dhe disa komponentë të tjerë shtesë.

Subjektet që përdorin tabletat e kolagjenit të Amerikës Teoria e Tipit 1 2 dhe 3

Teoria rinore e kolagjenit Lloji 1 2 dhe 3 nga SHBA rekomandohet për gratë e moshës 25 vjeç e lart, mbështetje e mirë në rastet e mëposhtme:

 • Njerëzit me rezistencë të dobët, sistem imunitar të dobësuar
 • Njerëz me flokë dhe flokë, flokë të dobët, thonj të brishtë
 • Njerëzit me yndyrë të tepërt, humbje të masës muskulore, humbje të kontrollit të peshës
 • Njerëzit me kërc të dëmtuar, kanë probleme me kockat dhe kyçet
 • Njerëzit që shpesh janë të ekspozuar ndaj pajisjeve elektronike ose punojnë jashtë
 • Pronarët e lëkurës me plakje të parakohshme, lëkurë të lirshme, më pak elasticitet, shfaqje të rrudhave, …
 • Personat me çrregullime hormonale për shkak të menopauzës

Përdoruesit e Teorisë Rinore të Kolagjenit Lloji 1 2 dhe 3 i Amerikës

Përdoruesit e tabletave American Youtheory Collagen 390 tableta dhe 290 tableta

Si të merrni tabletat e kolagjenit amerikan Youtheory

 • Merrni 3 tableta / herë, pini 2 herë në ditë, duhet të merren 30 minuta para ngrënies.

Rekomandoni përdorimin

 • Mënyra e përdorimit të kolagjenit amerikan është të pini shumë ujë kur e përdorni
 • Mund të kombinohet me disa lëngje frutash për ta bërë më të lehtë pijen. Megjithatë, duhet shmangur pirja me lëngje të tharta si: portokalli, limon, mollë, domate,… sepse mund të ndikojë në përbërësit aktivë në tabletë.

shënim

 • Mënyra e përdorimit të kolagjenit amerikan rekomandohet të mos rritet ose ul në mënyrë arbitrare dozën e produktit sipas ndjenjave
 • Gratë shtatzëna ose me gji duhet të konsultohen me një mjek ose profesionist mjekësor përpara përdorimit
 • Njerëzit me dështim të mëlçisë ose veshkave duhet të konsultohen me një mjek përpara përdorimit
 • Produkti nuk është i përshtatshëm për personat alergjikë ndaj ndonjërit prej përbërësve.

Rreth markës Youtheory

Marka Youtheory është një markë e njohur e suplementeve të kolagjenit në SHBA, e lançuar në vitin 2010. Deri më tani, kjo markë ka zotëruar më shumë se 20 linja të njohura produktesh kolagjeni për shëndetin dhe bukurinë. Kompania Youtheory ka prioritet prodhimin e produkteve me përbërës natyralë, i nënshtrohet censurës dhe përzgjedhjes së kujdesshme, të gjitha produktet e saj janë të sigurta, beninje dhe miqësore për përdoruesit.

Disa pyetje të bëra shpesh kur përdorni Teorinë Rinore të Kolagjenit Tipi 1 2 dhe 3

1. Sa vjeç mund të merrni tableta Collagen Youtheory?

Sipas rekomandimeve nga prodhuesi dhe ekspertët, për të mbështetur efektin e kolagjenit në SHBA për të qenë efektiv, Mosha e përshtatshme për të përdorur Collagen Youtheory tip 1 2 & 3 është nga 20 vjeç, si burrat ashtu edhe gratë mund ta përdorin produktin. Plotësimi i kapsulave të kolagjenit që nga kjo fazë do të mbështesë mbrojtjen e lëkurës dhe do të parandalojë problemet e moshës.

Tham Khảo Thêm:  Bảng Màu Son Tom Ford & TOP 10 Màu Son Tom Ford Đẹp Nhất

2. Si mund ta di nëse duhet të marr tableta Collagen Youtheory 390 apo jo?

Kolagjeni gjendet kryesisht në lëkurë. Thonjtë dhe flokët janë gjithashtu pjesë e lëkurës. Njerëzit përgatisin kolagjenin si nga lëkura e peshkut ashtu edhe nga kockat e kafshëve. Nëse keni probleme me errësimin e lëkurës, thatësinë, rrudhave, njollave të moshës, rënies së lëkurës, rënies së flokëve dhe thonjve, kjo do të thotë se ju mungon kolagjeni. Marrja e tabletave të kolagjenit Youtheory do t’ju ndihmojë të rimbushni kolagjenin që mungon.

3. A është kolagjeni në ushqimin që hamë çdo ditë?

Në këmbët e derrit apo në krahët e pulës,… janë të gjitha ushqime të pasura me kolagjen. Megjithatë, është shumë e vështirë të hani 250-500 g nga këto ushqime në ditë. Për më tepër, këto ushqime përmbajnë të gjitha nivele të larta të yndyrës dhe kolesterolit, të cilat nuk janë të mira për zemrën. Prandaj, suplementimi oral është një mënyrë efektive pa shkaktuar tepricë të substancave të dëmshme në trup.

4. Kur duhet marrë tableta kolagjeni amerikan 390?

Një kohë e mirë e ditës për teorinë e kolagjenit që absorbohet lehtësisht është përdorimi i tij në mbrëmje para se të shkoni në shtrat, sepse gjatë gjumit trupi fillon të sintetizojë dhe rigjenerojë qelizat dhe nuk ndikohet nga agjentët.jashtë si rrezet e diellit, pluhuri. ..

Shënim: mos e përdorni shumë pak ose mos e tejkaloni dozën e përshkruar. Mbani përdorimin e rregullt të produktit për rezultate optimale.

5. A shkakton akne marrja e Collagen Youtheory?

Disa përdorues mendojnë se pasi mënyra amerikane e marrjes së tabletave të kolagjenit nxehet dhe aknet, shkaku i akneve në fakt mund të jetë për shkak të:

 • Mënyra e marrjes së dozës së gabuar të teorisë së kolagjenit nuk është e saktë
 • Zgjidhni llojin e kolagjenit që nuk është i përshtatshëm për lëkurën
 • Ndryshimet hormonale, moti dhe mjedisi i jetesës ndikojnë gjithashtu në lëkurë
 • Zorrë e ndjeshme. Disa raste të reaksioneve alergjike pas përdorimit të kolagjenit, kjo nuk do të thotë që kolagjeni nuk përdoret mirë, ngjashëm me faktin se jemi alergjikë ndaj ushqimeve të detit, qumështit…

Pra, si të pini Collagen Youtheory për të mos marrë puçrra? Rekomandohet përdorimi i duhur i produkteve American Youtheory Collagen, në dozën e duhur sipas udhëzimeve, mbështetje për të nxitur metabolizmin, mbështetje për përmirësimin e akneve, për ta bërë lëkurën të lëmuar dhe të shëndetshme.

6. Sa kohë duhet për të përdorur kolagjenin nga America Youtheory?

Në varësi të vendndodhjes së çdo personi, efekti i kolagjenit amerikan ka efekte të ndryshme të shpejta dhe të ngadalta. Normalisht, pas rreth 1 muaji nga marrja e kolagjenit, trupi juaj do të ndjejë një ndryshim pozitiv. Megjithatë, mbajtja e një diete të arsyeshme, pushimi dhe puna është ende një faktor i rëndësishëm që asnjë ushqim funksional nuk mund ta zëvendësojë për të pasur një trup të ri të bukur.

Tham Khảo Thêm:  Top 6 Sản Phẩm Dưỡng Tóc Mềm Mượt “thần Tốc” Cho Nàng Làm Điệu Ngày Tết

7. A shkakton shtim në peshë përdorimi i produkteve Collagen Youtheory?

Collagen Youtheory është përgatitur dhe prodhuar nga teknologjia e avancuar moderne amerikane, kolagjen 100% natyral, nuk shkakton obezitet. Nëse marrja e kolagjenit shkakton shtim në peshë, duhet të keni parasysh një nga sa vijon:

 • Suplementet e kolagjenit të gjitha ndihmojnë në forcimin e imunitetit, e bëjnë trupin më të shëndetshëm, kështu që mund t’ju ndihmojë të hani dhe të flini më mirë, gjë që është shumë e mirë, por mund të jetë arsyeja që ju shtoni peshë. Prandaj, duhet të balanconi kohën tuaj të ngrënies dhe gjumit në mënyrë të përshtatshme.
 • Rishikoni produktin që po përdor, a është e vërtetë që përbërësit e pastër të kolagjenit dhe ekstraktet natyrale janë të bollshme? Produktet kozmetike të kolagjenit, që përmbajnë përbërës 100% natyralë të kolagjenit, nuk përmbajnë yndyrë, kolesterol, karbohidrate dhe shumë pak kalori, nuk shkaktojnë shtim në peshë, obezitet.

8. A mund të merren tabletat amerikane të kolagjenit me gji?

Përdorimi i kolagjenit amerikan thuhet se është më pak i dëmshëm për gratë shtatzëna dhe fetuset. Megjithatë, gratë shtatzëna duhet të konsultohen me një specialist për udhëzime mbi plotësimin e duhur të kolagjenit gjatë shtatzënisë.

9. Si të pini kolagjenin amerikan?

Sipas udhëzimeve për përdorimin e kolagjenit amerikan të publikuar nga prodhuesi, rekomandohet marrja e 3 tabletave/herë, 2 herë në ditë, 30 minuta para ngrënies.

10. Sa kushtojnë tabletat e kolagjenit amerikan?

Aktualisht, Chiaki po shet tableta kolagjeni në SHBA me çmimin:

Tableta Youtheory Collagen Type 1 2 & 3 USA Model i ri, 390 tableta. Çmimi: 580 000 VNDD

Ku të blini pilula origjinale të kolagjenit amerikan?

Chiaki.vn ofron produkte origjinale të angazhuara të kolagjenit, transport mbarëkombëtar, grumbullim parash. Te blesh Modele të reja Collagen America Youtheory Type 1 2 & 3 Origjinale mund ta porosisni online ose direkt ne adresen:
Hanoi: Ju lutemi porosisni online ose me telefon
Qyteti Ho Chi Minh: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh
Numri i telefonit: 0933.555.300

INFORMACION PËR PRODUKTIN TEORIA RINIA E KOLAGJENIT TIPI 1 2 & 3 KODI

Emri i produktit

Teoria rinore e kolagjenit tip 1 2 dhe 3

Nëngrupet

Ushqime funksionale

Prodhuesi

Teoria rinore

Origjina e markës

Amerikën

Paketimi

Kuti me 390 tableta, 290 tableta

Format e dozimit

Pileta për pije

Çmimi

Tableta Youtheory Collagen Type 1 2 & 3 USA Model i ri, 390 tableta. Çmimi: 580 000 VNDD

*Shënim:

Ky ushqim nuk është ilaç, nuk është zëvendësues i ilaçit.

Efektiviteti i përdorimit ndryshon nga personi në person.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Collagen Mỹ Youtheory Type 1 2 & 3 390 Viên Mẫu Mới Giá Tốt . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *