Đánh Giá 5 Loại Máy Hút Sữa Giá Rẻ Đang Được Mẹ Bầu Ưa Chuộng Nhất Hiện Nay

Pompa e gjirit është bërë prej kohësh “objekt i pathyeshëm” i shumë nënave në gji. Prezantimi i pompës së gjoksit me shirit dhe më pas pompës elektrike të gjirit ka sjellë shumë përfitime për përdoruesit. Një pompë gjiri jo vetëm që i ndihmon nënat të kursejnë kohë duke pompuar qumështin, por gjithashtu ndihmon në prodhimin e më shumë qumështit, duke kufizuar situatën e kanaleve të bllokuara të qumështit.


Pompë gjiri prej kohësh është bërë “objekt i pandashëm” i shumë nënave gjidhënëse. Erdhi lindja e pompës së kraharorit pompë elektrike e gjirit Ajo ka sjellë shumë përfitime për përdoruesit. Një pompë gjiri jo vetëm që i ndihmon nënat të kursejnë kohë duke pompuar qumështin, por gjithashtu ndihmon në prodhimin e më shumë qumështit, duke kufizuar kanalet e bllokuara të qumështit. Megjithatë, me bollëkun dhe shumëllojshmërinë e markave të lira të pompave të gjirit sot, shumë nëna duhet të pyesin veten kur zgjedhin të blejnë një pompë gjiri të kënaqshme dhe të përballueshme.

Më poshtë, është një vlerësim i të mirat dhe të këqijat e 5 llojeve pompë e lirë e gjirit aktualisht janë më të njohurat në mesin e grave shtatzëna. Të konsultohemi së bashku!

1. Vlerësoni avantazhet dhe disavantazhet e pompave manuale të gjirit dhe pompave elektrike të gjirit

Avantazhet dhe disavantazhet e pompës manuale të gjirit

Avantazhi më i madh i pompës manuale të gjirit është se është mjaft i lirë dhe i qëndrueshëm. Nga vetëm rreth 150,000 VND – 350,000 VND, ju mund të posedoni menjëherë një pompë portative gjiri të markave të famshme si: Pigeon, Avent, Medela… Me këtë çmim do të kurseni shumë para.shpenzimet e fëmijëve.

pompë manuale e gjirit

Pompë gjiri manuale

Pompë gjiri manuale ka një strukturë të thjeshtë, mjaft kompakte, e përshtatshme në çmontim dhe pastrim. Për shkak të strukturës së tij kompakte, është shumë i përshtatshëm për nënat që shpesh duhet të lëvizin, nënat mund të pompojnë qumësht kudo, në çdo kohë pa u shqetësuar për energjinë ose zhurmën e krijuar nga makina. Për nënat me shumë qumësht, përdorimi i pompës manuale të gjirit është shumë i përshtatshëm, sepse shpejtësia e shtrydhjes së dorës është më e shpejtë se ajo e makinës, kështu që qumështi rrjedh më shpejt, duke kursyer ½ kohë në krahasim me përdorimin e pompës elektrike të gjirit.

Megjithatë, disavantazhi i pompave manuale të gjirit është se sasia e qumështit është mjaft e vogël, duke e bërë nënën të kalojë më shumë kohë sepse duhet të pompojë shpesh. Për nënat me pak qumësht, kjo makinë nuk është e përshtatshme.

Avantazhet dhe disavantazhet e pompës elektrike të gjirit

Avantazhi i parë i pompë elektrike e gjirit Për të mos përmendur aftësinë për të vepruar pa probleme, butësisht, pa krijuar shqetësim apo dhimbje për nënën gjatë pompimit. Ky konsiderohet një avantazh i madh i një pompë gjiri elektrike mbi një pompë gjiri manuale. Makina përdor një mekanizëm automatik të mjeljes, sasia e qumështit është e barabartë dhe më e shpejtë, duke ndihmuar nënat të kursejnë më shumë kohë. Disa makina janë gjithashtu të pajisura me një veçori masazhi për të krijuar një ndjenjë komode për nënën dhe për të nxitur një furnizim më të bollshëm qumështi.

pompë elektrike e gjirit

Pompë elektrike e gjirit

Linjat e njohura të pompës së gjirit duhet të ndjekin si më poshtë: Spectra pompë gjiriPompë gjoksi Medela, Pompë gjoksi Unimom, Pompë gjoksi Real Bubee,… Këto modele aktualisht kanë çmimin nga 1.500.000 VND – 5.000.000 VND.

Pompat elektrike të gjirit gjithashtu kanë disa disavantazhe të caktuara për t’u përmendur si: kostoja e makinës është mjaft e lartë dhe është shumë më e lartë se një pompë gjiri manuale, kështu që nuk është e përshtatshme për familjet me ekonomi të kufizuar. Makina zakonisht nuk është e qëndrueshme, mund të dëmtohet nëse nëna aksidentalisht e bie ose e derdh atë. Për nënat që shpesh duhet të lëvizin, kjo nuk është zgjidhja perfekte, sepse makina varet edhe nga burimi i energjisë ku vjen nëna.

Tham Khảo Thêm:  Kem Chống Nắng Neutrogena Có Tốt Không ? Giải Đáp A-Z

2. Si të zgjidhni një pompë të mirë gjiri

Bazuar në sugjerimet e mësipërme, nënat mund të vlerësojnë dhe zgjedhin çdo lloj pompe gjiri që është e përshtatshme për to, por kur zgjedhin të blejnë një pompë gjiri manuale ose një pompë gjiri elektrike, nënat duhet t’i kushtojnë vëmendje edhe kritereve të mëposhtme: edhe më poshtë:

Aktualisht në treg ekzistojnë dy lloje pompash gjiri manuale dhe elektrike. Pompat manuale të gjirit janë shpesh më të lira dhe kanë qëndrueshmëri të lartë, por kanë disavantazhin e pompimit vetëm në njërën anë, ose lodhjen e duarve gjatë pompimit. Pompa elektrike e gjirit ka një kosto të lartë, fuqi thithëse të qetë, duke ndihmuar nënat të kursejnë shumë kohë për pompimin e qumështit.

 • Materiali i pompës së gjirit

Materiali i pompës së gjirit konsiderohet një faktor shumë i rëndësishëm, materialet e zakonshme të pompës së gjirit përfshijnë plastikën, silikonin dhe çelik inox. Me një produkt për foshnjat, ne duhet të blejmë vetëm produkte të markave me reputacion sepse kjo do të sigurojë sigurinë e fëmijëve. Nënat duhet të zgjedhin pompat e gjirit që nuk përmbajnë BPA (fee BPA) për të shmangur dëmtimin e shëndetit të foshnjës.

 • Marka dhe origjina e pompës së gjirit

Pompa e gjirit duhet të ketë një origjinë ose origjinë të qartë, zakonisht makina duhet të ketë një garanci ose të ketë certifikata si produkte origjinale. Disa prodhues të pompave të gjirit në treg vlerësohen shumë nga nënat si Medela, Philips Avent, Unimom, Medela, Spectra… Çdo markë ka një gamë të gjerë produktesh nga çmimet e mesme deri në ato të larta, nevojat e shërbimit.

 • Dizajn kompakt dhe i përshtatshëm

Qoftë nëse është një pompë gjiri manuale ose një pompë gjiri elektrike, nënat duhet t’i japin përparësi zgjedhjes së pompave të gjirit me një dizajn kompakt që mund të transportohen lehtësisht “kudo” edhe në punë ose në udhëtime. Më të përshtatshme në pastrimin e makinës.

3. Top 5 llojet e pompave të lira të gjirit që janë më të njohura nga nënat shtatzëna sot

Pompë gjiri manuale Kichilachi HSK01 Japoni

Pompë gjiri Kichilachi HSK01 Handmade është një produkt nga Japonia që vlerësohet shumë nga konsumatorët. Makina është aktualisht një nga 5 pompat më të shitura të gjirit të kompanisë për shkak të çmimit të saj relativisht të ulët, cilësisë së lartë dhe qëndrueshmërisë.

Pompë gjiri manuale Kichilachi HSK01 Japoni

Pompë gjiri manuale Kichilachi HSK01 Japoni

Avantazhi:

 • Pompa e gjirit Kichilachi është projektuar posaçërisht për ta bërë më të lehtë për nënat nxjerrjen e qumështit, me një gyp të butë masazhues silikoni, i cili ndihmon qumështin të rrjedhë më shumë dhe u jep nënave një ndjenjë të këndshme dhe komode.
 • Makina është bërë nga materiale të sigurta për bebe, pa BPA, që plotëson standardet evropiane të cilësisë. Dizajni kompakt, me një dorezë të fortë, e bën të lehtë mbajtjen e nënave, duke kufizuar rrëshqitjen gjatë pompimit, mbështetjen maksimale për nënat në marrjen dhe ruajtjen e qumështit.

Defekt:

Pompa manuale e gjirit Kichilachi HSK01 është një dizajn me një pompë të vetme, kështu që nëna mund të pompojë vetëm në çdo anë në të njëjtën kohë, duke e bërë nënën të ndihet e lodhur shpejt pas çdo pompimi.

Pompë gjiri manuale Unimom Mezzo

Unimom është një markë e pompës së gjirit nga Koreja që vlerësohet shumë nga konsumatorët. Falë komoditetit dhe mekanizmit të thjeshtë të funksionimit dhe çmimit të arsyeshëm Pompë gjiri Unimom Mezzo besuar nga shumë nëna

Tham Khảo Thêm:  23 Kiểu Tóc Nhuộm Màu Nâu Tây Dẫn Đầu Xu Hướng 2023

Pompë gjiri manuale Unimom Mezzo

Pompë gjiri manuale Unimom Mezzo

Avantazhi:

 • Para së gjithash, çmimi i makinës, kjo është një markë lider në botë, por ka një çmim “mjaft të përballueshëm”. Pompa manuale e gjirit Unimom Mezzo aktualisht shitet me çmime që variojnë nga 390,000 VND deri në 450,000 VND.
 • Unimom Mezzo ka një dizajn elegant, strukturë kompakte, qëndrueshmëri të lartë, materiale të sigurta për bebe, pa BPA, që plotëson standardet evropiane të cilësisë, standardet amerikane të cilësisë, standardet ndërkombëtare ISO.
 • Doreza e pompës së gjirit Unimom Mezzo është gome, duke e bërë më të lehtë për nënat mbajtjen, kundër rrëshqitjes. Unimom Mezzo ka një plesht të butë masazhues silikoni, këto flluska silikoni janë krijuar posaçërisht për të masazhuar gjatë pompimit, duke lejuar që qumështi të rrjedhë më shumë, kështu që ju nuk do të ndjeni dhimbje ose siklet nga pompa.

Defekt:

 • Pompa e gjirit Unimom Mezzo nuk ka asnjë garanci nga prodhuesi
 • Fuqia thithëse e makinës është mjaft e dobët, duke bërë që nënave t’u duhet më shumë kohë për të pompuar qumështin

Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Bubee e vërtetë

Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Bubee e vërtetë është një markë e pompave të gjirit nga Britania e Madhe. Me një çmim prej vetëm 299,000 VND, ky konsiderohet produkti më cilësor dhe më ekonomik i pompës së gjirit për nënat në procesin e rritjes së fëmijëve të vegjël.

Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Bubee e vërtetë

Pompë gjiri e dyfishtë elektrike Bubee e vërtetë

Avantazhi:

 • Pika e parë plus për pompën elektrike të gjirit të dyfishtë Real Bubee është mekanizmi i funksionimit të butë dhe të heshtur. Jo vetëm duke përdorur energji direkte, por Real Bubee mund të lidhet me kompjuterë, telefona rezervë me kabllo USB, kështu që nënat mund ta përdorin pajisjen kudo, në çdo kohë nga shtëpia në punë. ose udhëtimet janë shumë të përshtatshme.
 • Pompa e gjirit Real Bubee është bërë nga materiali i butë silikoni për të krijuar një ndjenjë komode për nënat kur pompojnë. Makina ka një funksion thithjeje automatike, kështu që nënat duhet vetëm të shtypin butonin e fillimit për të thithur automatikisht dhe për t’u çlodhur.
 • Real Bubee i reziston temperaturave të larta, kështu që qëndrueshmëria e tij është mjaft e lartë, nëse aksidentalisht ju bie pajisja, nuk do të shqetësoheni shumë për dëmtimet. Për më tepër, falë veçorisë së rezistencës së lartë ndaj nxehtësisë, makina është gjithashtu më e lehtë për t’u pastruar.
 • Pika tjetër plus për Real Bubee është dizenjimi i një pompe gjiri që simulon gojën e foshnjës, kur përdoret gryka, ajo do të kontaktojë gjoksin në distancën më të afërt për të ndihmuar në thithjen e më shumë qumështit dhe për të mos shkaktuar dhimbje për nënën.
 • Për shumë familje me burime të kufizuara ekonomike, pompa e dyfishtë e gjirit Real Bubee do të jetë sigurisht një zgjedhje ideale.

Defekt:

Aksesorët për pompën elektrike të gjirit të dyfishtë Real Bubee janë të vështira për t’u gjetur dhe zëvendësuar kur dëmtohen ose kanë nevojë për riparim

 • Pompë gjiri elektrike Medela Freestyle

Pompa e gjirit Medela Freestyle është një prej tyre pompë gjiri Ajo konsiderohet nga nënat si makina më e mirë, më moderne dhe gjithashtu më e shtrenjtë sot. Medela Freestyle është projektuar nga kompania me idenë për të krijuar rehati dhe liri për nënat kur pompojnë me një motor me performancë të lartë dhe të qetë.

Pompë gjiri elektrike Medela Freestyle

Pompë gjiri elektrike Medela Freestyle

Avantazhi:

 • Medela Freestyle Zbatimi i teknologjisë ekskluzive 2-Faze Expression® të Medela “Technology 2 Phase Expression®” është po aq e zgjuar dhe efektive sa një foshnjë në gji, duke përfshirë: mënyrat e stimulimit dhe lëshimit.
 • Pajisja është projektuar me një karikues inteligjent baterie, i cili mund të ruajë energjinë deri në 3 orë, kështu që nënat mund ta përdorin të qetë në shtëpi dhe në punë pa u varur nga një burim fiks energjie.
 • Përveç kësaj, makina ka gjithashtu një ekran LCD me një veçori të veçantë që mund të shihet gjatë natës, duke e bërë të përshtatshme për nënat që ta përdorin kur duhet të pompojnë qumësht gjatë natës. Kujtesa e makinerisë i lejon nënës të ruajë mënyrën e saj më efektive dhe të përshtatshme të thithjes, të thërrasë herën tjetër pa pasur nevojë të “gjen” që në fillim.
 • Dhe sigurisht një makineri e shtrenjtë si kjo, cilësia si dhe garancia si dhe mënyrat e tjera pas shitjes janë gjithmonë numër 1. Pjesët e fshesës me korrent Medela Freestyle suawx janë të gjitha pa substanca të dëmshme ( tarifa BPA) plotëson evropianët standardet e cilësisë. Makina ka një dizajn kompakt që është i përshtatshëm dhe nuk ka pse të kapen për dore gjatë procesit të pompimit, gjë që është shumë e përshtatshme për nënat kur dalin ose shkojnë në punë.
Tham Khảo Thêm:  Tác Dụng Mặt Nạ Bột Trà Xanh Với Sữa Tươi

Defekt:

Kostoja e pompës elektrike të gjirit të dyfishtë Medela Freestyle është e lartë në krahasim me pompat e tjera konvencionale të gjirit të dyfishtë elektrike

Pompë e dyfishtë elektrike e gjirit Spectra 9S

Ashtu si Unimon, Spectra është një markë e pompës së gjirit nga Koreja që merr besimin dhe vlerësimin e nënave Kim Chi. Pompë e dyfishtë elektrike e gjirit Spectra 9S ka marrë certifikimin e sigurisë sipas standardeve mjekësore evropiane, FDA të SHBA-së dhe certifikimin ndërkombëtar të sistemit të menaxhimit të cilësisë.

Pompë e dyfishtë elektrike e gjirit Spectra 9S

Pompë e dyfishtë elektrike e gjirit Spectra 9S

Avantazhi:

 • Me një çmim të rehatshëm, as shumë të lartë dhe as shumë të lirë, së bashku me teknologjinë e thithjes me 2 faza që pothuajse riprodhon procesin e thithjes së foshnjës Spectra 9S shpejt “bie në dashuri” me konsumatorët pas vetëm një përdorimi. . Makina ka mënyra masazhi dhe thithjeje, me 10 nivele të rregullimit të thithjes, 5 nivele masazhi që mund të thithin nga të dyja anët në të njëjtën kohë për të ndihmuar nënat të kursejnë kohë në maksimum.
 • Dizajni kompakt me një peshë motori prej vetëm 199 g, i lehtë për t’u mbajtur në pëllëmbën e dorës, mund të ndizet drejtpërdrejt ose të përdoret bateri AA, i përshtatshëm për t’u përdorur dhe i përshtatshëm për nënat që shpesh duhet të lëvizin.
 • Një veçori tjetër që nuk duhet humbur kur bëhet fjalë për pompën e gjirit Spectra 9S është dizajni i ekranit LCD që shfaq mënyrat e pompimit dhe kohën e pompimit, duke ndihmuar nënat të monitorojnë procesin e pompimit në mënyrë më efektive.

Defekt:

Disa nëna mendojnë se kur e vendosin pajisjen nën një sfond të fortë, ajo bën pak zhurmë të madhe

Këtu janë rishikimet dhe përmbledhjet themelore të 5 lloje pompash gjiri të lira aktualisht janë më të njohurat në mesin e grave shtatzëna. Shpresoj se ky artikull do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjet më të mira për ju. I uroj nënave shumë qumësht për bebe të shëndetshme dhe shëndet të mirë për nënat që të punojnë të sigurta! Keni nevojë për këshilla, ju lutemi kontaktoni linjën telefonike falas: 0942.666.300Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Đánh Giá 5 Loại Máy Hút Sữa Giá Rẻ Đang Được Mẹ Bầu Ưa Chuộng Nhất Hiện Nay . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *