Mẫu Đồng Hồ Tissot Hàng Hiệu Khẳng Định “Gu” Cá Tính, Ưu Đãi Đến 30%

Duke iu referuar orëve zvicerane, të gjithë me siguri do të mendojnë për emrin e markës Tissot, që konsiderohet djepi i industrisë së prodhimit të orëve. Orët Tissot dallohen me elegancën, klasin dhe lëvizjet e qëndrueshme dhe me precizion të lartë. Nëse ende po pyesni nëse do të blini një orë zvicerane Tissot apo jo, le ta gjejmë përgjigjen në artikullin e mëposhtëm!


Rreth markës së njohur zvicerane të orëve -TISSOT

TISSOT .markë orësh

Tissot Si një markë e vjetër dhe e famshme nga vendi i bukur i Zvicrës, me më shumë se 160 vjet themelim dhe zhvillim, duke përjetuar shumë ulje-ngritje dhe vështirësi, orët Tissot ende ruajnë pozicionin e tyre unik dhe afirmojnë statusin e tyre, nivelin e tyre në botë. treg orësh.

Aktualisht, Tissot ka më shumë se 600 sisteme shitjesh në mbarë botën, duke përfshirë Vietnamin. Në vendin tonë, të gjithë të apasionuarit pas orëve e njohin emrin Tissot dhe gjithmonë dëshirojnë të zotërojnë dizajne unike me shumë nga veçoritë e saj kryesore.

Modeli i bukur i orës Tissot

Orët Tissot fokusohen dhe vënë cilësinë në radhë të parë, kjo është edhe pika që i bën klientët të besojnë dhe të jenë më të kënaqur kur zgjedhin. Me eksplorim dhe kreativitet të vazhdueshëm, kompania ka lançuar vazhdimisht produkte të reja me funksione të jashtëzakonshme, dizajne të larmishme dhe dizajne për shumë objekte nga luksoze, elegante deri tek të rejat.Qendra, aktive.

Nëse keni nevojë të gjeni një markë ore të markës së nivelit të lartë për të treguar klasin dhe “luajtshmërinë” tuaj, atëherë Tissot është një zgjedhje e shkëlqyer.

Arsyet për të zotëruar një orë origjinale Tissot

Emri Tissot është bërë i njohur, por shumë njerëz ende pyesin se çfarë kanë orët Tissot që mund të “sulmojnë” kaq shumë tregun? Le të zbulojmë pse duhet të zotëroni një të tillë Orë origjinale Tissot Ju lutem!

Orët Tissot kanë cilësi të qëndrueshme gjatë gjithë vitit

Orë Tissot me cilësi të qëndrueshme

Kur zgjedhin të blejnë orët e markës, klientët gjithmonë vënë në plan të parë cilësinë dhe Tissot ka pushtuar me të vërtetë të gjithë klientët me produkte me cilësi, qëndrueshmëri dhe saktësi të lartë. absolute.

Me linjën mekanike të orëve Tissot që vlerësohet me saktësi pothuajse absolute me një gabim 10 -15 sekonda në 1 ditë, mund të thuhet se saktësia dhe teknikat e orarit të Tissot janë drejtuese.

Për më tepër, Tissot ka bërë një përparim në tregun e teknologjisë së orëve, që është Powermatic 80 me një rezervë energjie deri në 80 orë, gabimi është vetëm rreth -4 ose +6 s/ditë.

Orë Tissot me cilësi të qëndrueshme 1

Pra, çdo linjë ore Tissot u jep klientëve një përvojë të ndryshme, ndoshta nga gabimi i secilit model, sepse saktësia prej më shumë se disa sekondash është një shkëmbim i kohës, përpjekjes dhe aftësisë së përdoruesit. Prandaj, çmimi i secilës linjë është gjithashtu mjaft i ndryshëm.

Punuar nga materialet më cilësore

Cilësia e një ore Tissot nuk qëndron vetëm në lëvizjen, por edhe në përbërësit dhe materialet që përbëjnë një orë të plotë.

Tham Khảo Thêm:  TOP 20 Sản Phẩm Sữa Rửa Mặt Được Tín Đồ Làm Đẹp Săn Lùng Nhất 2023

Shumica e lenteve Tissot janë të pajisura me xham ultra të fortë Sapphire ose me xham të qëndrueshëm Hesalite.

Orët tissot janë bërë nga materiale të cilësisë më të lartë

Kutia dhe korniza janë prej çeliku 316L me rezistencë të mirë mjedisore, anti-korrozioni, antimagnetike dhe rezistencë të mirë ndaj nxehtësisë. Përveç kësaj, orët Tissot përdorin gjithashtu Titanium me avantazhet e qëndrueshmërisë, lehtësisë dhe rezistencës ndaj korrozionit. Dhe çmimi i orëve Tissot Titanium do të jetë gjithashtu pak më i lartë.

Shiritat e orëve janë kryesisht me 2 lloje: rripa metali inox dhe rripa lëkure të cilësisë së lartë, me qëndrueshmëri të lartë kur janë rezistente ndaj ndikimeve nga mjedisi i jashtëm, kundër korrozionit por gjithsesi sigurojnë estetikë, lehtësi dhe bukuri.të ​​buta për kyçin e dorës së përdoruesit.

Shumëllojshmëri dizajnesh

I quajtur “zoti i shumë stilit” nga Tissot ka koleksione të mëdha me mijëra modele të ndryshme. Me dizajne posaçërisht për çdo klient, kështu që është e lehtë të zgjidhni një model ore Tissot që i përshtatet personalitetit dhe stilit tuaj.

Orët tissot kanë një larmi dizajnesh

Nëse ndiqni një stil klasik elegant, mund t’i referoheni modelit T-Classic, jeni një person i ri, modern dhe në modë, T-trend do t’ju bëjë të kënaqur, seria T-Sport do të jetë shumë e përshtatshme për ata që janë aktiv, ose merr pjesë në aktivitete në natyrë, ose jeni të apasionuar pas tipareve tradicionale, mos hezitoni të zgjidhni Le loce Ju lutem.

Tissot ka një segment çmimesh të larmishme dhe tërheqëse

Çmimi i orës Tissot? Kjo është pyetja e shumë klientëve, njerëzit gjithmonë mendojnë se orët e markës së lartë si Tissot do të jenë jashtëzakonisht të shtrenjta. Por nuk është plotësisht kështu.

Orët Tissot kanë një segment çmimesh të larmishme dhe tërheqëse

Tissot ka një gamë çmimesh nga 2000-25000 dollarë, kështu që nga vetëm rreth 5 milionë ju mund të zotëroni një orë origjinale Tissot. Prandaj, në varësi të kushteve dhe preferencave ekonomike, ju mund të zgjidhni produktin e duhur për veten tuaj.

Shpresojmë që me arsyet e mësipërme të keni gjetur vetë përgjigjen se duhet të zotëroni një orë Tissot të nivelit të lartë apo jo.

Orët Tissot më të shitura në treg me deri në 30% ulje

Orë Femërore Tissot T023.210.11.1116.00

Orë Femërore Tissot T023.210.11.1116.00

Orë Femërore Tissot T023.210.11.1116.00

6,300,000 fitime 8,730,000 fitime

Lëvizja e kuarcit

Gjinia femërore

NGJYRA Argjend

MATERIALI Safir i ngurtë

ORIGJINALE Zvicër

TELI inox

Gjerësia e telit 15 mm

DIAMETRI 28 mm

TRASHËSIA E EKRANIT 8 mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

MADHËSIA AKTUALE

LLOJI I FYTYRËS Fytyrë e rrumbullakët

NGJYRA E SYVE Nënë e perlës

SYTË E SHQYRTIMIT analog

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Orë, Minuta, Sekonda

Orë Tissot T057.910.16.17.00 Zonja elegante

Orë Tissot T057.910.16.17.00

Orë Tissot T057.910.16.17.00 Zonja elegante

6,350,000 fitime8,600,000 fitime

Lëvizja e kuarcit

Gjinia femërore

NGJYRA E zezë

MATERIALI Safir i ngurtë

ORIGJINALE Zvicër

TIPARI

KALENDARI Kalendari i datës

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Data, Ora, Minuta, Sekonda e kalendarit

RRIP LEKURE

TELI TELI 13mm

DIAMETRI 24.5mm x 28.5mm

TRASHËSIA E EKRANIT 7.7mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

MADHËSIA AKTUALE

LLOJI I FYTYRËS Fytyrë drejtkëndore

Nëna e perlës

SYTË E SHQYRTIMIT analog

Orë Tissot Le Locle Powermatic T006.407.36,263.00 për meshkuj

Orë Tissot Le Locle Powermatic T006.407.366.263.00

Orë Tissot Le Locle Powermatic T006.407.36,263.00 për meshkuj

12,800,000 fitime14,830,000 fitime

MAKINË AUTOMATIKE

Gjinia mashkull

NGJYRA Kafe

MATERIALI Safir i ngurtë

ORIGJINALE Zvicër

KALENDARI Kalendari i datës

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Data, Ora, Minuta, Sekonda e kalendarit

ORË ENERGJIKE 80 orë

RRIP LEKURE

Gjerësia e telit 19 mm

DIAMETRI 39 mm

TRASHËSIA E EKRANIT 10 mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

MADHËSIA AKTUALE

LLOJI I FYTYRËS Fytyrë e rrumbullakët

NGJYRA E SYVE shampanjë Artë

SYTË SHPALLJE analoge

Orë Tissot T41.1.483.33 Për Meshkuj

Orë Tissot T41

Orë Tissot T41.1.483.33 Për Meshkuj

12,680,000 fitime14,500,000 fitime

MAKINË AUTOMATIKE

Gjinia mashkull

NGJYRA Argjend

MATERIALI Safir

ORIGJINALE Zvicër

KALENDARI Kalendari i datës

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Data, Ora, Minuta, Sekonda e kalendarit

TELI inox

Gjerësia e telit 20 mm

DIAMETRI 39.3 mm

TRASHËSIA E EKRANIT 9.75 mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

LLOJI I FYTYRËS Fytyrë e rrumbullakët

NGJYRA E SYVE E BARDHË

SYTË SHPALLJE analoge

Orë Tissot Le Locle Powermatic 80 Automatic T006.407.11.053.00 Për meshkuj

Orë Tissot Le Locle Powermatic 80 Automatic T006.407.11.053.00 Për meshkuj

Orë Tissot Le Locle Powermatic 80 Automatic T006.407.11.053.00 Për meshkuj

13,050,000 fitime14,420,000 fitime

MAKINË AUTOMATIKE

Gjinia mashkull

NGJYRA Argjend

MATERIALI Safir i ngurtë

ORIGJINALE Zvicër

KALENDARI Kalendari i datës

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Data, Ora, Minuta, Sekonda e kalendarit

TELI inox

Gjerësia e telit 20 mm

DIAMETRI 39 mm

TRASHËSIA E EKRANIT 10 mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

MADHËSIA AKTUALE

LLOJI I FYTYRËS Fytyrë e rrumbullakët

NGJYRA E SYVE TE ZI

SYTË E SHQYRTIMIT analog

Orë për femra Tissot Bella Ora T103.310.36.111.00

Orë për femra Tissot Bella Ora T103.310.36.111.00

Orë për femra Tissot Bella Ora T103.310.36.111.00

7,580,000 fitime8,700,000 fitime

Lëvizja e kuarcit

Gjinia femërore

NGJYRA Të jetë

MATERIALI Safir i ngurtë

ORIGJINALE Zvicër

ALBERTI

RRIP LEKURE

Gjerësia e telit 18 mm

DIAMETRI 31.4mm x 28mm

TRASHËSIA E KASIT 6.58mm

MATERIALI KASTE 316L çelik inox

MADHËSIA AKTUALE

STILI Oval

NGJYRA E SYVE E BARDHË

SYTË E SHQYRTIMIT analog

TIPARI

rezistent ndaj ujit 30m (3 ATM)

FUNKSIONI Orë, Minuta, Sekonda

Si të identifikoni orët origjinale Tissot

Tissot është marka lider zvicerane e orëve për sa i përket numrit të produkteve të shitura, mesatarisht rreth 4 milionë njësi në vit në mbarë botën. Kjo është arsyeja pse shumë mallra false me cilësi të dobët përzihen për të përfituar nga kjo markë. Pra, nëse jeni përdorues për herë të parë ose keni pak përvojë blej orët Tissot Origjinale, le të zbulojmë se si t’i identifikojmë mallrat thjesht dhe saktë më poshtë!

Diferenca e çmimeve

Si të identifikoni orët origjinale Tissot 1

Orët origjinale Tissot me çmimin më të ulët gjithashtu bien në rreth 5 milion VND, kështu që nëse shihni produkte që bien vetëm në rangun prej 1 deri në 2 milion VND, patjetër që ia vlen. orë Tissot false.

Për të ditur çmimin dhe informacionin më të saktë në lidhje me produktin, duhet të vizitoni faqen zyrtare të kompanisë për referencë.

Dijeni duke kontrolluar peshën

Si të identifikoni orët origjinale Tissot 2

Orët origjinale Tissot janë bërë nga materiale të cilësisë së lartë, kështu që ato do të peshojnë më shumë se ato të rreme, me stile dhe stile të ndryshme rripash. Ju mund të gjeni detaje specifike rreth peshës së makinës në ueb për krahasimin më të saktë.

Shikoni detajet e jashtme të orës

Numri i orës së vërtetë Tissot do të jetë jashtëzakonisht i përsosur, indekset dhe informacionet janë të qarta, të rregulluara bukur, në mënyrë të barabartë që falsifikimet vështirë se mund ta bëjnë.

Si të identifikoni orët origjinale Tissot 3

Orët origjinale Tissot do të kenë një dorë të balancuar mirë në pozicionin e projektimit, veçanërisht akrepat e sekondave lëvizin vazhdimisht dhe pa probleme, nëse në alkimi sekondat do të tunden dhe do të bëjnë një zhurmë të madhe.

Kontrolloni faqen e shndritshme të orës, duhet të vini re gjithashtu, nëse e vendosni orën në errësirë, nëse është e vërteta, fytyra dhe duart e orës do të jenë shumë të ndritshme, dhe falsifikimi do të jetë i turbullt ose madje mungon.

Në çdo orë të vërtetë, kurora, shtrëngimi, pjesa e pasme do të kenë një T lundrues, mund ta kontrolloni me prekje dhe ndjesi. Nëse nuk ka ose vetëm të gdhendur ose ngjitur, është padyshim një false.

Si të identifikoni orët origjinale Tissot 4

Tjetra është të kontrolloni brezin e orës, ora metalike Tissot do të jetë e lehtë dhe e fortë, jo e lirshme, për rripin prej lëkure, do të jetë e butë për t’u veshur pa qenë e ngathët apo e pakëndshme.

Kontrolloni kutinë dhe aksesorët e përfshirë

Orët origjinale Tissot do të kenë kuti të plota, çanta, manuale dhe veçanërisht karta garancie ndërkombëtare. Nëse blini një orë që nuk i ka të gjitha sa më sipër, ajo është padyshim false, ose informacioni në makinë nuk përputhet me informacionin në kuti, nuk është një orë e vërtetë.

Si të identifikoni një orë origjinale Tissot 5

Për të pasur paqe të plotë mendore blej ora Tissot ose ora Citizen, Orient, Casio, Tissot, Ogival, Rolex, Calvin Klein, origjinale Seiko Ju lutemi gjeni një adresë me reputacion për të blerë mallra, jo vetëm të blini produkte cilësore, por të keni edhe çmime të arsyeshme.

Nëse jeni ende duke luftuar për të gjetur një vend me reputacion për të blerë, ja ku është do të jetë sugjerimi perfekt për ju. Aktualisht ekziston një program Zbritje deri në 30%. në gusht kur blejnë orë Tissot këtu. Kjo është një mundësi për entuziastët e orëve që duan të zotërojnë orën më të fundit Tissot të nivelit të lartë me çmimin më të mirë në treg!

Na kontaktoni tani për këshilla dhe shërbim të shpejtë!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Mẫu Đồng Hồ Tissot Hàng Hiệu Khẳng Định “Gu” Cá Tính, Ưu Đãi Đến 30% . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Top 9 Đồng Hồ Anne Klein Diamond Được Săn Lùng Nhất Hiện Nay

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *