Review Kem Trị Sẹo Dermatix Ultra Có Tốt Không? Giá Bao Nhiêu?

Shqyrtimi i detajuar nga kremi i mbresë AZ Dermatix Ultra është i mirë, efektiv, sa është çmimi dhe ku të blini?


Të shoqëruara me plagë, prerje, puçrra, … janë plagët keloid, plagët konkave ose plagët e errëta “të shëmtuara” që ju bëjnë të ndiheni të trishtuar, të shqetësuar, veçanërisht kur humbni besimin kur plagët shfaqen në vende të dukshme. Si të hiqni plagët “kokëfortë”, të rifitoni bukurinë e butë natyrale të lëkurës pa pasur nevojë për “takëm”.

Nëse kjo është ajo që po kërkoni, atëherë mos e humbisni Dermatix Ultra Scar Cream – një nga produktet e kremrave për mbresë të provuar klinikisht se ndihmon në zbutjen, zbutjen dhe zbehjen e plagëve në mënyrë efektive dhe shpejt. Më i shpejti, më i pëlqyeri dhe më i përdorur nga shumë njerëz sot.

Çfarë është kremi Dermatix Ultra Scar?

Krem Dermatix Ultra Scar

Krem Dermatix Ultra Scar

Krem Dermatix Ultra Scar është një produkt amerikan për trajtimin e plagëve nga Hanson Medical, i cili është hulumtuar dhe prodhuar me teknologjinë më të avancuar botërore, është një produkt i rekomanduar nga ekspertët kryesorë në kirurgjinë plastike dhe dermatologjinë në mbarë botën. rekomandohet për të ndihmuar në trajtimin efektiv të plagëve.

Detajet e produktit:

 • Origjina: SHBA
 • Prodhuesi: Hanson Medical
 • Paketimi: tub 7g
 • Përbërësit e kremit Dermatix Ultra Scar
 • Përbërësit kryesorë të kremit për mbresë Dermatix Ultra përfshijnë:
 • Grupi ester i vitaminës C: ndriçon dhe mbron lëkurën
 • Phenyl Trimethicone Dimethicone, Polysilicone-11, Cyclopentasiloxane: rigjenerimi i indeve dhe zbutja e lëkurës.

Përdorimet e kremit për mbresë Dermatix Ultra

Krem Dermatix Ultra Scar është një produkt i hulumtuar dhe prodhuar bazuar në një kombinim të teknologjisë së avancuar CPX dhe vitaminës C Ester (derivat i shtrenjtë i vitaminës C) për të ofruar rezultate të jashtëzakonshme në rrafshimin, zbutjen dhe zbehjen e plagëve.

Teknologjia CPX është xhel silikoni i avancuar, preferohet të përdoret në trajtimin e keloideve, plagëve hipertrofike për pacientët aziatikë. Dhe Esteri i Vitaminës C është një përbërës shumë depërtues, përshpejton procesin e zbehjes së mbresë dhe mbron nga rrezet UVA dhe UVB. Falë kombinimit perfekt të kësaj dyshe dhe përbërësve të tjerë të dobishëm për lëkurën, kremi Dermatix Ultra ka këto përdorime specifike:

 • Mbroni lëkurën, parandaloni avullimin, depozitoni kolagjenin në lëkurë për të penguar rritjen e indeve të mbresë, veçanërisht të përshtatshme për lëkurën aziatike.
 • Mbështet trajtimin e plagëve keloid, konkave, të errëta dhe me gropa, shumëvjeçare. Produkti sjell efektin më të dukshëm në plagët keloid, plagët konkave, plagët hipertrofike që shfaqen për më pak se dy vjet, mund të përdoret sapo të mbyllet plaga.
 • Redukton kruajtjen dhe parehatinë e shkaktuar nga plagët, veçanërisht plagët e reja që janë në proces formimi.
 • Zbeh njollat ​​e errëta dhe zvogëlon skuqjen e mbresë.
 • Zbut lëkurën, nxit rigjenerimin e qelizave të reja të lëkurës, ndihmon në balancimin e lëkurës së plagosur dhe lëkurës normale përreth.
 • Mbështet shërimin e plagëve të shkaktuara nga trauma, operacioni, pickimi i insekteve ose plagët hipertrofike.
 • Mbështet trajtimin e djegieve në lëkurë; pengon formimin dhe zhvillimin e pigmenteve të lëkurës që shkaktojnë njollë dhe errësim të lëkurës; zbardh lëkurën e dëmtuar.
Tham Khảo Thêm:  Bỏ Túi Cách Tăng Cân Nhanh Nhất Cho Nữ Chỉ Trong 1 Tuần

Subjektet që përdorin kremin e mbresë Dermatix Ultra

 • Produkte si për të rritur ashtu edhe për fëmijë.
 • Me përbërës beninje, të provuar klinikisht si të sigurt për lëkurën dhe shëndetin e përdoruesit, produkti mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme.
 • Gratë që janë shtatzëna ose ushqehen me gji mund të përdorin gjithashtu Dermatix Ultra.

Si të përdorni kremin e mbresë Dermatix Ultra

Dozimi i kremit Dermatix Ultra Scar

Dozimi i kremit Dermatix Ultra Scar

Krem Dermatix Ultra Scar

Para se të përdorni kremin Dermatix Ultra, duhet të përcaktoni se cila është gjendja juaj e mbresë, e vjetër apo e re. Çdo lloj i ndryshëm i mbresë do të ketë një dozë të ndryshme, veçanërisht si më poshtë:

 • Për plagët e reja (më pak se 1 vit): Aplikoni krem ​​Dermatix Ultra 2-3 herë në ditë rregullisht në lëkurën e plagosur për të paktën 8 javë rresht për efektin më të mirë.
 • Për plagët e vjetra (mbi 1 vit): Aplikoni kremin Dermatix Ultra 2-3 herë në ditë vazhdimisht për 3-6 muaj ose më shumë në varësi të moshës së cikatricës.
 • Për shenjat e gjata keloid, përdorimi i kremit Dermatix Ultra nuk do të sjellë rezultate të menjëhershme, por duhet të jetë këmbëngulës për një kohë të gjatë. Për rezultate të shpejta, duhet të kombinoni disa trajtime të tjera.

Hapat e përdorimit të kremit për mbresë Dermatix Ultra

Hapi 1: Pastroni lëkurën e plagosur me pastrues (për zonën e fytyrës) ose sapun të butë (për lëkurën e duarve, këmbëve, qafës, …) dhe më pas thajeni me një peshqir të butë.

Hapi 2: Merrni një sasi të mjaftueshme të kremit Dermatix, aplikojeni direkt në mbresë dhe më pas masazhoni butësisht përreth, duke ndihmuar që përbërësit ushqyes në krem ​​të depërtojnë shpejt dhe brenda lëkurës dhe të nxisin efekte efektive.

Hapi 3: Lëreni ashtu për rreth 2 minuta që kremi të thahet. Produkti xhel kur thahet do të formojë një film transparent, mund të aplikoni grim ose krem ​​kundër diellit si zakonisht nëse dëshironi të dilni.

Kini parasysh kur përdorni kremin e mbresë Dermatix Ultra

 • Aplikoni vetëm krem ​​aq sa të mbulojë mbresë, mos e aplikoni shumë.
 • Mos e aplikoni në lëkurën që ka qenë e ekspozuar ndaj ujit (aplikoni vetëm në lëkurë të thatë), uji mund të shkaktojë larjen e kremit dhe uljen e efektivitetit të tij, veçanërisht për plagët keloid.
 • Aplikojeni kremin vetëm në plagën e shëruar, jo në plagën e hapur. Në rastin e plagëve kirurgjikale, duhet të prisni rreth 10-14 ditë që prerja të shërohet përpara se të aplikoni kremin e mbresë.
 • Mos e aplikoni kremin shumë afër zonës së syve dhe gojës; Mos lejoni që kremi të bjerë në kontakt me mukozën.
 • Konsultohuni me një dermatolog nëse dëshironi të kombinoni kremin Dermatix Ultra me trajtime të tjera të plagëve.

Si të kujdeseni për plagët

Përveç përdorimit të kremës së mbresë Dermatix, ju gjithashtu duhet të dini se si të kujdeseni për plagët për të mbështetur më mirë procesin e trajtimit të plagëve, duke përshpejtuar procesin e zbehjes dhe heqjes së plagëve. Si në vazhdim:

 • Kufizoni ekspozimin ndaj temperaturave të larta dhe rrezet e diellit. Rrezet UV nga dielli mund të dëmtojnë lëkurën dhe plagët, duke bërë që procesi i rigjenerimit dhe shërimit të lëkurës të zgjasë më shumë.
 • Krijoni një hapësirë ​​të ajrosur për plagët, kufizoni përdorimin e veshjeve të ngushta që shkaktojnë kruajtje dhe dëmtim të indit të mbresë.
 • Masazhoni butësisht rreth mbresë, plaga është në proces të formimit të mbresë, duke ndihmuar në qarkullimin e gjakut në mënyrë të barabartë në indin e mbresë, duke përshpejtuar procesin e rikuperimit.
 • Për plagët që janë në proces të dhëmbëzimit, zgjerimit dhe bluarjes, absolutisht mos u përpiqni t’i hiqni ato.
Tham Khảo Thêm:  Review Serum The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2% Tẩy Tế Bào Chết

A është i mirë kremi Dermatix Ultra Scar? A është efektiv?

Krem origjinal Dermatix Ultra Scar

Krem origjinal Dermatix Ultra Scar

Blerja e kremës së mbresë, sigurisht, çështja më shqetësuese është padyshim efektiviteti dhe siguria e produktit, apo jo? Pra, a është kremi i mirë i mbresë Dermatix Ultra, a është vërtet po aq efektiv sa reklamat “të zëna” të sotme? Për të pasur një përgjigje objektive për këtë pyetje, le të vlerësojmë avantazhet dhe disavantazhet e kremit Dermatix Ultra dhe të dëgjojmë reagimet nga klientët që kanë përdorur produktin!

Avantazhet e kremit Dermatix Ultra

 • Produkti është hulumtuar dhe prodhuar bazuar në një kombinim të teknologjisë së avancuar CPX dhe vitaminës C Ester (derivat i shtrenjtë i vitaminës C) për të ofruar rezultate të jashtëzakonshme në zbutjen, zbutjen dhe zbehjen e plagëve.
 • Përfshin përbërës beninje, nuk shkakton acarim të lëkurës, veçanërisht i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, i përshtatshëm si për fëmijët ashtu edhe për gratë shtatzëna.
 • E vërtetuar klinikisht se është e sigurt për lëkurën dhe shëndetin e përdoruesit, pa efekte anësore.
 • Përthithet shpejt pas 2-3 minutash përdorimi, nuk shkakton ndjesi të pakëndshme ngjitëse.
 • Mund të përdoret me grim ose krem ​​kundër diellit.
 • Produktet vijnë nga markat e famshme, me origjinë të qartë, dhe rekomandohen nga ekspertët kryesorë të kirurgjisë plastike dhe dermatologjisë.

Disavantazhet e kremit Dermatix Ultra

 • Më efektive dhe më e dukshme në plagët e vogla dhe të reja. Për plagët afatgjata, ato zakonisht kanë vetëm një efekt zbehjeje, të vështira për t’u hequr plotësisht.
 • Duhet të bëhet vazhdimisht për një periudhë të gjatë kohore për të marrë rezultatet më të dukshme.

Ju mund t’i referoheni disa produkteve të tjera të lidhura si:

Reagime nga klientët që përdorin kremin Dermatix Ultra

Reagime nga klientët që përdorin kremin Dermatix Ultra

Rishikimi i klientit rreth kremit Dermatix Ultra

Komentet e klientëve të kremit Dermatix Ultra

Produktet e kremit Dermatix Ultra vlerësohen shumë nga klientët

Krem rishikues Dermatix Ultra

Rishikimi i kremit Dermatix Ultra nga përdoruesit

Rishikimi i kremit Dermatix Ultra nga përdoruesit

Reagime kur përdorni kremin Dermatix Ultra

Reagime nga klientët që përdorin Krem Dermatix Ultra Scar

Në përgjithësi, kremi i mbresë Dermatix Ultra është një produkt i mirë për trajtimin e shenjave që është vërtetuar klinikisht se garanton sigurinë e lëkurës dhe shëndetin e përdoruesit dhe ka marrë shumë reagime pozitive nga përdoruesit. Megjithatë, trajtimi i shenjave me krem ​​Dermatix duhet të bëhet për një kohë të gjatë, efekti nuk do të jetë aq i shpejtë sa trajtimet e tjera të plagëve “takëm”.

Përveç kësaj, efektiviteti i përdorimit të produktit shpejt ose ngadalë varet edhe nga trupi dhe aftësia absorbuese e çdo personi. Sipas mendimit tim, nëse jeni duke kërkuar për një produkt për të mbështetur trajtimin e plagëve të vogla dhe të reja, kremi Dermatix Ultra është zgjidhja perfekte, por për plagët e mëdha që zgjasin gjatë, duhet të identifikoni kremin Dermatix. Ai vetëm do të zbehet por nuk e hiqni plotësisht mbresë.

Tham Khảo Thêm:  Cách Tắm Cho Mèo Con Và Mèo Trưởng Thành

Sa kushton kremi i mbresë Dermatix Ultra? Shitet ku?

Për sa i përket çmimit, kremi për mbresë Dermatix Ultra shitet me çmime që variojnë nga 190,000 – 230,000 VND (Çmimi specifik i shitjes varet nga politika e shitjes së secilit furnizues.

Krem origjinal Dermatix Ultra në Chiaki

Krem origjinal Dermatix Ultra në Chiaki

Sa i përket adresës së blerjes, aktualisht në treg, produktet Dermatix Ultra për kremin e mbresë shiten mjaft popullor në farmacitë e mjekësisë perëndimore, dyqane, supermarkete kozmetike ose në faqet e blerjeve online (tiki, lazada, etj.) sendo,…). Nuk është shumë e vështirë të gjesh kremin Dermatix, por duhet t’i kushtosh vëmendje edhe zgjedhjes së një furnizuesi dhe shitësi me reputacion për t’u siguruar për cilësinë dhe besueshmërinë e produktit.

Kontrolloni me kujdes informacionin e produktit (origjina, origjina, përbërësit, data e skadencës, etiketat, ..) përpara se të blini dhe përdorni, nëse ka ndonjë shenjë jonormale, ndaloni përdorimin dhe raportoni menjëherë. furnitorët dhe shitësit e dinë se kanë një plan të përshtatshëm trajtimi.

Për më tepër, aktualisht, softueri për të kontrolluar kodin është shumë i zhvilluar dhe i popullarizuar, ju mund ta përdorni atë për të kontrolluar informacionin në lidhje me produktin dhe në të njëjtën kohë të dalloni se produkti që blini është i vërtetë apo i rremë.

Shpresojmë që informacioni i ndarë në artikullin e sotëm jo vetëm që do t’ju ndihmojë të gjeni përgjigjen e pyetjes “A është i mirë kremi Dermatix Ultra Scar?” por edhe të kuptojnë përdorimet, përdorimin si dhe çmimin e shitjes së produktit.

Dhe nëse po kërkoni një vend të besueshëm për të porositur kremin Dermatix Ultra, mos harroni të kontaktoni Chiaki! Chiaki është e përkushtuar të ofrojë produkte 100% origjinale, çmime konkurruese dhe shumë stimuj tërheqës për klientët.

Na kontaktoni tani për një konsultë falas dhe shërbim të shpejtë!

———————————————

CHIAKI.VN – BLERJE ONLINE me ÇMIM TË MIRË
Në Hanoi:
Adresa e re: Kati 1, ndërtesa 24T3 Thanh Xuan Complex, 6 Le Van Thiem, reparti Thanh Xuan Trung, rrethi Thanh Xuan, qyteti Hanoi
Adresa e vjetër: Nr. 16, korsia 181 Truong Chinh, Khuong Mai, Thanh Xuan, Hanoi
Në qytetin Ho Chi Minh
Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh
Linja telefonike: 0932.888.300
Email: [email protected]
Faqja e internetit: https://chiaki.vn
Facebook:Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Kem Trị Sẹo Dermatix Ultra Có Tốt Không? Giá Bao Nhiêu? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *