Review Etiaxil Có Tốt Không? Cách Sử Dụng Etiaxil? Giá Bao Nhiêu?

Zbuloni të vërtetën rreth përdorimit të Etiaxil rrokullisjes nën sqetull, si të përdorni dhe sa produkti shitet përmes informacioneve interesante në artikullin më poshtë.


Aroma e pakëndshme e trupit është diçka që askush nuk e dëshiron, sidomos në ditët e nxehta, kur gjendja trupore “e fortë” bëhet edhe më e rëndë, duke ju bërë të “frikësoheni” në jetë dhe komunikim.vazhdoni çdo ditë. Në këtë kohë, produktet me rul nën sqetull do të bëhen zgjedhja perfekte për të parandaluar aromën e trupit. Megjithatë, jo të gjitha produktet me rul nën sqetulla kanë efektin e dëshiruar, madje edhe rulat e sqetullave që përmbajnë shumë alkool mund të bëhen agjenti që i bën sqetullat tuaja më të errëta dhe më të forta kur ndaloni përdorimin e tyre. Në përpjekje për të sjellë rulin më efektiv dhe më të sigurt të nënsqetullave për të gjitha llojet e lëkurës, Etiaxil ka lançuar rrotullën e nënsqetullave Etiaxil për të ndihmuar në deodorimin dhe përmirësimin e erës së nënsqetullave.

Çfarë është Etiaxil?

Rishikoni Etiaxil mirë? Sa shumë? Si të përdorni Etiaxil?

Roll deodorant Etiaxil

Etiaxil është një produkt i prodhuar nga kompania Etiaxil, Francë (një njësi e specializuar në prodhimin e produkteve të deodorantëve të trupit) dhe njihet si produkti nr. 1 kundër djersës dhe përmirësimit të aromës së trupit në Francë. Produkti është i dashur dhe i përdorur vetëm në Francë. por produkti është gjithashtu i besuar në shumë vende të botës, duke përfshirë Vietnamin. Me një formulë unike, Etiaxil jo vetëm që sjell efektiv në parandalimin e djersës, deodorimin e trupit, por sjell edhe tipare superiore kur pothuajse nuk shkakton zverdhje, nuk shkakton rroba të lagura, nuk shkakton errësim dhe acarim.lëkurë si disa të tjera të zakonshme të nënsqetullave produktet e rrotullimit.

Sa lloje të Etiaxil?

Rishikoni Etiaxil mirë? Udhëzime se si të përdorni Etiaxil

Llojet e rrotullave të deodorantëve Etiaxil

Aktualisht në treg, Etiaxil shpërndahet me 3 lloje kryesore:

 • Etiaxil rozë për lëkurë normale
 • Etiaxil green për lëkurë të ndjeshme
 • Etiaxil kafe për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme

Përbërësit Etiaxil

 • Përbërësit kryesorë të rrotullës së nënsqetullës Etiaxil: denat alkooli, klorur alumini, laktat alumini, ciklopentasiloksan, palmitat cetil, stearat gliceril, vaj ricini i hidrogjenizuar, dylli mikrokristalor i hidrogjenizuar.
 • Produkti nuk përmban kimikate të dëmshme, duke garantuar siguri për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht lëkurën e ndjeshme.

Çfarë bën Etiaxil?

 • Parandalon djersitjen deri në 2-3 ditë, nuk ka nevojë të rikthehet (siguroni efektin edhe pas larjes).
 • Trajtimi i inflamacionit të lëkurës nën krahë, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme.
 • Produkti nuk shkakton erë, nuk shkakton zverdhje, nuk lag rrobat, nuk shkakton errësim dhe acarim të lëkurës.

Mekanizmi i veprimit të Etiaxil

Për të kuptuar më mirë efektet e Etiaxil, le të mësojmë mekanizmin e tij të veprimit, veçanërisht si më poshtë:

 • Falë formulës unike me Heksahidrat klorur alumini në një tretësirë ​​alkooli, përbërësit aktivë në Etiaxil do të reagojnë me ujin në kanalet e djersës për të formuar një shtresë keratine që bën që gjëndrat e djersës të fillojnë të ndalojnë së prodhuari djersë. Përveç kësaj, kloruri i aluminit ka gjithashtu një efekt efektiv antibakterial, duke ndihmuar në përmirësimin efektiv të erës së nënsqetullave.
 • Pas disa ditësh, shtresa e keratinës do të eliminohet natyrshëm nga qelizat e vdekura të lëkurës, më pas gjëndrat e djersës do të punojnë sërish. Normalisht ky proces do të zgjasë nga 2-3 ditë deri në 1 javë, kjo është edhe arsyeja pse ju duhet ta përdorni Etiaxil vetëm 1-3 herë në javë pa pasur nevojë ta përdorni çdo ditë si produktet e tjera.produkte të tjera të zakonshme të nënsqetullave.

Subjektet që përdorin Etiaxil

Produkti është i përshtatshëm për të gjithë personat që djersiten shumë nën sqetull, kanë erë trupore dhe mbështetje të mirë sidomos për rastet e mëposhtme:

 • Keni sëmundje sqetullore të moderuar ose të lartë.
 • Keni përdorur produkte për rrokullisje nënsqetullash çdo ditë, por nuk keni marrë rezultate të mira.
 • Njerëzit që duan të përmirësojnë erën e nënsqetullave në mënyrë të sigurt, efektive dhe pa operacion.
 • Produkti mund të përdoret nga gratë shtatzëna ose në laktacion.
Tham Khảo Thêm:  Siro Centrum Kids Incremin Iron Mixture Cho Trẻ Biếng Ăn Của Úc

Udhëzime se si të përdorni Etiaxil

Udhëzime se si të përdorni Etiaxil

Si të përdorni rrotullën e deodorantit Etiaxil

– Përdoreni Etiaxil në mbrëmje pas larjes, thajeni lëkurën nën krahë. Fillimisht mund ta përdorni vazhdimisht për disa ditë, kur të arrihet efekti, gradualisht mund të reduktoni numrin e përdorimeve. Doza e zakonshme e përdorur nga shumë njerëz, mund t’i referoheni:

 • Si të përdorni Etiaxil në javën e parë: përdorni 3 herë në javë
 • Si të përdorni Etiaxil javën 2: përdorni 2 herë në javë
 • Si të përdorni Etiaxil javën 3: përdorni 1 herë / javë

– Në rastin e djersitjes së tepërt dhe erës “të rëndë” të trupit, mund ta ruani atë Si të përdorni rrotullën e deodorantit Etiaxil 3 herë/javë për 2-3 javët e para për rezultate më të mira.

– Rrotulloni 2 herë dhe rrotullojeni 2 herë, duke u kujdesur që të mbuloni dhe të mbuloni në mënyrë të barabartë lëkurën e nënsqetullave, më pas lëreni të thahet në mënyrë natyrale.

Disa shënime kur përdorni rulin e sqetullës Etiaxil:

 • Përdorni Etiaxil natën para se të shkoni në shtrat (kur djersitja është më pak) për efektin më të mirë
 • Mos e përdorni Etiaxil në lëkurë të dëmtuar, plagë të hapura. Produkti përmban alkool, i cili mund të shkaktojë dhimbje djegëse nëse lëkura ka lezione. Në rast se sapo keni depiluar, duhet të prisni 48 orë përpara se të përdorni produktin.
 • Përdorni Etiaxil në lëkurë të thatë. Dështimi për të pastruar dhe tharë lëkurën mund të krijojë kushte që bakteret të rriten, duke ulur efektivitetin e rrotullave të deodorantit. Sidomos në rastin e ujit në lëkurë, kripa e aluminit në deodorant do të reagojë së pari me ujin, duke ulur kështu efektivitetin e deodorantit.
 • Më shumë se thjesht një deodorant, Etiaxil mund të konsiderohet si një “ilaç”. Prandaj, duhet t’i kushtoni vëmendje që të ndiqni me përpikëri udhëzimet për përdorim, në rast të përdorimit të gabuar jo vetëm që zvogëlon efektivitetin e produktit, por gjithashtu mund të shkaktojë ndjesi pickimi dhe djegieje për lëkurën nën krah.

Rishikimi i rrotullës së deodorantit Etiaxil është i mirë?

Rishikoni Etiaxil mirë?

Etiaxil – rul numër 1 i sqetullës në Francë

Vlerësohet si deodoranti numër 1 efektiv i sqetullave në Francë, por a është Etiaxil vërtet i mirë? Për të sqaruar këtë çështje, le të sqarojmë avantazhet dhe disavantazhet e Etiaxil si dhe të dëgjojmë reagimet nga klientët që kanë përdorur produktin!

Përparësitë e Etiaxil

 • Heqja efektive e aromave.
 • Largon ndjesinë e lagështisë, shqetësimit në lëkurën nën krahë, duke ofruar një ndjenjë komode dhe të thatë.
 • Produkti nuk shkakton erë, nuk shkakton zverdhje, nuk lag rrobat, nuk shkakton errësim dhe acarim të lëkurës.
 • Nuk është e nevojshme ta përdorni atë aq shpesh çdo ditë sa produktet e zakonshme me rul nën sqetulla, pasi ta përdorni produktin mund të bëni dush normalisht pa u shqetësuar për humbjen e efektivitetit të tij.
 • Marka prestigjioze, është një produkt i preferuar për t’u përdorur në Francë, duke pushtuar shumë klientë të zellshëm.
 • Duke u ndjerë të thatë shpejt pas përdorimit, pa lënë asnjë aromë, ju mund të përdorni me lehtësi parfumin tuaj të preferuar.
 • Tretësira e produktit është e vogël (një shishe 15 ml) por mund të përdoret për një kohë të gjatë, zakonisht rreth 2-3 muaj.
 • Produkti është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme, mund të përdoret nga gratë shtatzëna ose në laktacion. Siguroni sigurinë e nënës dhe foshnjës.
Tham Khảo Thêm:  Review Kem Trị Sẹo Dermatix Ultra Có Tốt Không? Giá Bao Nhiêu?

Disavantazhet e Etiaxil

 • Çmimi është më i lartë se shumica e produkteve konvencionale të rulit të sqetullave në treg.
 • Produkti përmban alkool, kështu që kur hapni kapakun, aroma e alkoolit mund të fluturojë në hundë duke shkaktuar një ndjenjë të pakëndshme. Megjithatë, kur Etiaxil thahet, nuk ka më aromë.
 • Efektiviteti mund të ulet nëse e përdorni gabimisht dhe në disa raste mund të shkaktojë edhe kruajtje dhe djegie për shkak të përdorimit jo të duhur.

Reagime nga klientët që kanë përdorur Etiaxil

Meqenëse ajo ka nofkën në Facebook Chi Chi (Lang Son): “Kam zbuluar se rrotullimi i Etiaxil ishte si të kontrolloja për një erë shumë të fortë alkooli, por u deshën rreth 30 minuta deri në 1 orë që aroma të zhdukej. Unë nuk djersitem edhe pse nuk e përdor për 2 ditë, është shumë mirë”.

Nga ajo me pseudonimin në facebook Nguyen Thi Diem Ngan (Qyteti Ho Chi Minh): Era e Etiaxil-it eshte pak e forte ne te vertete por largohet shume shpejt dhe me pelqen kur e perdor, nuk djersitet dhe nuk zverdhet me, por digjet pak, ndaj me duhet vetem Përdoreni atë një herë në 2-3 ditë.”

Nga ajo me pseudonimin në facebook Nguyen Thuy (Thanh Hoa): “Më duhet ta pranoj, ky Etiaxil është vërtet hyjnor, unë kam një motër më të madhe që unë e quaj sfidon të gjitha llojet e gjërave. Kur e pashë ishte vapë për ta blerë, por tani vetëm kunati më jep para për ta blerë, nuk e mora, por era ishte më e keqe se ai që e mori. Ajo ka përdorur disa shishe, nuk ikën por mbulon erën pa pasur nevojë ta aplikojë vazhdimisht. Nuk mendoj se është e natyrshme, por është mirë të kapërcesh erën, një person ka erë të mirë dhe e gjithë familja është e lumtur”.

Nga pseudonimi i saj në facebook është Nguyen Thang (Hanoi): “Etiaxil është shumë i mirë, kam përdorur rreth 13 shishe dhe aroma është zhdukur pothuajse plotësisht.”

Prej saj, pseudonimi i saj në facebook është Thu Phuong (Hai Phong): “Në fillim ishte pak thumbuese, pas disa minutash u largua, isha djersitur dhe me erë, kështu që kur e përdora këtë produkt, pashë jetën time duke lulëzuar, por fatkeqësisht nuk e dija për Etiaxil. Më shpejt, lol .”

Edhe pse ka ende një disavantazh që është më i lartë në kosto se disa rula të zakonshëm të sqetullës dhe ka erë alkooli, me përdorimin e tij efektiv në parandalimin e djersitjes dhe përmirësimin e erës së sqetullës, Etiaxil është ende zgjedhja perfekte për gratë që kujdesen për lëkurën nën sqetulla. .

Sa kushton Etiaxil? Shitet ku?

Sa kushton Etiaxil? Shitet ku?

Porosit rul origjinal deodorant Etiaxil në Chiaki.vn

Sipas një sondazhi të shpejtë në furnitorët e Etiaxil, produkti shitet me një çmim që varion nga 190,000 deri në 250,000 VND (çmimi specifik i shitjes varet nga politika e shitjes së secilit furnizues).

Etiaxil është i shpërndarë gjerësisht, ju mund të gjeni produkte në disa farmaci të mjekësisë perëndimore ose në faqet e blerjeve në internet si lazada, tiki, shopee etj. Megjithatë, për të qenë të sigurt për cilësinë dhe besueshmërinë. Ju duhet të zgjidhni të blini produkte nga furnitorë me reputacion, bëni absolutisht nuk duan të blejnë produkte me origjinë të panjohur, origjinën dhe cilësinë nuk janë të garantuara.

Tham Khảo Thêm:  TOP 6 Bình Sữa Cho Trẻ Sơ Sinh Tốt Nhất Mẹ Nên Chọn

A është deodoranti Etiaxil një fals?

Roll deodorant Etiaxil është një markë e njohur që pëlqehet nga shumë njerëz, ndaj ka disa palë që kanë përfituar nga prodhimi i mallrave false, imitimet e cilësisë së dobët për t’i shitur në treg për të përfituar. Për të shmangur blerjen e mallrave të rreme, klientët duhet të zgjedhin vende me reputacion ose të mësojnë se si të dallojnë Etiaxil i vërtetë i rremë më poshtë.

Si të dalloni Etiaxil të vërtetë dhe të rremë?

Aktualisht në treg janë shfaqur shumë produkte false Etiaxil që nuk janë të garantuara në cilësi, jo vetëm që nuk janë efektive në parandalimin e erës së keqe të trupit, por edhe mund të ndikojnë në shëndetin e përdoruesve. Kur zgjidhni të blini Etiaxil, duhet të keni parasysh sa vijon për të shmangur blerjen e Etiaxil të rremë:

 • Zgjidhni të blini produkte nga furnizues me reputacion.
 • Kontrolloni me kujdes informacionin për produktin, etiketën, kohën e përdorimit, datën e prodhimit, etj. Nëse ka shenja jonormale, ndaloni përdorimin dhe njoftoni menjëherë furnizuesin që të ketë një plan trajtimi, arsye të përshtatshme.
 • Përdorni softuerin e kontrollit të kodit për të kontrolluar informacionin, për të dalluar Etiaxil-in e vërtetë nga ai i rremë

Disa pyetje të bëra shpesh kur përdorni Etiaxil

A disponohet Etiaxil në barnatore?

Etiaxil është një produkt i përhapur gjerësisht në treg për rrokullisje nënsqetullash, të cilin mund ta gjeni dhe blini në disa farmaci të mjekësisë perëndimore. Megjithatë, Etiaxil nuk është gjithashtu një produkt popullor, kështu që disa farmaci mund të mos e importojnë atë për t’ua shitur konsumatorëve. Në rast se farmacia pranë shtëpisë tuaj nuk shet Etiaxil, mund ta blini edhe në faqet e njohura të blerjeve online si tiki, lazada, sendo, shopee, chiaki etj.

A është Etiaxil i sigurt për gratë shtatzëna?

Etiaxil është një produkt që rrotullohet nën sqetull, i përshtatshëm për të gjithë subjektet nga mosha 15 vjeç e lart, gratë shtatzëna ose në gji mund ta përdorin ende produktin, duke garantuar siguri për shëndetin e nënës dhe foshnjës.

Përdorimi i rulit të sqetullës Etiaxil shkakton kruarje, pse digjet?

Shkaku kryesor i kruajtjes dhe djegies së rulit të nënsqetullës Etiaxil është për shkak të përdorimit jo të duhur: përdorni produktin kur lëkura nën krah është ende e lagur ose keni një plagë të hapur, përdorni menjëherë pas depilimit. Për të shmangur këtë situatë, duhet të ndiqni udhëzimet për përdorim dhe të zgjidhni linjën e duhur të produkteve për llojin e lëkurës tuaj. Në rast të lëkurës që irritohet lehtë, zgjidhni linjën Etiaxil blu ose kafe për lëkurë të ndjeshme.

Shpresojmë se ndarja në artikullin e sotëm mund t’ju ndihmojë të gjeni përgjigjen e pyetjes “A është Etiaxil i mirë?Në të njëjtën kohë, kuptoni mënyrën e përdorimit si dhe çmimin e produktit. Uroj që sa më shpejt të shpëtoni nga “kompleksi” për erën e trupit dhe të rifitoni besimin në jetën e përditshme!

Nëse dëshironi të porosisni rul sqetullash Etiaxil, mos harroni t’i referoheni Chiaki.vn! Chiaki është e përkushtuar të ofrojë produkte 100% origjinale, çmime konkurruese dhe shumë stimuj tërheqës për klientët.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Etiaxil Có Tốt Không? Cách Sử Dụng Etiaxil? Giá Bao Nhiêu? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *