Review Chi Tiết Top 7 Kem Ủ Tóc Tốt Nhất Hiện Nay 2023

Kondicioneri i flokëve përdoret për të ushqyer dhe kujdesur për flokët, duke siguruar lagështi dhe lëndë ushqyese të mjaftueshme për flokë të fortë, të butë dhe të shëndetshëm. Për të mbrojtur dhe për t’u kujdesur për flokët në mënyrë efektive, është e nevojshme të mësoni dhe hulumtoni kremin e duhur të flokëve. Pra, cili krem ​​flokësh është i mirë? Këtu, Chiaki do të donte të prezantonte 7 kondicionerët më të mirë të flokëve sot për gratë që t’i referohen dhe të zgjedhin.


Zgjedhja e një kremi flokësh duhet t’i kushtojë vëmendje përshtatshmërisë së flokëve dhe kokës, çdo lloj floku do të ketë karakteristika të ndryshme dhe do të ketë nevojë për një regjim tjetër kujdesi, klasifikoni kondicionerët më të mirë të flokëve sot sipas klasifikimit të flokëve.

Kondicioner për flokë të thatë

Flokët e thatë dhe të dredhur janë shenjë e rënies së ujit të flokëve dhe mungesës së lëndëve ushqyese, duke çuar në flokë të dobët, të dëmtuar, të thyer, që bien, jo me shkëlqim dhe me shkëlqim.

Shkaqet e flokëve të thatë

 • Larja e flokëve në mënyrë jo të duhur
 • Përdorni një tharëse flokësh rregullisht
 • Ndryshoni flokët tuaj dhe lyeni flokët shpesh
 • Ekspozimi i rregullt i flokëve në diell ose në mjedise me ajër të kondicionuar
 • Ushqimi jo i duhur është gjithashtu shkaku i flokëve të thatë

Kondicioner për njerëzit me flokë të thatë

Si të zgjidhni kondicionerin e duhur të flokëve

Zgjidhni një kondicioner flokësh që është i përshtatshëm për lëkurën e kokës dhe cilësinë e flokëve

Çdo lloj floku do të ketë natyrë dhe karakteristika të ndryshme si flokë të thatë, flokë të lagur, flokë të yndyrshëm, flokë të hollë, flokë të trashë, etj. Nëse keni flokë të thatë, të çarë, duhet të zgjidhni një krem ​​që përmban shumë përbërës. si kolagjeni, keratina dhe hidratuesit si vaji i kokosit.

Nëse flokët tuaj janë flokë të yndyrshëm, duhet të zgjidhni produkte me ekstrakte çaji jeshil, xhenxhefil dhe trëndafili për të kontrolluar vajin dhe kujdesin në mënyrë efektive.

Zgjidhni një krem ​​me përbërës natyralë

Linja e kremit të inkubacionit me përbërës natyralë, e kombinuar me vaj kokosi, vaj bajame, përbërës natyralë dhe përbërës të mirë aktivë do t’i bëjë flokët të lehtë për tu rikuperuar, efektivë pa i dëmtuar flokët.

Kontrolloni origjinën e kremit të flokëve

Duhet të zgjedhë një linjë të kondicionerëve të flokëve nga markat e famshme, me reputacion me përvojë të gjatë në fushën e kujdesit të flokëve. Ju duhet të zgjidhni një dyqan me reputacion për të blerë produkte origjinale për kondicioner flokësh.

Rishikoni 7 kondicionerët më të mirë të flokëve sot 2021

1. Krem flokësh me pure ulliri

Avantazhi:

– Vaji i ullirit dhe esenca e limonit nga kremi i flokëve Olive Purete ka efektin e ushqyerjes së flokëve dhe rikthimit të flokëve të dëmtuar dhe të thatë për t’u bërë të gjallë dhe të fortë, pa u shqetësuar për zbokthin.

Kondicioneri i flokëve Olive Purete mund të përdoret me të gjitha llojet e flokëve të dëmtuar nga stilimi, për shkak të temperaturës së lartë, me përbërës natyralë, kështu që është beninj dhe i sigurt për t’u përdorur për të gjitha moshat.

Kondicioneri i flokëve Olive Purete ndihmon në mbrojtjen e flokëve tuaj nga efektet e rrezeve ultravjollcë UVA/UVB ose nga mjediset e thata dhe të ftohta me ajër të kondicionuar.

Kondicioner flokësh Olive Purete

Krem origjinal i flokëve Olive Purete

Duke përdorur:

– Përdorni balsamonin më të mirë të flokëve sot për flokë të thatë dhe të dredhur. Pure ulliri në vend të balsamit, zierjes së nxehtë ose të ftohtë pas larjes së flokëve.

– Aplikojeni kremin në mënyrë të barabartë në flokë, lëreni për 10-15 minuta që esenca në krem ​​të thithet në mënyrë të barabartë në flokë dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Shënim:

– Kremi Olive Purete përveç flokëve të thatë është i përshtatshëm edhe për të gjitha llojet e flokëve

Tham Khảo Thêm:  TOP 12 Sản Phẩm Peel Da Tốt Nhất Hiện Nay [New 2023]

– Efektiviteti i përdorimit të kremit të flokëve Olive Purete për flokë të thatë varet nga vendndodhja e secilit person

-Ruajeni balsamonin e flokëve Olive Purete në një vend të thatë, larg nga rrezet e diellit direkte, jashtë mundësive të fëmijëve.

2. Mu – Çelësi sekret i veshjes

Avantazhi:

Kremi i flokëve Mu – Coating Secret Key njihet si “Krem special kondicioner për flokët e dëmtuar”, mund të përdoret i ftohtë ose i zier me avull i nxehtë, ka aftësinë për të rivendosur thellësisht dhe efekt afatgjatë për llojet e flokëve të dëmtuar. të rëndë, të thatë.

Mu-Coating Secret Key me ekstrakt frutash ndihmon që flokët e dëmtuar, të thyer dhe të thatë të furnizohen me lëndë ushqyese dhe lagështi, duke i bërë flokët të shëndetshëm dhe me shkëlqim si herën e parë.

Mu-Secret Key ndihmon në rikuperimin e shpejtë falë aftësisë së tij për të stimuluar rritjen në zonat me flokë të thatë, të dobët dhe të thyer.

Korean Mu – Coating Secret Key krem ​​flokësh me një teksturë të butë kremoze që depërton lehtësisht thellë në flokë pa shkaktuar irritim, shumë efektiv dhe i sigurt për përdoruesit.

Krem flokësh Mu- Coating Secret Key

Krem flokësh Genuine Mu – Coating Secret Key

Duke përdorur:

– Përdorni kremin e flokëve Mu- Coating Secret Key për flokë të thatë në vend të kondicionerit, zierjes së nxehtë ose të ftohtë pas larjes së flokëve.

– Aplikojeni kremin në mënyrë të barabartë dhe masazhojeni butësisht në flokë, veçanërisht majat e flokëve, lëreni për 10-15 minuta që esenca në krem ​​të thithet në mënyrë të barabartë në flokë dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Shënim:

– Kremi Mu-Coating Secret Key është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve, përveç flokëve të thatë

– Efektiviteti i përdorimit të kremit Mu- Coating Secret Key varet nga vendndodhja e secilit person

– Ruani kremin për flokë të thatë Mu- Coating Secret Key në një vend të thatë, larg rrezeve të diellit direkte, jashtë mundësive të fëmijëve.

– Përdorni kremin Mu- Coating Secret Key me një frekuencë 1-2 herë në javë ose më shumë.

3. Kondicioner flokësh Fino Shiseido

Kondicioner flokësh Fino Shiseido

Krem floku origjinal Fino Shiseid

Avantazhi:

– Ekstrakti Gelundaina ndihmon në përmirësimin e flokëve të dëmtuar, rikthimin e flokëve nga thellësia, veçanërisht aftësinë për të hequr papastërtitë, sebumin e tepërt për flokë natyralisht të bukur.

– Ekstrakti i embrionit të grurit dhe vitamina E ndihmojnë në sigurimin e lagështirës, ​​ushqejnë flokët me shkëlqim.

– Kondicioneri më i mirë i flokëve për lëkurën e yndyrshme Fino Shiseido sot falë efektit të tij antioksidues dhe aftësisë për të rregulluar ekuilibrin e epidermës në lëkurën e kokës për të ndihmuar në sjelljen e bukurisë dhe forcës dhe në përmirësimin efektiv të gjendjes së vajit. , ngjitës, i dëmtuar, i ngatërruar për tuaj flokët.

Duke përdorur:

– Përdorni kremin e flokëve Fino Shiseido për lëkurë të yndyrshme në vend të kondicionerit, zierjes së nxehtë ose të ftohtë pas larjes së flokëve.

– Frekuenca e përdorimit të kremës së flokëve Fino Shiseido për lëkurë të yndyrshme një herë në javë, një herë e inkubuar për 30 minuta.

Shënim:

– Kremi Fino Shiseido përveç flokëve të yndyrshëm është i përshtatshëm edhe për të gjitha llojet e flokëve

– Efektiviteti i përdorimit të kremit të flokëve Fino Shiseido për lëkurë të yndyrshme varet nga vendndodhja e secilit person

– Ruajeni inkubatorin Fino Shiseido në një vend të freskët dhe të thatë, larg nga rrezet e diellit direkte

4. Kondicioner për lëkurë me vaj Wellmate

Balsam flokësh Wellmate për lëkurë të yndyrshme

Avantazhi:

– Përbërësi i keratinës ndihmon në rigjenerimin e strukturës dhe yndyrës së flokëve, duke rikthyer dhe forcuar në këtë mënyrë elasticitetin e flokëve, flokët forcohen edhe kur ekspozohen në diell.

– Përbërësit e vajit të arganit sjellin lëndë ushqyese thellë në fijet e dobëta të flokëve, ndërsa sigurojnë lagështi në flokë për të ndihmuar në rivendosjen e dëmtimit dhe ushqyer flokët e fortë.

Tham Khảo Thêm:  Review Sữa Tắm On The Body Hàn Quốc Mùi Nào Thơm Nhất?

– Ushqyesit dhe proteinat thelbësore në kremin e flokëve me vaj Wellmate ndihmojnë për t’u kujdesur për flokë të fortë dhe të butë.

Kremi për kujdesin e flokëve për lëkurë të yndyrshme Wellmate ka një aromë të lehtë të ëmbël, aromatike balte, aftësi afatgjatë për të sjellë një ndjenjë të këndshme dhe komode.

– Kremi i flokëve Wellmate për lëkurë të yndyrshme ndihmon në rikthimin e flokëve të dëmtuar të shkaktuar nga kimikatet dhe flokët e stiluar, duke mbajtur ngjyrën e flokëve të lyer për një kohë të gjatë.

– Kurseni kohë, para, lehtësoni kujdesin për flokët tuaj në shtëpi

Duke përdorur:

– Aplikoni kremin në flokë dhe më pas masazhoni butësisht lëndët ushqyese në kremin e flokëve Wellmate për lëkurë të yndyrshme për t’u përthithur në mënyrë të barabartë në flokë.

– Shpëlajeni me ujë të pastër pas rreth 10-15 minutash.

Shënim:

– Kremi për inkubacion Wellmate është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve përveç flokëve të yndyrshëm

– Produkti është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve

– Efektiviteti i përdorimit të kremit të flokëve Wellmate për lëkurë të yndyrshme varet nga vendndodhja e secilit person

Lyerja e flokëve është procesi i ndryshimit të ngjyrës së flokëve për të krijuar një shtresë rinore, trendi ose argjendi. Megjithatë, flokët e lyer janë shumë të ndjeshëm ndaj dëmtimit për shkak të ndikimit të përbërësve kimikë në bojë, kështu që është shumë e rëndësishme të zgjidhni produktin e duhur të kujdesit për flokët për t’ju ndihmuar të mbani flokët tuaj të lyer. ngatërresat.

5. Fakeshu

Akullore Fakeshu

Avullore origjinale e flokëve Fakeshu

Avantazhi:

– Kremi i flokëve Fakeshu ka avantazhe të jashtëzakonshme me përdorimin e flokëve të avulluar të mbuluar me mëndafsh për flokë të lëmuar dhe të butë, ky është një krem ​​special për inkubacion që rikthen flokët e dëmtuar rëndë dhe të thatë të shkaktuar nga kimikatet nga droga. Ngjyrosja, agjentët stilues ndihmojnë në ruajtjen e ngjyra e flokëve të lyer me tone të nxehta.

– Me përbërës të nxjerrë nga natyra, duke siguruar proteina për flokët për të rigjeneruar strukturën e aminoacideve, duke ndihmuar në ushqyerjen dhe hidratimin, flokët bëhen të fortë, të fortë dhe të shëndetshëm.

– Kremi inkubues Fakeshu për flokë të lyer është një kombinim unik i mineraleve gjurmë dhe Nano Proteina e kolagjenit Keratin për të ndihmuar flokët e dëmtuar të rivendosin strukturën, ushqehen për t’u bërë të trashë, të butë, të lëmuar si mëndafshi.

– Kremi Fakeshu mund te perdoret per floke te lyer ne shtepi si ne sherbimet me avull ne sallone parukerie, duke kursyer para dhe kohe

Duke përdorur:

– Pas larjes me shampo, aplikojeni kremin Fakeshu nga rrënja në majë, 5 cm nga vija e flokëve dhe më pas masazhoni butësisht që lëndët ushqyese në krem ​​të përthithen në mënyrë të barabartë në flokë.

– Përdorni një peshqir pambuku/peshqir banjoje për t’u zhytur në ujë të nxehtë dhe më pas rrotulloni flokët dhe inkuboni për rreth 15-30 minuta, duhet të përdorni një avullore flokësh nëse keni një të tillë.

– Shpëlajini flokët me ujë të ftohtë dhe më pas thani flokët duke i thithur në mënyrë të barabartë, butësisht, mos i fërkoni flokët shumë fort.

Shënim:

– Kremi Fakeshu përveç flokëve të lyer është i përshtatshëm edhe për të gjitha llojet e flokëve

– Një javë duhet të përdorni kremin e inkubacionit Fakeshu me frekuencë 1-2 herë

– Efektiviteti i përdorimit të kremit Fakeshu për flokët e lyer varet nga vendndodhja e secilit person

6. Krem Loreal për flokë të lyer

 • Origjina: Franca
 • Prodhuesi: L’Oreal
 • Specifikimi: 220ml/kuti
 • Çmimi i produktit: 105,000 VND
 • Lidhjet e produktit: Kondicioner i mirë i flokëve Loreal

Krem Loreal për flokë të lyer

Avantazhi:

– Kremi i inkubacionit Loreal për flokët e lyer është zgjidhja optimale për të ndihmuar në ushqimin e flokëve pas permirësimit dhe lyerjes, ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së flokëve të lyer, shkëlqimin e bukur, jetëgjatë dhe ushqen dhe rikthen flokët e dëmtuar për shkak të ndikimit të kimikateve që përmban ilaçi.

Tham Khảo Thêm:  Nước Hoa Có Hạn Sử Dụng Không? Cách Xem, Bảo Quản Đúng Cách

Kremi Loreal Inkubimi për flokë të lyer përdor teknologji të avancuar për të mbrojtur ngjyrën dhe për të reflektuar dritën falë një filtri UV, duke ndihmuar në bërjen e flokëve të fortë dhe të butë edhe kur ekspozohen ndaj rrezeve të diellit ose në një mjedis të ftohtë dhe të thatë me ajër të kondicionuar.

Duke përdorur:

– Pas larjes me shampo, përdorni një sasi të mjaftueshme të inkubatorit Loreal për flokë të lyer, masazhoni butësisht që lëndët ushqyese në krem ​​të depërtojnë në mënyrë të barabartë në flokë.

Shpëlajeni me ujë pas rreth 10-15 minutash.

Shënim:

– Kremi i inkubacionit Loreal nuk është i përshtatshëm vetëm për flokë të lyer por i përshtatshëm edhe për të gjitha llojet e flokëve

– Efektiviteti i përdorimit të kremit Loreal për flokët e lyer varet nga vendndodhja e secilit person

– Rekomandohet përdorimi i produkteve për kujdesin e flokëve si shampo, balsam të së njëjtës linjë të markës Loreal për rezultatet më të mira.

7. Krem për flokë kundër zbokthit Himalaya

 • Prodhuesi: Himalaya
 • Origjina: India
 • Specifikimi: 100ml/kuti

Avantazhi:

 • Himalaya kundër zbokthit Kremi i flokëve kundër zbokthit me përbërës të nxjerrë nga esenca e çajit jeshil, me përmbajtje të lartë terpinen4ol dhe tulsi ka një efekt të shkëlqyeshëm në largimin e plotë të zbokthit dhe qelizave të vdekura, duke ndihmuar në ushqimin e flokëve. ushqyerja e shëndetshme
 • Kremi kundër zbokthit i flokëve Himalaya ndihmon në sigurimin e lëndëve ushqyese thelbësore. Ushqen flokët të fortë, të butë dhe me shkëlqim.
 • Kremi kundër zbokthit i flokëve Himalaya ndihmon në balancimin e sasisë së vajit në flokë, duke minimizuar gjendjen e flokëve të yndyrshëm dhe të yndyrshëm.

Krem për flokë kundër zbokthit Himalaya

Çmimi i produktit: 130 000 VND

Linku për të porositur produktet: Krem kundër zbokthit të flokëve Himalaya

Duke përdorur:

 • Pas larjes me shampo, aplikoni në mënyrë të barabartë Antidandruff Hair Cream Himalaya dhe më pas masazhoni butësisht lëndët ushqyese në krem ​​për t’u absorbuar në mënyrë të barabartë në flokë.
 • Shpëlajeni me ujë pas rreth 1015 minutash.

Shënim:

 • Efektiviteti i kremit të flokëve kundër zbokthit Kremi për flokë kundër zbokthit Himalaya varet nga vendndodhja e çdo personi

Ku të blini krem ​​origjinal për flokë, me çmimin më të mirë?

Aktualisht, kondicionerët e flokëve po shiten në dyqane kozmetikesupermarkete të mëdha si Big C, Coopmart dhe faqe interneti të mëdha duke përfshirë Chiaki.

Të gjitha informacionet e kontaktit:

Chiaki.vn – Blerje online me çmim të mirë

Linja telefonike: 0932.888.300

Email: [email protected]

Adresa: Nr. 16, korsia 181 Truong Chinh, Khuong Mai, Thanh Xuan, Hanoi

Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh

Angazhimi kur blini produkte për kujdesin e flokëve në Chiaki.vn

 • Është një produkt 100% origjinal, 150% kompensim nëse zbulohen mallra të falsifikuara.
 • Te perkushtuara per cmime te arsyeshme, te importuara dhe te shperndara origjinale.
 • Siguroni sigurinë financiare, merrni dorëzimin dhe mblidhni para në vend
 • Ekipi i përkushtuar i konsulentëve ekspertë
 • Kthimi mund të bëhet brenda 5 ditëve.

Shpresojmë përmes artikullit Top 7 Kondicioneri më i mirë i flokëve ndonjëherëdo të keni zgjedhje dhe do të vendosni të blini kremra të përshtatshëm për inkubacion, duke i ndihmuar flokët tuaj të jenë të ushqyer, të fortë, të lëmuar, të gjallë dhe me shkëlqim.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Chi Tiết Top 7 Kem Ủ Tóc Tốt Nhất Hiện Nay 2023 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *