“nữ Hoàng” Dưỡng Da Lừng Danh

I quajtur “mbretëresha” e kujdesit për lëkurën me aftësitë “hyjnore” të ushqyerjes dhe kujdesit të lëkurës, serumi Estee Lauder Advanced Night Repair Reviews është gjithmonë një emër “i nxehtë” në forumet e bukurisë. Unë komentoj pozitivisht me mijëra fjalë “me krahë”.


Pavarësisht se sa “me krahë” është lavdëruar, për ata prej jush që nuk kanë përjetuar kurrë ose kanë ndërmend të përdorin një serum Serum Estee Lauder Advanced Night Repair, pyetja më e rëndësishme është ende nëse produkti është vërtet efektiv për lëkurën apo jo. A ia vlen produkti Advanced Night Repair sa “paratë e xhepit” të femrave? Për të gjetur përgjigjen e saktë, lexoni rishikimin e detajuar të serumit të Riparimit të Natës së Avancuar Estee Lauder më poshtë.

Rishikoni serumin Estee Lauder Advanced Night Repair është vërtet i mirë apo jo

Rreth markës Estee Lauder

Estee Lauder është një markë e famshme kozmetike amerikane, e themeluar në vitin 1946, që i përket grupit kozmetik të famshëm botëror, Estée Lauder Companies Inc. Përveç markës së famshme Estee Lauder, Estée Lauder Companies Inc është gjithashtu shtëpia e 24 markave të tjera të famshme të modës dhe kozmetikës në botë si: KlinikaLa Mer, Tom Ford, Michael KorsTory Burch,…

Rreth markës Estee Lauder

Mbi 70 vjet themelim dhe zhvillim, nga një kompani e vogël familjare, Estee Lauder është bërë jo vetëm një markë e njohur kozmetike në SHBA, por edhe një nga markat “monumentale” të Vietnamit. industria kozmetike botërore, është e pëlqyer globalisht.

Rreth dizajnit të paketimit të serumit të riparimit të përparuar të natës Estee Lauder

I lançuar zyrtarisht në treg në vitin 1982, deri më tani, dizajni i paketimit të serumit estee lauder 100ml nuk ka ndryshuar shumë. Ende një dizajn i thjeshtë, por po aq luksoz i shisheve plastike kafe, pjesa e sipërme ka një kapak me vidë me një pompë të thjeshtë thithëse, të ngjashme me produktet e tjera të zakonshme të serumit.

Dizajni i paketimit të serumit Estee Lauder Advanced Night Repair

Së bashku me shishen e serumit të avancuar të riparimit të natës estee lauder është një enë letre blu me plot informacione bazë rreth produktit si emri i produktit, marka, përbërësit, përdorimi,…

Megjithëse klasifikohen si të nivelit të lartë në treg, shumica e produkteve të Estee Lauder kanë një dizajn paketimi të thjeshtë, miqësor për përdoruesit, por po aq luksoz dhe të sofistikuar.

Për të diversifikuar zgjedhjet për përdoruesit dhe për të rritur komoditetin, serumi Estee Lauder Advanced Night Repair u lançua nga Estee Lauder me shumë kapacitete të ndryshme, më e popullarizuara është shishja 30 ml, përveç madhësisë së madhe 50 ml. me përdorim afatgjatë dhe mini madhësi të përshtatshme 7ml për ata që duan ta provojnë ose ta përdorin kur udhëtojnë.

Rreth teksturës së serumit Estee Lauder Advanced Night Repair

Serumi Estee Lauder Advanced Night Repair konsiderohet si një produkt premium për kujdesin e lëkurës me shumë përbërës të dobishëm për lëkurën, duke përfshirë lëndë ushqyese, peptide dhe acid hialuronik.

Tekstura e këtij produkti është mjaft e veçantë, e projektuar për të depërtuar shpejt dhe në mënyrë efektive në lëkurë. Serumi ka ngjyrë kafe dhe vjen në një shishe qelqi me kapak të kthyeshëm.

Kur aplikohet në lëkurë, serumi ndihet i lehtë dhe i këndshëm. Është projektuar për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, zbutjen e linjave të imëta dhe rritjen e hidratimit të lëkurës. Përveç kësaj, produkti gjithashtu ndihmon në minimizimin e shenjave të plakjes, ndriçimin e lëkurës dhe përmirësimin e bukurisë së përgjithshme të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Top 19 Mẫu Giày Thể Thao Nữ Đẹp Đang Bán Chạy Nhất 2022

Tekstura e serumit Estee Lauder Advanced Night Repair

Rreth përbërësve të serumit të Estee Lauder Advanced Night Repair

Sipas informacionit të shpallur nga prodhuesi, përbërësit e shquar në serumin Estee Lauder Advanced Night Repair përfshijnë:

 • Lactobacillus Ferment, Bifida Ferment Lisate, Yeast Ferment Extract: këta janë të gjithë përbërës të fermentuar që ndihmojnë serumet të depërtojnë më mirë, të rrisin lagështinë dhe të rivendosin më mirë lëkurën.

 • Ekstrakti i Farës Kola, Acetati Tokoferil dhe Kafeina: kanë veti efektive antioksiduese dhe kundër plakjes.

 • Natriumi Hyaluronate, Squalane: Hidraton, mbështet rigjenerimin dhe krijon një shtresë natyrale hidratuese për lëkurën.

 • Përveç kësaj, produkti përmban edhe tripeptid-32 i cili është një përbërës që ka aftësinë për të lidhur qelizat, duke ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës, duke e bërë lëkurën më të fortë dhe më të lëmuar.

Rreth përdorimit të serumit Estee Lauder Advanced Night Repair

Përdorimet e serumit Estee Lauder Advanced Night Repair

Me përbërës aktivë optimalë për kujdesin e lëkurës, serumi Estee Lauder Advanced Night Repair vlerësohet shumë për efektet e tij si:

 • Mbështetni rikuperimin e lëkurës gjatë gjumit, sillni një lëkurë rrezatuese plot vitalitet pas zgjimit

 • Ndihmon në hidratimin e lëkurës, ushqen lëkurën që të jetë e shëndetshme dhe e butë

 • Kundër plakjes, nxit rigjenerimin e lëkurës, lëkurë të lëmuar, elasticitet më të mirë, ngadalëson shenjat e plakjes në lëkurë.

 • Ndihmon në mbrojtjen nga efektet e dëmshme të diellit.

9 produktet më të shitura të serumit për kujdesin e lëkurës sot

Ndjenjat pas përdorimit të serumit Estee Lauder

Diçka që më bëri përshtypje sapo e pashë Shishe serumi Estee Lauder Advanced Night Repair Ky është një dizajn i thjeshtë, por ende shumë delikat, luksoz dhe i ndryshëm nga produktet normale të serumit. Aroma e serumit është gjithashtu shumë e lehtë, e këndshme dhe nuk shkakton shqetësim.

Megjithatë, përshtypjet e para janë vetëm një pjesë e vogël e asaj që serumi Estee Lauder Advanced Night Repair mund të bëjë për lëkurën tuaj. Ky produkt përmban përbërës të dobishëm për lëkurën, duke përfshirë lëndë ushqyese, peptide dhe acid hialuronik, për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit, rritjen e lagështisë, reduktimin e rrudhave dhe shenjat e plakjes për lëkurën.

Përdoreni serumin çdo natë para se të shkoni në shtrat, do të ndjeni ndryshimin në lëkurën tuaj pas disa javësh përdorim të vazhdueshëm. Lëkura duket më e fortë, më e lëmuar dhe shfaqja e njollave të errëta dhe njollave reduktohet ndjeshëm.

Serumi Estee Lauder Advanced Night Repair është një produkt i shtrenjtë por efektiv për kujdesin e lëkurës që ia vlen të investohet për një lëkurë më të shëndetshme, më të re dhe më rrezatuese.

Ndjenjat pas përdorimit të serumit Estee Lauder

Tekstura e serumit është mjaft e lëngshme, me ngjyrë të verdhë të çelur, aftësi për të depërtuar shumë shpejt, aplikohet në lëkurë për rreth 1-2 minuta për të ndjerë se serumi ka depërtuar plotësisht brenda.

Lëkura ime është një kombinim i vajrave natyralë, të përdorur natën para gjumit, të nesërmen në mëngjes kur zgjohem, lëkura ime është më e lëmuar, më e shndritshme, jo aq e yndyrshme si më parë, ndoshta sepse lëkura është plotësisht e hidratuar. Kam rreth një muaj që e përdor rregullisht dhe shoh që lëkura ime ka ndryshuar ndjeshëm në krahasim me më parë. Lëkura ndihet më e butë, më e lëmuar dhe më pak e yndyrshme. Lëkura ime është një kombinim i natyrës së yndyrshme, zona T është e yndyrshme, por faqet janë pak të thata, por që nga përdorimi i këtij foshnja, lëkura është e lagësht dhe e lëmuar, zona T është më pak e yndyrshme, por faqet janë më të buta, jo thahet më.

Tham Khảo Thêm:  [Review] 15 Địa Chỉ Uy Tín Bán Nước Hoa Chính Hãng Tại Hà Nội & Tp Hồ Chí Minh

Pas një periudhe përdorimi, për mendimin tim, efekti i serumit Estee Lauder Advanced Night Repair ka të bëjë kryesisht me hidratimin, restaurimin, rigjenerimin e lëkurës dhe anti-plakjen e lëkurës. Kjo do të thotë se do të jetë i përshtatshëm për lëkurën që nuk plaket, me pak defekte, ndihmon në zbutjen, lëmimin dhe elasticitetin e lëkurës dhe ndihmon në ngadalësimin e shenjave të plakjes në lëkurë (rrudhat, lëkura e varur etj.). mungesa e elasticitetit, …). Sa i përket plakjes së lëkurës me shumë defekte, mendoj se “em” nuk është zgjedhja perfekte.

===>>> Për më shumë informacion:

Serum Estee Lauder Riparimi i Avancuar i Natës Shqyrtime nga përdoruesit

Shqyrtime të Avancuara të Riparimit të Natës së Serumit Estee Lauder 6

Shqyrtime të Avancuara të Riparimit të Natës së Serumit Estee Lauder 7

Shqyrtime të Avancuara të Riparimit të Natës së Serumit Estee Lauder 8

Udhëzime se si të përdorni në mënyrë efektive serumin Estee Lauder Advanced Night Repair

– Si të përdorni serum estee lauder hap pas hapi në detaje

 • Hapi 1: Pastroni fytyrën me pastrues, përdorni tonik/ujë trëndafili për të balancuar lëkurën (nëse ka)

 • Hapi 2: Merrni një sasi të mjaftueshme serumi (rreth – tub pompe), aplikojeni serumin në mënyrë të barabartë në zonën e fytyrës dhe qafës, masazhoni butësisht në drejtim nga brenda në jashtë dhe më pas lëreni serumin të përthithet plotësisht në lëkurë dhe më pas Ndiqni hapat për të përdorur kozmetikën e radhës estee lauder (nëse ka).

Si të përdorni serumin Estee Lauder?

– Shënime kur përdorni:

 • Përvoja e përdorimit të estee lauder është përdorimi i produktit natën para se të shkoni në shtrat për efektin më të mirë të kujdesit të lëkurës.

 • Vetëm për përdorim të jashtëm, mos e përdorni në lëkurë me plagë të hapura, shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë

 • Pastroni lëkurën përpara se të përdorni serumin estee lauder dhe duhet të bllokoni lagështinë (përdorni një hidratues) më pas për të shmangur “avullimin” e lëndëve ushqyese, duke e bërë më të lehtë që përbërësit të depërtojnë në lëkurë dhe ta bëjnë atë efektiv.

 • Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një specialist nëse, gjatë përdorimit të serumit, lëkura juaj shfaq shenja acarimi ose ndonjë anomali tjetër.

 • Mbyllni kapakun e serumit pas përdorimit, ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, shmangni rrezet e diellit direkte, mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Disa pyetje të bëra shpesh kur përdorni Rishikimet e Serumit të Avancuar të Riparimit të Natës Estee Lauder

Për cilin lloj lëkure është i përshtatshëm serumi Estee Lauder?

Për cilin lloj lëkure është i përshtatshëm serumi Estee Lauder?

Serumi Estee Lauder Advanced Night Repair ka një listë përbërësish beninje, të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe lehtësisht të irrituar. Mbështetje veçanërisht e mirë për lëkurën që sapo ka përmirësuar aknet ose lëkurën që ka nevojë për rikuperim.

A mund të përdoret serumi Estee Lauder gjatë ditës?

Serumi Estee Lauder Advanced Night Repair është një produkt për kujdesin e lëkurës gjatë natës që duhet përdorur natën para se të shkoni në shtrat.

Sa vjeç është për t’u përdorur serumi Estee Lauder?

Edhe pse serumi Estee Lauder Advanced Night Repair klasifikohet si një linjë produktesh për kujdesin ndaj lëkurës kundër plakjes. Megjithatë, ju mund ta përdorni atë në çdo moshë për të hidratuar, ushqyer dhe promovuar shëndetin e lëkurës. Produkti rekomandohet gjithashtu të përdoret para moshës 25 vjeç, përpara se lëkura juaj të shfaqë shenja plakjeje për efektin më të mirë të kujdesit të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Review TOP 13 Serum Se Khít Lỗ Chân Lông Đáng Dùng Nhất 2023

Sa kushton serumi Estee Lauder? Ku duhet të blej?

Aktualisht në Chiaki.vn, serumi Estee Lauder Advanced Night Repair shitet me një çmim të zbritur prej vetëm 220,000 VND/ shishe 7 ml (çmimi i tregut: 319,000 VND).

Sa kushton Serumi Estee Lauder?

Chiaki.vn është një faqe për blerje në internet e specializuar në ofrimin e produkteve serumi për kujdesin e lëkurës dhe produkte për kujdesin e shëndetit, bukurisë, nënës dhe foshnjës,… origjinale, cilësore me çmimin më të favorshëm, portokalli. Garancia 150% e kthimit të parave nëse klientët gjejnë mallra false . Nëse nuk e keni gjetur adresën për të porositur serumin Estee Lauder Advanced Night Repair, mund t’i referoheni Chiaki.vn.

Përveç porositjes së produkteve online, mund të vizitoni edhe Showroom-in e Chiaki.vn për të parë dhe blerë produkte.

 • Adresa: Nr. 62, Yen Do, Ward 1, Binh Thanh, City. Ho Chi Minh
 • Numër telefoni konsulent: 0964.898.762

Estee Lauder Rishikimet e Avancuara të Riparimit të Natës

Shenja plus:

 • Dizajn paketimi i thjeshtë, miqësor, i lehtë për t’u përdorur, shumë kapacitete për të zgjedhur nga të gjithë

 • Hidratim i mirë i lëkurës, ushqen lëkurën të lëmuar, të hidratuar, elasticitet të mirë

 • Ka aftësinë për të ndihmuar në parandalimin e shenjave të plakjes

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, lehtësisht të irrituar, veçanërisht një mbështetje e mirë për lëkurën që ka nevojë për rikuperim, sapo i është nënshtruar trajtimit të akneve, njollave të errëta,..

Pika minus:

Ku të blini serum origjinal estee lauder 100 ml?

Nëse nuk dini si të blini Serum origjinal Estee Lauder ku, vizitoni platformën e tregtisë elektronike Chiaki.vn. Chiaki.vn është një nga adresat më prestigjioze për të blerë produkte cilësore për kujdesin e lëkurës. Këtu mund të gjeni Serumin Estee Lauder në shumë versione dhe çmime që i përshtaten nevojave tuaja.

Me një ekip staf profesional dhe të përkushtuar, Chiaki.vn është e përkushtuar t’u japë klientëve një përvojë të këndshme dhe të kënaqshme blerjeje. Në veçanti, faqja e internetit ofron shumë shërbime të mbështetjes së klientit, nga këshillimi i produktit deri te politikat fleksibël të kthimit dhe shkëmbimit.

Vizitoni Chiaki.vn sot për të blerë Serum i avancuar i riparimit të natës Estee Lauder dhe përjetoni ndryshimin e jashtëzakonshëm të lëkurës!

————————————-

BLERJE ME ÇMIM TË MIRA NË Platformën e Tregtisë Elektronike CHIAKI.VN

Uebfaqja: https://chiaki.vn/
Linja telefonike: 0932.888.300
Email: [email protected]
Adresa: Kati 1, Ndërtesa 24T3 Kompleksi Thanh Xuan, Nr. 6 Le Van Thiem, Thanh Xuan Trung, Thanh Xuan, Hanoi.
Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết “nữ Hoàng” Dưỡng Da Lừng Danh . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *