Review Son Dưỡng DHC Không Màu Có Tốt Không?

Rishikim i detajuar i balsamit të buzëve DHC pa ngjyrë nga AZ. A eshte i mire balsami i buzeve DHC, sa kushton, ku ta blejme per tu siguruar per cilesine e tij.


Buzëkuq japonez DHC I famshëm si një linjë buzëkuqësh me aftësinë për të hidratuar, trajtuar me efikasitet buzët e plasaritura dhe për të trajtuar buzët e errëta, ai jo vetëm që është i dashur dhe i preferuar nga gratë japoneze, por edhe i besuar në shumë vende të botës, veçanërisht në Japoni. Azia dhe Vietnami nuk mund të të injorohen.

Balsam buzësh DHC ndahet gjithashtu në shumë linja produktesh të ndryshme, nga balsam buzësh pa ngjyrë deri në ngjyrë, duke i shërbyer nevojave të ndryshme të bukurisë së grave. Pra, a e dini se cili balsam buzësh DHC është më i popullarizuari sot?

Balsam buzësh pa ngjyrë sigurisht Krem buzësh DHC po merr “shi” reagimesh pozitive nga përdoruesit. Në artikullin e sotëm, le të zbulojmë misterin thellë brenda këtij buzëkuqi “të vogël por luftarak” që po ju bën të bini në dashuri!

Rreth balsamit të buzëve pa ngjyrë DHC

Balsam buzësh DHC pa ngjyrë

Porosit balsam i vërtetë i buzëve DHC

Balsami pa ngjyrë DHC ose DHC Lip Cream është një nga linjat e balsameve të buzëve të markës DHC – një markë e famshme kozmetike e njohur japoneze. I vlerësuar si një nga balsamët më të mirë të buzëve në dispozicion sot, DHC Lip Cream jo vetëm që hidraton buzët, por gjithashtu ndihmon për të përmirësuar gjendjen e buzëve të errëta dhe për t’i bërë ato rozë.

Informacion rreth markës DHC

DHC (Daigaku Honyaku Center) është një markë e famshme kozmetike japoneze e themeluar nga Yoshiaki Yoshida në 1972 me pikënisjen si një kompani përkthimi. Në vitin 1980, pasi zbuloi përfitimet e mrekullueshme të ullirit për bukurinë, Yoshiaki Yoshida filloi të drejtojë kompaninë për t’u zhvilluar në segmentin e kozmetikës dhe deri më sot, ullinjtë janë ende përbërësi kryesor në shumicën e produkteve. Produktet DHC. Pas afro 50 vitesh themelimi dhe zhvillimi, tani DHC është bërë një nga markat kryesore të kozmetikës në Japoni, e famshme dhe e dashur në shumë vende të botës.

DHC është gjithashtu një pionier në kombinimin e efekteve terapeutike të lëndëve ushqyese natyrale për lëkurën e njeriut. Shumica Produktet e DHC Përmban ekstrakte natyrale, të cilat jo vetëm kanë efikasitet të lartë, por gjithashtu sigurojnë siguri për shëndetin e përdoruesve. Disa nga produktet e famshme të DHC janë më të njohurat sot, si: vaj për heqjen e grimit, balsam buzësh, pilula ushqimore funksionale, …

Informacion në lidhje me balsam buzësh pa ngjyrë DHC

 • Emri i produktit: DHC Lip Cream
 • Prodhuar në Japoni
 • Prodhuesi: DHC
 • Vetitë: pa ngjyrë, pa erë.
 • Aktualisht, në treg ekzistojnë 2 versione të balsam buzësh pa ngjyrë DHC, balsam buzësh DHC vendas dhe balsam buzësh DHC eksportues. 2 versione te ndryshme por te prodhuara dhe te testuara sipas standarteve te cilesise te kompanise duke plotesuar standartet e mallrave japoneze.

Balsam buzësh pa ngjyrë DHC brenda dhe eksportuar

Balsam buzësh pa ngjyrë DHC brenda dhe eksportuar

Përbërësit pa ngjyrë të balsamit të buzëve DHC

Balsami pa ngjyrë DHC përfshin shumë përbërës të ekstrakteve natyrale që hidratojnë në mënyrë efektive buzët, duke përfshirë:

 • + Vaj Fruti Olea Europaea (Ulliri) (vaj ulliri i virgjër), Vaji Lanolin (dhjamë dele), Ekstrakt i gjetheve të Aloe Barbadensis (ekstrakti i gjetheve të aloe vera): plotëson lëndët ushqyese për të hidratuar në mënyrë efektive buzët.
 • + Ekstrakt i rrënjës së xhensenit Panax (ekstrakti i rrënjës së xhensenit), Vitamina E: punon për të parandaluar dhe përmirësuar plakjen e buzëve, duke ndihmuar që buzët të shtrihen në mënyrë natyrale.
Tham Khảo Thêm:  TOP 3 Serum Centella Rau Má Skin1004 Được Tin Dùng Nhất 2023

Përveç kësaj, balsami pa ngjyrë DHC përmban edhe disa përbërës të tjerë si: Pentylen Glycol, Caprylic, Squalane, Phenoxyethanol, Euphorbia Cerifera Wax, Stearyl Glycyrrhetinate, Stearic Acid, Beeswax.

Lexuesit mund t’i referohen linjave të tjera të famshme të kremit më poshtë:

Përdorimet e balsamit të buzëve pa ngjyrë DHC

 • Rimbushni lëndët ushqyese, hidratoni në mënyrë efektive buzët, parandaloni dhe përmirësoni buzët e thata dhe të plasaritura, veçanërisht në ditët e motit të ftohtë.
 • Mbështet trajtimin e buzëve të errëta, duke i bërë buzët më rozë dhe më të lëmuara.
 • Balsami pa ngjyrë DHC mund të aplikohet përpara aplikimit të buzëkuqëve krem, buzëkuqëve mat me ngjyrë për të ndihmuar buzëkuqin të ngjyroset bukur, të mbrojë buzët, të kufizojë buzët e errëta të shkaktuara nga përdorimi i buzëkuqëve me bazë plumbi.

Subjektet që përdorin balsam buzësh pa ngjyrë DHC

 • Balsami pa ngjyrë DHC për buzët është i përshtatshëm për të gjitha subjektet, si për burrat ashtu edhe për gratë.

Si të përdorni balsam buzësh pa ngjyrë DHC

Ngjashëm me produktet e tjera të balsamit për buzët, mënyra e përdorimit të balsamit të buzëve DHC është gjithashtu shumë e thjeshtë:

Hapi 1: Buzët e pastra, në rast të përdorimit të buzëkuqit përdorni pastrues grimi për të pastruar buzët.

Hapi 2: Prisni që buzët të thahen, më pas aplikoni balsam buzësh DHC direkt në buzë.

Disa shënime kur përdorni DHC Lip Cream:

 • Mund të përdoret disa herë në ditë kur buzët janë të thata ose para aplikimit të buzëkuqit.
 • Në mbrëmje, para se të shkoni në shtrat, mund të aplikoni 2-3 shtresa balsam buzësh për të rritur efektin hidratues të buzëve gjatë gjithë natës.

Vlerësimi i balsamit të buzëve DHC është i mirë?

A është balsami i buzëve DHC i mirë?

A është balsami i buzëve DHC i mirë?

Sigurisht, faktorët e cilësisë dhe sigurisë janë gjithmonë çështjet për të cilat njerëzit shqetësohen më shumë kur zgjedhin ndonjë produkt të konsumit. Pra, a është i mirë balsami i buzëve DHC? Për përgjigjen më të saktë, ne do të vlerësojmë avantazhet dhe disavantazhet e balsamit të buzëve pa ngjyrë DHC si dhe do të dëgjojmë reagimet nga klientët që kanë përdorur produktin!

Rishikim i përgjithshëm i DHC Lip Cream

Dizajni: Dizajni i buzëkuqit është i thjeshtë, por po aq tërheqës dhe tërheqës. Predha e buzëkuqit është prej plastike të bukur rozë nudo, e fortë, bërthama që përmban buzëkuqin është bërë nga një aliazh argjendi që bie në sy. Trupi i buzëkuqit është i printuar me logon e markës dhe emrin e buzëkuqit DHC Lip Cream për të krijuar një theksim. Buzëkuqi është prej plastike por është mjaft i fortë dhe i rehatshëm në dorë, pa u ndjerë i lirshëm apo i rrëshqitshëm.

Buzëkuq: Buzëkuqi është i lëmuar dhe i mëndafshtë, kur aplikohet në buzë, ndihet i lehtë, jo ngjitës ose ndjehet si pluhur në buzë si disa balsame të tjerë buzësh. Megjithatë, si shumë balsam të tjerë buzësh, balsami i buzëve DHC ka një shkëlqim, nëse dëshironi të ushqeni buzët përpara se të aplikoni buzëkuq me ngjyrë, duhet të përdorni inde për të zvogëluar dhe zvogëluar shkëlqimin e buzëkuqit.

Mbërthimi: Të pasura me lëndë ushqyese, shumica e produkteve të buzëkuqit nuk janë në gjendje të ngjiten në buzë për aq kohë sa buzëkuqi me ngjyrë. Megjithatë, balsami i buzëve DHC konsiderohet se mund të ngjitet mjaft mirë në krahasim me balsamët e tjerë të buzëve në treg, zakonisht pas rreth 2 orësh përdorimi duhet ta riaplikoni buzëkuqin një herë dhe në ditë duhet të aplikohet 4-5 herë në siguroni aftësinë më të mirë hidratuese të buzëve.

Tham Khảo Thêm:  Cách Tắm Cho Mèo Con Và Mèo Trưởng Thành

Ngjyra e buzëkuqit: Kur aplikohet në buzë, nuk ka ngjyrë, por buzëkuqi i jashtëm do të ketë një ngjyrë të verdhë natyrale për shkak të përbërësit Vaji Lanolin (dhjamë dele).

Aroma e buzëkuqit: Buzëkuqi nuk ka erë dhe nuk shkakton shqetësim tek përdoruesi.

Përparësitë e kremit të buzëve DHC

 • Prodhim i markës së njohur DHC, me origjinë dhe origjinë të qartë.
 • Dizajn kompakt, i përshtatshëm, i thjeshtë por po aq i bukur.
 • Buzëkuqi është pa ngjyrë, pa erë dhe nuk shkakton shqetësim tek përdoruesi.
 • Buzëkuqi është i lëmuar dhe nuk ndihet ngjitës apo pluhur në buzë.
 • Aftësi e mirë për të hidratuar buzët, mund të përdoret në ditët e motit të ftohtë, parandalon dhe përmirëson tharjen e buzëve, buzët e plasaritura. Mund të përdoret para aplikimit të buzëkuqit me ngjyrë, duke mbrojtur buzët, duke parandaluar rrezikun e errët të buzëve të shkaktuara nga përdorimi i buzëkuqit me bazë plumbi.
 • Përbërësit janë beninje, duke garantuar siguri për buzët si dhe shëndetin e përdoruesit.
 • Mund të përdoret për eksfolimin e buzëve
 • E përballueshme, e lehtë për t’u blerë, e lehtë për t’u përdorur.

Disavantazhet e kremit të buzëve DHC

 • Buzëkuq i vogël, përdoret shpejt.
 • Buzëkuqi ka një shkëlqim, nëse përdoret para aplikimit të buzëkuqit me ngjyra, duhet të përdorni një letër për të zvogëluar shkëlqimin e buzëkuqit.
 • Efekti i trajtimit të buzëve të errëta nuk është i lartë.

Reagime nga klientët që përdorin DHC Lip Cream

Reagimet e klientit kur përdorni buzëkuqin DHC

Reagimet e klientit kur përdorni balsam buzësh DHC

Reagime balsam buzësh DHC nga klientët

Reagime për balsam buzësh DHC kur përdorni

Burimi: Sheis

Reagimet e përdoruesit kur përdorni balsam buzësh DHC

Edhe pse ka ende disavantazhe që zhduken shpejt dhe aftësia për të trajtuar buzët e errëta nuk është e lartë, nëse jeni duke kërkuar për një balsam buzësh me balsam të mirë buzësh, të përballueshëm, beninj dhe të sigurt për buzët tuaja, mos u shqetësoni. Kalojeni pa ngjyrë Balsam buzësh DHC, i garantuar se nuk do t’ju zhgënjejë.

Sa kushton balsami i buzëve pa ngjyrë DHC? Ku e bleni?

Aktualisht në treg balsami pa ngjyrë DHC për buzët shitet për 150,000-210,000 VND (çmimi specifik i shitjes varet nga politika e shitjes së secilit furnizues).

Produktet e DHC në përgjithësi dhe balsam buzësh DHC në veçanti tani shpërndahen zyrtarisht në tregun vietnamez. Mund të gjeni dhe blini lehtësisht produkte në dyqanet zyrtare të DHC, agjentët, dyqanet, dyqanet e kozmetikës japoneze apo edhe dyqanet dhe supermarketet e rregullta kozmetike që shesin produktet e DHC. Dhe nëse nuk keni kohë për të blerë mallra direkt në dyqane, mund të porosisni edhe online përmes faqeve të njohura të blerjeve online si tiki, sendo, lazada, chiaki, … ose mund të blini edhe përmes burimeve portative.

Megjithatë, për të shmangur blerjen e mallrave false, mallra imituese, mallra me cilësi të dobët, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe zgjedhjes për të blerë produkte nga furnitorë dhe marka me reputacion në treg.

Si të dalloni balsamin e vërtetë të buzëve DHC nga falsi

Aktualisht në treg është krijuar një situatë e buzëkuqit falso DHC që i bën femrat të hutohen nëse produkti që kanë blerë është origjinal apo jo? Për të dalluar balsamin e buzëve DHC të vërtetë të rremë, duhet t’i kushtoni vëmendje pikave të mëposhtme:

Tham Khảo Thêm:  Bảng Màu Son Tom Ford & TOP 10 Màu Son Tom Ford Đẹp Nhất

Kuti buzëkuqi:

 • Buzëkuq i vërtetë: detajet e kutisë janë bërë me shumë kujdes dhe fort, palosjet janë prerë mjeshtërisht.
 • Buzëkuq fals: rrudhat në kuti nuk janë të rregullta, kutia është bërë nga kartoni me cilësi të dobët.

Vula e poshtme e buzëkuqit:

 • Buzëkuq i vërtetë: fjalët në pullat origjinale të balsamit të buzëve DHC janë të printuara me ngjyra të lehta dhe kanë të shtypura fjalët H8.
 • Buzëkuq fals: pa fjalë të shtypura H8.

Rasti i buzëkuqit:

 • Buzëkuq i vërtetë: guaskë e fortë plastike nudo rozë, kapak buzëkuqi i ngushtë, madje paksa i vështirë për t’u hapur në fillim.
 • Buzëkuq fals: guaskë rozë e errët, kapak buzëkuqi i lirë, jo i ngushtë, jo i ngushtë.

Në veçanti, pjesa origjinale e tubit të balsamit për buzët DHC, për shkak se është prodhuar sipas biletës, është projektuar për t’u pjerrët për prodhimin e tubave të buzëkuqit, kështu që nuk ka sipërfaqe të prerë, por të konturuar me kujdes. Ndërkohë, balsami i rremë i buzëve DHC është bërë me teknologji të dobët (i prerë nga një tub i gjatë metalik), ndaj ka një prerje sipërfaqësore në pjesën e tubit të buzëkuqit, mjafton t’i kushtoni pak vëmendje që të mund ta zbuloni.

Rreth buzëkuqit brenda:

 • Buzëkuq i vërtetë: balsami i vërtetë i buzëve pa ngjyrë DHC ka një ngjyrë të verdhë të lehtë me krem, pa erë ose thjesht një aromë shumë të lehtë, buzëkuqi nuk është shumë i shndritshëm, kur aplikohet në buzë, ndihet i butë, nuk krijon një ndjenjë ngjitëse ose pluhuri. në buzë.buzë.
 • Buzëkuq fals: Balsami i buzëve i rremë DHC ka një ngjyrë të verdhë të errët si shafrani i Indisë, ka një erë të fortë kimikatesh, buzëkuqi nuk ka shkëlqim por kur aplikohet në buzë është shumë i shkëlqyeshëm (kjo është një nga pikat që shumë femra mendojnë gabimisht këtu. është buzëkuq i vërtetë).

Shpresa rishikoni balsamin e buzëve pa ngjyrë DHC në artikullin e sotëm mund t’ju ndihmojë të merrni më shumë informacione të dobishme kur zgjidhni të blini dhe përdorni balsam buzësh. Dhe nëse jeni duke kërkuar për një vend të besueshëm për të porositur balsam buzësh DHC, mos harroni t’i referoheni Chiaki.vn, Chiaki është e përkushtuar të ofrojë produkte 100% origjinale, çmime konkurruese dhe shumë oferta tërheqëse për klientët. për klientët.

Na kontaktoni tani për një konsultë falas dhe shërbim të shpejtë!

———————————————

CHIAKI.VN – BLERJE ONLINE me ÇMIM TË MIRË
Në Hanoi:
Adresa e re: Kati 1, ndërtesa 24T3 Thanh Xuan Complex, 6 Le Van Thiem, reparti Thanh Xuan Trung, rrethi Thanh Xuan, qyteti Hanoi
Adresa e vjetër: Nr. 16, korsia 181 Truong Chinh, Khuong Mai, Thanh Xuan, Hanoi
Në qytetin Ho Chi Minh
Sallë ekspozite: Nr. 62, Yen Do, Lagjja 1, Binh Thanh, Qyteti. Ho Chi Minh
Linja telefonike: 0932.888.300
Email: [email protected]
Faqja e internetit: https://chiaki.vn
Facebook:Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Review Son Dưỡng DHC Không Màu Có Tốt Không? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *