Điểm Danh TOP 5 Sữa Mass Tăng Cân Tốt Nhất Cho Người Tập Gym

Cili është qumështi më i mirë në masë për shtimin e peshës që është i popullarizuar sot në botën e palestrës. Aktualisht, shumë njerëz vijnë në palestër me dëshirën për të shtuar peshë, për të shtuar muskuj, për të përmirësuar fizikun e tyre, por shpesh hasin në situatën që edhe pse punojnë shumë rregullisht, nuk fitojnë kurrë peshën që duan. Cili është shkaku? Nëse keni ushtruar rregullisht, por ende nuk shihni ndonjë përparim në peshë, duhet të rishikoni dietën tuaj sepse ka të ngjarë që një dietë joshkencore dhe joadekuate të jetë “fajtori”. “ju bën të paaftë të shtoni peshë. I prezantuar si një produkt ushqyes për të ndihmuar ata që ndjekin palestrën të shtojnë peshë në mënyrë më efektive dhe të shpejtë, qumështi për fitim masiv po bëhet “shoku” i shumë frekuentuesve të palestrës në udhëtimin e “pushtimit” të trupit të tij “ëndërr”.


Duke prezantuar shumë produkte qumështi për nënat dhe foshnjat, sot “ndryshojmë erën” pak për të zbuluar produktet më të mira të qumështit për shtimin e muskujve dhe peshën e sotme. Nëse jeni në palestër ose keni ndërmend të bëni ushtrime për të shtuar peshë dhe për të fituar muskuj, mos ejani!

Çfarë është qumështi masiv i shtimit në peshë?

Çfarë është qumështi masiv i shtimit në peshë?

Shtimi i peshës në masë të qumështit është një suplement që ofron shumë lëndë ushqyese thelbësore si kalori (energji), karbohidrate (karbohidrate), proteina (proteina), yndyrna (yndyrna) dhe shumë vitamina dhe minerale, duke ju ndihmuar të humbni peshë shpejt. të arrini shpejt dëshirën pesha kur kombinohet me një dietë shkencore dhe metodën më efektive të stërvitjes (palestër, bodybuilding).

Normalisht, për të marrë gamën e plotë të këtyre lëndëve ushqyese për trupin tuaj, do t’ju duhet të hani shumë ushqime të ndryshme. Vetëm ta dëgjosh, është mjaft e vështirë, apo jo, veçanërisht për punonjësit e zënë të zyrës që nuk kanë shumë kohë për të përgatitur ushqim dhe për të ngrënë me moderim. Pikërisht në këtë moment qumështi i rritjes së masës do të jetë një zgjidhje e shkëlqyeshme për t’ju ndihmuar të plotësoni shpejt dhe me lehtësi lëndët ushqyese të nevojshme për trupin tuaj, nuk do t’ju duhet të mendoni sot se çfarë të hani për të siguruar lëndë ushqyese dhe për të shtuar peshë shpejt.

Nëse dëshironi të shtoni peshë, të fitoni muskuj shpejt ose thjesht të shtoni peshë në mënyrë të shëndetshme, duhet të llogarisni raportin e proteinave: karbohidrateve: yndyrave të shtuara në trup në detaje dhe shkencë. Vetëm ta dëgjosh është tashmë e mundimshme dhe sigurisht jo të gjithë ne mund të llogarisim përmbajtjen ushqyese të çdo vakti. Por me qumështin masiv të shtimit të peshës, nuk do të keni më nevojë të shqetësoheni për këto probleme sepse i gjithë qumështi masiv i shtimit të peshës ka një raport shumë shkencor dhe të arsyeshëm të lëndëve ushqyese në çdo dozë, duke e bërë më të lehtë për ju. Shkalla e përthithjes së kalorive, karbohidrateve, proteinave , fibra, vitamina dhe minerale thelbësore për trupin. Ndihmon për të kompensuar mungesën e lëndëve ushqyese në dietën e përditshme dhe nuk bën që trupi të grumbullojë yndyrë duke shtuar shumë energji.

Tham Khảo Thêm:  Review Từ A-Z Đồng Hồ Anne Klein, Cách Phân Biệt Hàng Chính Hãng

Për të mos përmendur masën e shtimit të peshës qumështi është i lehtë për t’u përgatitur (vetëm duhet ta përzieni me ujë) dhe kanë shumë shije të shijshme (vanilje, çokollatë…), edhe nëse keni kohë mund ta përpunoni masën e shtimit në peshë në shumë të shijshme. smoothie, të garantuara që nuk do të mërziten aq shpejt sa disa produkte të tjera qumështi për shtim në peshë në treg.

Megjithatë, është një gjë që duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë, nëse vetëm qumështi masiv nuk do t’ju ndihmojë të shtoni peshë, të fitoni muskuj dhe të keni formën e dëshiruar. Nëse dëshironi të shtoni peshë, të fitoni muskuj dhe të kufizoni shtimin e yndyrës, duhet të kombinoni përdorimin e qumështit me një metodë të përshtatshme ushtrimesh, stërvitje, palestër dhe bodybuilding. Nëse nuk ushtroni, masa e qumështit do t’ju ndihmojë të shtoni peshë, por gjithashtu do të rrisë yndyrën. Nëse dëshironi të shtoni peshë, duhet të shtoni lëndë ushqyese, por nëse doni të fitoni muskuj, të kufizoni ruajtjen e yndyrës dhe të përmirësoni fizikun tuaj, mund të bëni vetëm ushtrime dhe lëvizje.

Përfitimet që ju jep qumështi për rritjen e masës

+ Ofron shumë lëndë ushqyese thelbësore si kalori (energji), karbohidrate (karbohidrate), proteina (proteina), yndyrna (yndyrna) dhe shumë vitamina dhe minerale për trupin në një raport më të mirë shkencor dhe të arsyeshëm. Ju nuk keni nevojë të hani shumë, por megjithatë keni mjaftueshëm lëndë ushqyese për trupin tuaj, veçanërisht duke mbështetur procesin e shtimit të shpejtë të peshës kur kombinohet me një regjim të përshtatshëm ushtrimesh.

Lëndët ushqyese në qumështin masiv sintetizohen për t’iu përshtatur më së miri mekanizmit të përthithjes së trupit.

+ I përshtatshëm, i lehtë për t’u përgatitur, veçanërisht i përshtatshëm për njerëzit e zënë, punonjësit e zyrës që nuk kanë shumë kohë për të përgatitur ushqim çdo ditë.

+ Mbështet rikuperimin e shpejtë pas çdo seance ushtrimesh, palestër, bodybuilding.

+ Shtoni më shumë energji, ushqim të mirë për muskujt kur ushtroni.

Top 6 produktet më të mira të qumështit për shtimin e peshës dhe rritjen e muskujve sot

Llojet më të mira të qumështit për rritjen e masës sot

Hyrja është pak e tepërt, apo jo, tani le të vijmë te pika kryesore për të cilën shumë njerëz janë më të interesuar sot. Lista e qumështit në masë të shtimit të peshës rekomandohet nga ekspertët e bodybuilding dhe merr reagimet më pozitive nga përdoruesit sot.

Kuti origjinale Top Mass Gold Milk 800g, Vanilje

Prodhuar në Vietnam

Specifikimi i produktit: kuti 800g

Shija: Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe

Çmimi i qumështit Top Mass Gold 800g: 315000 VND/kuti

Top Mass Gold Milk është një suplement ushqimor i aftë për t’u siguruar përdoruesve proteina të absorbueshme lehtësisht, duke ofruar një burim të bollshëm energjie për të ndihmuar në mbështetjen më të mirë të oreksit dhe humbjes së peshës.

Shikoni TOP 5 masën më të mirë të qumështit për shtimin e peshës për njerëzit në palestër 2

A është vlerësimi i Top Mass Gold i mirë?

Shenja plus:

+ Produkte nga një markë vietnameze me reputacion të gjatë, të besuar nga bodybuilders dhe atletët në mbarë botën.

+ Mbështetje efektive për shtimin e peshës me përmbajtje të lartë kalorish, proteinash si dhe lëndë ushqyese të tjera thelbësore.

Tham Khảo Thêm:  Valentine Tặng Gì Cho Bạn Gái? 20 Món Quà Ý Nghĩa Nhất 2023

+ Përmban shumë acide yndyrore, CLA djeg yndyrën, duke kufizuar akumulimin e yndyrës në trup.

Përbërësi i glutaminës mbështet rikuperimin jashtëzakonisht të mirë të muskujve.

+ Kolesterol i ulët

Pika minus:

+ Pini pak të lodhur në krahasim me qumështin normal të shtimit në peshë

Origjina: SHBA

Prodhuesi: Labrad

Çmimi i shitjes: 1.449.000 VND/5.4kg

Përforcues i masës muskulore 12 lbs

Labrada, një kompani e famshme amerikane ushqimore për bodybuilding, ndoshta nuk është më një emër i çuditshëm për ata që e duan stërvitjen me peshë. Muscle Mass Gainer është një produkt që mbështet shtimin e peshës dhe shtimin e muskujve i hulumtuar dhe prodhuar nga Labrada me një përmbajtje të madhe kalori, proteina të larta, duke ofruar një burim të shkëlqyeshëm ushqimi për të ndihmuar ata që shkojnë në palestër të fitojnë peshë shpejt të fitojnë muskuj dhe formën e tyre sipas dëshirës.

Rishikimi i “Muscle Mass Gainer” është i mirë?

Shenja plus:

+ Përbërja dhe raporti ushqimor optimal, përthithet lehtësisht në trup, duke sjellë shtim të shpejtë në peshë dhe shtim të muskujve kur kombinohet me një regjim të përshtatshëm ushtrimesh.

+ Çdo porcion qumështi siguron 1265 kalori, 52 g proteina dhe 264 g karbohidrate, veçanërisht duke siguruar deri në 1930 kalori dhe 84 g proteina kur përzihet me Muscle Mass Gainer me 1 litër qumësht të freskët.

+ Ofron kreatinë, vitamina dhe minerale të rëndësishme për trupin, duke parandaluar rrezikun e mungesës së lëndëve ushqyese kur dieta e përditshme nuk është e garantuar.

+ Ofron 17 g BCAA për të mbështetur rikuperimin e muskujve pas çdo seance stërvitore.

+ Shije e shijshme, e lehtë për t’u përzier, e lehtë për t’u pirë.

+ Produkti nuk përmban përbërës niseshteje me cilësi të dobët.

Pika minus:

Kolesterol pak i lartë (60 mg)

+ Ka vetëm një shije çokollate me madhësi 5.4 kg, jo shumë zgjedhje për klientët.

Infuzion masiv Nutrex

Origjina: SHBA

Prodhuesi: Nutrex Nutrition

Çmimi i shitjes: 1.500.000 VND/ 12 lbs (5,45 kg)

I sintetizuar nga 3 burime të ndryshme proteinash për të ndihmuar në shtimin e peshës në mënyrë më efektive dhe të shpejtë, Nutrex Mass Infusion do të jetë një nga fituesit më të mirë të masës që nuk duhet ta injoroni. Në veçanti, jo vetëm që përmban sasinë optimale të kalorive, proteinave dhe karbohidrateve në çdo dozë, por lista e përbërësve e Nutrex Mass Infusion gjithashtu kufizon yndyrën dhe karbohidratet për të ndihmuar në rritjen e dobësisë dhe përcaktimit të muskujve.

Qumësht me infuzion masiv Nutrex 12 lbs

A janë të mira rishikimet e infuzionit masiv të Nutrex?

Shenja plus:

+ Çdo porcion Nutrex Mass Infusion ofron 50 g proteina me cilësi të lartë, 1120 kalori dhe 200 g karbohidrate për shtim të shpejtë dhe efektiv të peshës, veçanërisht kur kombinohet me metodën e duhur të stërvitjes.

+ Produkti sintetizohet nga 3 burime të ndryshme duke përfshirë koncentratin e proteinës së hirrës, proteinën e hirrës së hidrolizuar, kazeinë micellare; Rritni cilësinë e proteinave, mbështesni shtimin më optimal të peshës.

+ Ofron shumë aminoacide thelbësore, të cilat janë burimi i materialeve për ndërtimin dhe zhvillimin e muskujve që trupi ynë nuk mund t’i sintetizojë vetë.

+ Mbështetje për të rritur ligët, mprehtësinë për muskujt.

+ Ofron 10 g BCAA dhe 8,1 mg glutaminë për të mbështetur rikuperimin e muskujve pas çdo seance stërvitore.

+ Shije e shijshme, e lehtë për t’u përzier, e lehtë për t’u pirë.

Pika minus:

Përmbajtja e lartë e kolesterolit (75 mg)

+ Ka vetëm një madhësi (5.45 kg), jo shumë zgjedhje për klientët.

Masa e vërtetë 1200

Origjina: SHBA

Prodhuesi: BNS

Çmimi i shitjes: 1,370,000/10Lbs

Produkti përfundimtar në listën e qumështit më të mirë për rritjen e masës që do të doja t’ju prezantoja, True Mass 1200 është një fitues efektiv i peshës dhe shtues i muskujve nga BNS me përmbajtje të lartë proteinash, kalori dhe karbohidratesh. Zgjedhja për ata që janë në kërkim të produkteve të qumështit për të ndihmuar në shtimin e peshës, rritjen e madhësisë së muskujve dhe kufizojnë ruajtjen e yndyrës në mënyrë efektive.

Masa e vërtetë 1200 10 lbs Qumësht për shtim në peshë

A është vlerësimi i True Mass 1200 i mirë?

Shenja plus:

+ Çdo dozë e True Mass 1200 shton 1230 kalori, 50 g proteina dhe 222 g gaforre për të mbështetur shtimin e shpejtë të peshës gjatë sporteve, palestrës ose bodybuilding.

Ofron deri në 6 burime të ndryshme proteinash.

+ Përmban përbërës BCAA, glutaminë për të mbështetur rikuperimin e muskujve pas çdo seance stërvitore.

+ Siguroni burimin e nevojshëm të energjisë për trupin kur dieta nuk është e garantuar, ushtroni më mirë pa u shqetësuar për mungesën e energjisë.

Pika minus:

Përmbajtja e lartë e kolesterolit (150 mg).

+ Ka vetëm një madhësi, jo shumë zgjedhje për klientët.

NitroTech me aromë natyrale

Origjina: SHBA

Prodhuesi: MuscleTech

Çmimi i shitjes: 1.445.000 VND/kuti

Qumështi muskulor me shije natyrale NitroTech mbështet fitimin e muskujve të pastër dhe parandalon katabolizmin e muskujve. Produktet janë nxjerrë nga materiale natyrore, të prodhuara sipas linjave moderne të teknologjisë së mbyllur të SHBA-së, duke garantuar standarde cilësore dhe siguri për përdoruesit.

Shikoni TOP 5 masën më të mirë të qumështit për shtimin e peshës për njerëzit në palestër 6

Rishikimi i NitroTech Naturall Flavored është i mirë?

Shenja plus:

+ Plotësoni proteina, vitamina esenciale dhe minerale të mira për trupin.

+ Mbështetje për të rritur rezistencën dhe sistemin imunitar

+ Mbështet metabolizmin për të ndihmuar sistemin tretës të funksionojë më lehtë.

+ Shija është e shijshme kështu që nuk ndiheni të mërzitur kur përdorni këtë produkt.

+ Mbështetni fitimin natyral të muskujve të dobët, parandaloni katabolizmin e muskujve.

Pika minus:

Çmimi është pak më i lartë në krahasim me produktet normale

Shpresojmë me TOP 5 Qumështi më i mirë në masë për shtimin e peshës që kam përpiluar në artikullin e sotëm, jo ​​vetëm që ju ndihmon të kuptoni më mirë produktet e qumështit me fitues masiv, por edhe të zgjidhni fituesin më efektiv dhe më të përshtatshëm për nevojat tuaja. Ju uroj të përmbushni shpejt dëshirën tuaj për të fituar peshë dhe për të fituar muskuj dhe për të pasur trupin që dëshironi!

————————————-

KATI TREGTI ELEKTRIKE NGA CHIAKI.VN – ÇMIM I MIRE DYQANI ONLINE

  • Faqja e internetit:
  • Linja telefonike: 0932.888.300
  • Email: [email protected]
  • Adresa: Kati 1, Ndërtesa 24T3 Kompleksi Thanh Xuan, Nr. 6 Le Van Thiem, Thanh Xuan Trung, Thanh Xuan, Hanoi.
  • Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm Danh TOP 5 Sữa Mass Tăng Cân Tốt Nhất Cho Người Tập Gym . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *