Review Son BbiA Chính Hãng Đẹp Nhất – Vỏ Đỏ – Vỏ Xanh

Nga vjen buzëkuqi i fundit Bbia? Cila ngjyrë është buzëkuqi më i bukur Bbia? Këto janë pyetje që Chiaki.vn i merr shpesh kohët e fundit. Bbia Last Lipstick është një linjë produktesh të markës BBIA nga Koreja, e shfaqur në Vietnam rreth gjysmës së parë të 2016.


Nga vjen buzëkuqi i fundit Bbia? Cila ngjyrë është buzëkuqi më i bukur Bbia? Këto janë pyetje që Chiaki.vn i merr shpesh kohët e fundit. Bbia Last Lipstick është një linjë produktesh të markës BBIA nga Koreja, e shfaqur në Vietnam rreth gjysmës së parë të vitit 2016. Me buzëkuq të lëmuar mat, aftësi të mira ngjyrash së bashku me çmim të lirë dhe shumëllojshmëri ngjyrash paletash Bbia shpejt “ra në dashuri” me shumë njerëz të zellshëm vajzat.

A është i mirë buzëkuqi i fundit Bbia?

Së fundmi ka qenë një buzëkuq që motrat i kanë thënë njëra-tjetrës se nëse je vajzë, duhet të kesh një buzëkuq Bbia me vete. Dhe kjo është arsyeja pse shumë njerëz pyesin se çfarë të veçantë ka buzëkuqi krem ​​Bbia, a po e thoni shumë? BbiA last Lipstick është një markë nga Koreja, kjo është një markë e re dhe mjaft e çuditshme për konsumatorët. Por Buzëkuqi i fundit Bbia ka pushtuar të rinjtë në Vietnam për shkak të çmimit të ulët dhe cilësisë së mirë. BBIA do të thotë “Blooming Beauty In Online Ocean” – kjo kompani është e specializuar në kozmetikë për grim dhe shet vetëm në internet. Përveç linjës së tanishme të njohur të buzëkuqve mat, BBIA ka edhe produkte të tjera si: eyeliner, rimel, liner buzësh, blush, fondatinë, ….

Buzëkuqi krem ​​Bbia ndahet në shumë linja të ndryshme buzëkuqi, nga të cilat më të njohurat dhe më të përdorurat janë linjat e kuqe dhe blu Bbia dhe së fundmi kjo kompani buzëkuqësh vazhdon të lançojë një seri prej 3 guaskash ngjyrë kafe që po i emocionojnë femrat.lol

Rishikimi i buzëkuqit më të bukur origjinal BbiA - Guaska e kuqe - Guaska blu - Guaska kafe 1

Cila ngjyrë është buzëkuqi më i mirë BbiA?

Dizajni i paketimit

Sipas imazhit të reklamës së produktit të BBIA, shohim që buzëkuqi ka një dizajn katror, ​​guaska e jashtme është e kuqe ose blu me një vijë të zezë të hollë në mes që rrethon trupin dhe emri BBIA është vendosur në këndin e poshtëm djathtas. Dizajni të kujton disi paketimin e buzëkuqit Rimmel Kate, por pjesa e jashtme e BBIA është disi më e thjeshtë dhe më e sofistikuar, në stilin e “shik” dhe “minimalizmit” që sot është shumë i popullarizuar tek të rinjtë.

Në kapakun e kutisë së buzëkuqit origjinal BbiA, ka një barkod dhe numërim të ngjyrave të buzëkuqit që shihen lehtë. Përveç kësaj, ka edhe ngjyrën e buzëkuqit të printuar në të, por nëse shihni se ngjyra në kuti është zakonisht më e hapur se ngjyra aktuale në buzëkuqin krem ​​Bbia, është mjaft standarde me ngjyrën e buzëkuqit kur aplikohet në buzët. Pra, kur po pyesni se cila ngjyrë është buzëkuqi më i mirë Bbia, mjafton të shikoni ngjyrën në kuti për të zgjedhur ngjyrën e duhur që ju pëlqen.

Në kutinë e buzëkuqit në fund të kutisë së buzëkuqit krem ​​Bbia, ka një etiketë të bardhë të markës. Nëse shikoni nga afër, do të shihni në pullë emri i kompanisë është i shtypur. Kjo është një nga pikat që do t’ju ndihmojë të dalloni buzëkuqin origjinal Bbia dhe buzëkuqin fals Bbia.

Kur të merrni buzëkuqin krem ​​Bbia, do të zbuloni se buzëkuqi është shumë i lehtë dhe mund të mbahet në pëllëmbë të dorës. Buzëkuqi blu ka një guaskë të jashtme të lëmuar, mat që është mjaft e lëmuar dhe ndihet shumë e lëmuar në dorë. Pema e kuqe ka një ngjyrë të jashtme më “me shkëlqim”, dhe ngjyra e kuqe është pak e verdhë vezulluese. Brenda trupit të buzëkuqit është një guaskë e zezë normale e rrumbullakët, si buzëkuqët e tjerë të lirë.

BbiA buzëkuq krem

Një nga arsyet që buzëkuqët BbiA janë kaq të njohura është sepse buzëkuqi i saj është gjysmë mat, që do të thotë se është mat, por jo i thatë, por ka një butësi të caktuar. Në fillim, kur të shikoni buzëkuqin, patjetër do të mendoni se BbiA last Lipstick nuk është një buzëkuq mat sepse është pak me shkëlqim. Por kur ta provoni në buzët tuaja, do të shihni se Buzëkuqi i fundit BbiA është një buzëkuq i vërtetë. Buzëkuqi është i butë, i lehtë dhe i shpejtë për t’u aplikuar në buzë, kështu që është i lehtë për t’u aplikuar. Buzët janë me ngjyra jashtëzakonisht të njëtrajtshme dhe nuk kanë një ndjenjë të thatë, pluhur si disa buzëkuq të tjerë mat.

Tham Khảo Thêm:  [Khuyến Mãi] Mua Sắm Trên App Chiaki Nhận Ngay 20K

Qëndrueshmëria e ngjyrës së buzëkuqit

Siç thashë më lart, BbiA fundit Lipstick është gjysmë mat, kështu që qëndrueshmëria e ngjyrës së buzëkuqit do të jetë më e keqe se ajo e një buzëkuqi mat. Është më keq, por edhe koha e qëndrimit në buzë është mjaft e gjatë, nëse nuk hani apo pini, kjo kohë do të mbajë rreth 4-5 orë. Kur hani dhe pini, ngjyra e buzëkuqit BbiA do të zbehet me rreth 30%. Megjithatë, vetëm një milje e lehtë edhe një herë do të ketë menjëherë një buzë të freskët.

Çmimi i buzëkuqit origjinal BbiA

Aktualisht, buzëkuqi origjinal BbiA shitet me çmime që variojnë nga 180,000 – 220,000 VND. Krahasuar me cilësinë e buzëkuqit të fundit BbiA, ky është një çmim shumë i arsyeshëm për konsumatorët. Buzëkuqi i fundit BbiA nuk është vetëm luksoz në dizajn, me shumë ngjyra rinore të përshtatshme për të dalë, për të shkuar në punë apo për të shkuar në një festë, ngjitje të mirë me ngjyra dhe buzëkuq shumë të butë. Krahasuar me çmimin e buzëkuqve të tjerë në të njëjtin segment, BbiA last Lipstick do të jetë padyshim zgjedhja më perfekte dhe optimale.

9 produktet më të shitura Son në treg sot

Cilat janë ngjyrat e Son Bbia?

Linja e fundit e buzëkuqëve BbiA aktualisht ka 10 ngjyra buzëkuqi dhe ndahet në 2 versione me guaskë blu dhe guaskë të kuqe. Versioni 1 i guaskës së kuqe u lëshua i pari dhe u numërua nga 01 në 05 me një emër të veçantë për çdo ngjyrë buzëkuqi. Ky version përfshin ngjyra të theksuara. Pas suksesit të jashtëzakonshëm të këtyre 5 buzëkuqëve të kuq, kompania vazhdon të lançojë versionin 2 të guaskës blu, të numëruar nga 06 në 10 dhe me ngjyra më të çelura e më të freskëta.

CILAT NGJYRA ËSHTË MË MIRA?

Krahasuar me markat e tjera të buzëkuqve, paleta e buzëkuqëve të këtij Buzëkuqi të fundit BbiA nuk është aq e larmishme sa “motrat” ​​në të njëjtin vendlindje. Bbia last Lipstick aktualisht ka 3 versione: guaskë blu, guaskë e kuqe dhe guaskë kafe me 3 paleta ngjyrash të ndryshme. Megjithatë, ngjyrat kryesore të këtij buzëkuqi të fundit Bbia janë e kuqja dhe roza. Këtu është tabela e buzëkuqëve të këtyre 3 versioneve:

Guaska e kuqe e paletës së buzëkuqit Bbia

Ky është versioni i parë i linjës së buzëkuqëve krem ​​BbiA. Me një dizajn buzëkuqi të kuq, duket shumë tërheqës dhe luksoz. Ky version ka 5 ngjyra të numëruara nga 1 në 5 gjithmonë si më poshtë:

 • BbiA 01 Provokative Last Lipstick Red Seria: Red Velvet
 • BbiA 02 Positive Last Lipstick Red Seria: Red Rose
 • BbiA 03 Aluring Last Lipstick Red Seria: Purple Pink
 • BbiA 04 Classy Last Lipstick Red Seria: portokalli
 • BbiA 05 Seria e Kuq e Kuq të Fuqishëm të Fundit: Wine Red

Guaska e kuqe e paletës së buzëkuqit Bbia

Guaska e kuqe e paletës së buzëkuqit Bbia

BbiA 01 Provokative Last Lipstick Red Seria: Red Velvet

I përshtatshëm për vajzat me buzë të vogla, ngjyra e theksuar e buzëkuqit do t’i bëjë buzët më të dukshme. Kjo ngjyrë buzëkuqi është unike edhe për vajzat që pëlqejnë dhomat klasike, e kombinuar me stilin e veshjes vintage është një zgjedhje perfekte.

BbiA 02 Positive Last Lipstick Red Seria: Red Rose

Tham Khảo Thêm:  TOP 9+ Dầu Tẩy Trang Tốt Nhất Với Khả Năng Làm Sạch Da “đỉnh Của Đỉnh”

Kjo ngjyrë e kuqe trëndafili është mjaft proteinike, rozë natyrale. E kuqja e trëndafilit të errët është zgjidhja më e mirë për një vajzë me lëkurë të hapur. Ajo jo vetëm që rrit tonin e lëkurës tuaj, por gjithashtu ju bën tërheqës dhe rrezatues, plot ëmbëlsi por po aq misterioze.

BbiA 03 Aluring Last Lipstick Red Seria: Purple Pink

Kjo është ngjyra e re e buzëkuqit të buzëkuqit të kuq Bbia vpr. Nuk është më një ngjyrë e re e buzëkuqit për femra, ngjyra misterioze vjollcë e serisë së kuqe të fundit të buzëkuqit BbiA 03 Alluring gjithashtu përzihet me ngjyrën rozë të ëmbël jashtë për ta bërë ngjyrën e buzëkuqit më të veçantë, joshëse dhe vezulluese kur aplikohet në buzë. Megjithatë, për shkak të ngjyrës së veçantë të buzëkuqit, ai është i përshtatshëm vetëm për vajzat me lëkurë të bardhë. Dhe nëse jeni një vajzë me lëkurë mjalti, qëndroni larg kësaj ngjyre buzëkuqi.

Buzëkuq BbiA 04 Class në ngjyrën luksoze dheu portokalli

Jo si ngjyra portokalli dheu e linjave të tjera të buzëkuqve. Ngjyra 04 e linjës së buzëkuqëve krem ​​Bbia ka pak nuancë rozë. Konsiderohet si ngjyra e buzëkuqit që merr vëmendjen më të madhe të kësaj linje buzëkuqi. Madje mori nofkën “Trëndafili i tharë klasik”. Me këtë ngjyrë të vogël rozë, jo vetëm vajzat me lëkurë të hapur, por edhe vajzat me lëkurë pak më të errët mund ta përdorin lirisht.

Son BbiA 05 I fuqishëm: verë e kuqe

Mund të thuhet se vera e kuqe nuk ka qenë kurrë e nxehtë. Me magjinë joshëse, të nxehtë dhe misterioze të buzëve të trasha, ju bëjnë seksi dhe të dalloheni nga turma. Megjithatë, para se të zgjidhni këtë buzëkuq, duhet të keni parasysh nëse lëkura juaj është e përshtatshme për ngjyrën e buzëkuqit, sepse kjo ngjyrë buzëkuqi është gjithashtu mjaft zgjedhëse.

BbiA paleta e buzëkuqëve guaskë blu

Ky është versioni i versionit 2, i lindur më vonë nga linja e buzëkuqëve të kuq BbiA. Kjo linjë buzëkuqësh është projektuar me një ngjyrë rinore të buzëve bruz. Ashtu si versioni i parë, versioni blu i guaskës së BbiA fundit Lipstick gjithashtu vjen në 5 ngjyra, të numëruara nga 6 në 10.

 • Son BbiA 06 Sensitive: kafe dheu me plot emocione
 • Son BbiA 07 Dreamy: ngjyrë e kuqe trëndafili ëndërrimtar
 • BbiA 08 Buzëkuq aktiv: ngjyrë e kuqe dinamike kumbulle
 • Son BbiA 09 Magjistare: e kuqe e ndezur që mahnit zemrat e njerëzve
 • BbiA 10 Buzëkuq unik: ngjyrë e kuqe unike trëndafili

Buzëkuqi BbiA 06 Sensitive është ngjyrë kafe dheu me emocione

Vërtetë me emrin e tij “earth brown with emocion”, ky është një buzëkuq që ka lindur për vajzat që duan të ndryshojnë veten për t’u bërë më tërheqëse dhe më të forta. Me një ton të thellë ngjyrash, BbiA 06 Sensitive do të përputhet me personalitetin “guu” të vajzave moderne, duke ndihmuar në krijimin e një theksimi për buzët.

BbiA paleta e buzëkuqëve guaskë blu

BbiA paleta e buzëkuqëve guaskë blu

BbiA 07 Buzëkuq Dreamy në ngjyrë rozë ëndërrimtare

Ndryshe nga ngjyra rozë-kuqe numër 02 në versionin me guaskë blu, kjo BbiA 07 Dreamy është pak më e butë, ashtu si emri i saj. Ngjyra e buzëkuqit nuk është shumë e errët, as shumë e lehtë për të ndihmuar në rikthimin e rinisë, butësisë dhe ëmbëlsisë së petaleve të qershisë.

BbiA 08 Buzëkuq aktiv në ngjyrë të kuqe dinamike kumbulle

BbiA 08 Active nuk është aq i spikatur sa i kuqja e verës, por këta buzëkuq të kuq kumbulle kanë avantazhet e tyre për të theksuar qartë tonin e lëkurës tuaj. Jo vetëm kaq, kjo ngjyrë buzëkuqi ka ende hijeshinë e vet, duke e bërë përdoruesin më fisnik dhe luksoz. Buzëkuqi BbiA 08 Active është i përshtatshëm për përdorim në festa dhe mbrëmje.

Buzëkuq BbiA 09 Bewitch në ngjyrë të kuqe të ndezur

BbiA 09 Bewitch ka qenë gjithmonë ngjyra e preferuar e buzëkuqit për të rinjtë, sepse “motra e saj” nuk ka qenë kurrë jashtë modës. Ndryshe nga sharmi rinor i ngjyrës së kuqe-portokalli, e kuqja e ndezur u jep buzëve paksa një pamje klasike, misterioze dhe dinjitoze, por më tepër “chic”.

Tham Khảo Thêm:  Nên Đắp Mặt Nạ Khi Nào Trong Các Bước Skincare Và Trong Ngày?

BbiA 10 Buzëkuq unik në ngjyrën unike rozë të kuqe

BbiA 10 Buzëkuqi unik me ngjyrë trëndafili të kuq nuk është rozë shumë e errët si ngjyra 02, jo e prirur për trëndafilin ëndërrimtar si ngjyra 07 por më e prirur për të kuqe. Ngjyra e kuqe përdoret si ngjyra kryesore, vetëm kur e goditni lehtë, do të shfaqet toni rozë. Për ato vajza që janë të hutuara për të zgjedhur mes rozës dhe të kuqes, mund të zgjidhni këtë, sepse vetëm duke ndryshuar mënyrën e aplikimit të buzëkuqit të errët dhe të hapur, mund të merrni lehtësisht tonin që dëshironi.

BbiA paleta e buzëkuqve kafe

Ky është versioni Vision 3 i linjës së buzëkuqëve BbiA. Me një dizajn të buzëkuqit me personalitet ngjyrë kafe, ky version ka 5 ngjyra të numëruara sipas renditjes nga 11 në 15, duke ndjekur renditjen nga seria 1 (guaska e kuqe) dhe seria 2 (guaska blu) si më poshtë:

 • BbiA 11 buzëkuq rozë portokalli
 • Buzëkuq BbiA tulla 12 ngjyrash
 • BbiA 13 buzëkuq i kuq kafe portokalli
 • BbiA 14 buzëkuq verë e kuqe
 • BbiA 15 buzëkuq i kuq i ndezur

BbiA paleta e buzëkuqve kafe

BbiA paleta e buzëkuqve kafe

BbiA 11 buzëkuq rozë portokalli

Ngjyra rozë portokalli BbiA 11 është mjaft e butë, e përshtatshme për përdorim në shumë raste por më e përshtatshme për vajzat që e duan stilin Vintage më shumë se çdo gjë. Sidomos, BbiA 11 nuk është zgjedhës për lëkurën e përdoruesve, pavarësisht nëse keni lëkurë të bardhë apo të errët, ju mund ta përdorni këtë ngjyrë buzëkuqi me qetësi.

Buzëkuq BbiA tulla 12 ngjyrash

Konsiderohet si një version “dupe” i portokallisë dheu, por kur aplikohet në buzë, ngjyra e buzëkuqit është mjaft e ndezur, kur kombinohet me pak buzëkuq të kuq buzëkuqi do të bëhet shumë më i spikatur. Për shkak se është shumë luksoze, pika minus e kësaj ngjyre bojë është të zbulojë venat dhe brazda të buzëve.

BbiA 13 buzëkuq i kuq kafe portokalli

Është një buzëkuq me një ton të thellë në stilin vintage, shumë tërheqës. Ngjyrat e buzëkuqit 12 dhe 13 të Vision 2 dhe Vision 3 janë mjaft të ngjashme, por ngjyra kafe 13 ka pak ngjyrë portokalli të shtuar, duke ju bërë të dukeni shumë më të rinj.

BbiA 14 buzëkuq verë e kuqe

Nëse i doni buzëkuqët e errët, mos e humbisni këtë buzëkuq simpatik dhe misterioz

BbiA 15 buzëkuq i kuq i ndezur

Siç u përmend më parë, paleta e buzëkuqëve BbiA ka gjithmonë ngjyrën kryesore të kuqe dhe rozë, sepse kjo është një ngjyrë tradicionale e buzëkuqit, edhe pse jo e re, por asnjëherë jashtë modës. E veçanta e buzëkuqit BbiA numër 15 e kuqe e ndezur është se buzëkuqi është i lëmuar, i lehtë dhe nuk shkakton buzë të errëta kur përdoret për një kohë të gjatë.

>>Shiko më shumë 6 produktet më të mira të balsamit të buzëve sot

Me disa sugjerime të ngjyrave të bukura të buzëkuqit BbiA të përmendura më sipër, duhet të keni gjetur ngjyrën e duhur si dhe t’i keni përgjigjur pyetjes se cila ngjyrë buzëkuqi BbiA është më e mira, apo jo? Mos harroni të rishikoni me kujdes buzëkuqin BbiA me guaskë jeshile, rishikoni buzëkuqin BbiA me lëkurë të kuqe dhe kafe për të bërë zgjedhjen e duhur kur blini buzëkuq. Ju uroj gjithmonë të bukur dhe rrezatues me këtë ngjyrë të preferuar buzëkuqi BbiA!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Son BbiA Chính Hãng Đẹp Nhất – Vỏ Đỏ – Vỏ Xanh . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *