Sữa Phát Triển Chiều Cao Và Trí Não Của Nhật Loại Nào Tốt?

Qumështi japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit vlerësohet gjithmonë për cilësinë, efektivitetin dhe sigurinë për shëndetin e fëmijëve, i besuar nga shumë nëna vietnameze për foshnjat e tyre.


Çdo nënë që ende pyet nëse do të përdorë qumësht japonez për rritjen e gjatësisë për fëmijën e saj apo cili produkt qumështi për rritjen e gjatësisë është më i vlerësuari sot, mos i injoroni informacionet interesante në këtë artikull. postoni më poshtë!

Pse duhet të përdorni qumësht japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit?

Tregu i qumështit me vlera ushqyese, veçanërisht qumështit që zhvillon gjatësinë dhe trurin, ka gjithmonë një konkurrencë të ashpër midis markave të ndryshme të qumështit vendas dhe të huaj, por produktet e qumështit japoneze zënë gjithmonë një pjesë të madhe të tregut. , zgjedhja e parë e besuar nga nënat vietnameze për foshnjat e tyre. Arsyet për këtë përfshijnë si më poshtë:

Besimi në produktet japoneze

Një nga arsyet pse shumë njerëz i duan dhe përdorin produktet japoneze është besimi i fortë në cilësinë që vjen nga vendi i njerëzve parimorë dhe të besueshëm. Produktet japoneze të qumështit vlerësohen gjithmonë në tregun botëror, veçanërisht në vendet aziatike, duke ofruar ushqim optimal, mbështetje maksimale për shëndetin dhe zhvillimin e gjithanshëm të fëmijëve të vegjël.

Përveç kësaj, Japonia është gjithashtu një vend i zhvilluar, që zotëron një ekip ekspertësh kërkimor dhe teknologji prodhuese lider në botë. Të gjitha produktet në treg, nga produktet japoneze lëkure, elektronika e deri te produktet ushqimore, hulumtohen dhe prodhohen me teknologjinë më të avancuar, i nënshtrohen testeve rigoroze dhe plotësojnë standardet më të larta. standardet më të rrepta për të sjellë te konsumatorët sa më efektive, të sigurt dhe produkte cilësore.

Qumështi japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit ka vlera të larta ushqyese

Në fakt, produktet e qumështit japoneze për lartësinë dhe zhvillimin e trurit jo vetëm që fokusohen në përbërësit ushqyes që mbështesin gjatësinë dhe zhvillimin e trurit të fëmijës, por gjithashtu sigurojnë një ekuilibër të përmbajtjes ushqyese. ushqejnë, ndihmojnë fëmijët të zhvillohen në mënyrë gjithëpërfshirëse dhe të shëndetshme nga brenda.

Sipas vlerësimeve të nutricionistëve si dhe komenteve nga klientët, përdorimi i qumështit japonez është treguar efektiv në rritjen e gjatësisë dhe trurit të fëmijëve në mënyrë optimale dhe më të gjatë se produktet e tjera.qumështi në treg. Përveç kësaj, produktet e qumështit japonez vlerësohen gjithashtu më shumë se produktet e tjera të qumështit në treg falë vetive të tyre të ftohta, të dobishme për tretjen dhe rrisin aftësinë e trupit për të absorbuar dhe metabolizuar lëndët ushqyese në qumësht. Kufizimi i kapsllëkut të zakonshëm tek foshnjat kur përdorin qumësht formulë produkteve.

Cili qumësht japonez është i mirë për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit?

Qumështi Morinaga Kodomil

Producent: Morinaga

Paketimi: 12 bar/kuti, 18g/bar

Çmimi i shitjes: 170.000-230.000 VND

Qumështi Morinaga Kodomil ka 2 shije luleshtrydhe dhe vanilje, nënat mund të zgjedhin sipas preferencave të fëmijës së tyre, duke rritur kënaqësinë e bebes kur pi qumësht.

Qumësht Morinaga Kodomil - Qumësht japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit

Qumështi Morinaga Kodomil

Emri Morinaga ndoshta nuk është i panjohur për shumë nëna vietnameze, apo jo, jo vetëm që zotëron një linjë produktesh ushqyese për gratë shtatzëna dhe në laktacion, por Morinaga është gjithashtu e famshme për produktet e saj të qumështit për fëmijë. Për foshnjat dhe fëmijët e vegjël, secili produkti është hulumtuar dhe prodhuar për t’iu përshtatur fazave të ndryshme dhe nevojave ushqyese të fëmijëve. Qumështi Morinaga Kodomil, i njohur edhe si Qumështi Morinaga Nutrition, është një produkt i hulumtuar dhe prodhuar nga Morinaga posaçërisht për fëmijët e moshës 18 muajsh e lart. Me një përmbajtje të lartë kalciumi (1.3 herë më e lartë se përmbajtja e kalciumit në 100 g qumësht lope) dhe DHA të lartë, Morinaga Kodomil konsiderohet të ketë efekte të jashtëzakonshme në rritjen e gjatësisë dhe zhvillimin e inteligjencës së fëmijëve.

Tham Khảo Thêm:  TOP 12 Serum Trị Mụn Ẩn Tốt Nhất Được Chuyên Gia Khuyên Dùng

Përveç përmbajtjes së lartë të kalciumit dhe DHA për të mbështetur zhvillimin e gjatësisë dhe trurit, qumështi Morinaga Kodomil përmban gjithashtu 60 herë më shumë hekur sesa përmbajtja e hekurit në 100 g qumësht lope, fibra, vitamina A, B1, B2, B6, B13 , C, D, E, …) dhe mineralet (hekur, magnez, fosfor, …) janë të nevojshme për shëndetin dhe zhvillimin e gjithanshëm të fëmijëve të vegjël. Në veçanti, qumështi Morinaga Kodomil shtohet gjithashtu me shumë baktere të dobishme, mbështetje e mirë për sistemin tretës të papjekur të fëmijëve të vegjël, duke rritur aftësinë e trupit për të absorbuar dhe metabolizuar lëndët ushqyese. Produkti rekomandohet të përdoret për fëmijët me një dietë të pabalancuar për të siguruar ushqim adekuat për fëmijët dhe për të parandaluar rrezikun e mangësive ushqyese nga dieta ditore.

Gjithashtu, nënat mund t’i referohen qumështit ushqyes Morinaga për foshnjat dhe fëmijët me përmbajtje optimale të kalciumit dhe DHA për zhvillimin e gjatësisë dhe trurit të fëmijëve në faza të ndryshme si:

 • Qumësht Morinaga Nr. 0: Qumësht Morinaga shtëpiake japoneze për fëmijë nga 0-12 muajsh.
 • Qumësht Morinaga Nr. 9: Qumësht Morinaga shtëpiake japoneze për fëmijë nga 12-36 muajsh.
 • Qumësht Morinaga Nr. 1: Qumësht Morinaga i importuar për fëmijë 0-6 muajsh.
 • Qumësht Morinaga Nr. 9: Qumësht Morinaga i importuar për fëmijë nga 6-36 muajsh.

Qumësht Glico – Qumësht japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit

qumësht glico - qumësht japonez për lartësinë dhe zhvillimin e trurit

Glico Icreo është një markë e produkteve ushqimore për fëmijë që i përkasin Ezaki Glico Group, e lindur në vitin 1922 me një histori prej afro 100 vitesh themelimi dhe zhvillimi, është një nga korporatat më të mëdha në fushën e ëmbëlsirave dhe ushqimeve ushqyese.Japoneze e famshme. Aktualisht ne treg qumeshti japonez Glico perfshin 2 lloje: Qumesht Glico Nr. 0 per femije nga 0-12 muajsh dhe Qumesht Glico Nr. 9 per femije nga mosha 9-36 muajsh, cdo lloj perfshin 2 forma: pluhur dhe shkop. . Shufrat Milk Glico vlerësohen si më të përshtatshme, mund të barten kur lëvizni jashtë, dilni ose udhëtoni.

Pikat kryesore të qumështit Glico:

 • Shije afër qumështit të gjirit: Qumështi gliko ka një shije të butë qumështi të ëmbël të ngjashme me qumështin e gjirit. Jo vetëm kaq, qumështi Glico ka edhe një “ngjyrë të verdhë” të ngjashme me qumështin e gjirit (sidomos shumë e ngjashme me kolostrum), duke e bërë më të lehtë për foshnjat të mësohen dhe të marrin qumësht.
 • Mbështet zhvillimin optimal të trurit dhe shikimit të fëmijëve: një ndryshim i qumështit Glico në krahasim me linjat e tjera të qumështit është se Glico ende siguron të sigurojë sasinë e nevojshme të DHA për zhvillimin e trurit dhe shikimit të fëmijëve, por jo të plotësuar drejtpërdrejt, por indirekt përmes vajit të perilës. Në qumështin që përmban acid alfa-linolenik, pasi të përthithet në organizëm, do të shndërrohet në DHA të nevojshme për fëmijët, duke rritur aftësinë përthithëse, përthithjen dhe metabolizmin e DHA nga trupi.
 • Ndihmoni fëmijët të kenë një sistem të plotë kockor dhe lartësi të jashtëzakonshme: Qumështi gliko me përbërës optimal të kalciumit dhe vitaminës D, i lehtë për t’u tretur dhe përthithur, do të nxisë zhvillimin e kockave, duke i ndihmuar fëmijët të kenë një gjatësi ideale, me dhëmbë më të fortë.
 • Mbështet tretjen për fëmijët: komponenti “fibër” galakto-oligosakarid i pranishëm në qumështin Glico ka efektin e stimulimit të rritjes së baktereve të dobishme Bifidobacteria, duke mbështetur maksimalisht sistemin tretës, duke nxitur përthithjen dhe metabolizmin e lëndëve ushqyese të trupit dhe në të njëjtën kohë parandalon rreziku i kapsllëkut i zakonshëm tek foshnjat kur përdorin qumësht formula.
 • Rritni rezistencën, përmirësoni sistemin imunitar: Qumështi gliko është plot me vitamina dhe minerale të nevojshme për shëndetin dhe zhvillimin gjithëpërfshirës të fëmijëve të vegjël. Në veçanti, qumështi Glico ofron gjithashtu 5 lloje nukleotidesh (përbërës që gjenden në qumështin e gjirit) që mbështesin rritjen, përmirësojnë sistemin imunitar, përmirësojnë metabolizmin e lipideve dhe nxisin zhvillimin e zorrëve tek fëmijët, foshnjat dhe fëmijët e vegjël.
Tham Khảo Thêm:  Những Mẫu Đồng Hồ Nữ Đẹp Nhất 2022 Ai Cũng Muốn Rinh Về

Qumësht Meiji- Qumësht japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit

Qumësht Meiji- Qumësht japonez për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit

Së bashku me Morinaga dhe Glico, Meiji është gjithashtu një nga markat ushqyese të qumështit që nuk duhet ta injoroni për fëmijën tuaj. Me një histori prej më shumë se 100 vitesh themelimi dhe zhvillimi, Meiji nuk është vetëm marka kryesore e qumështit në Japoni, por edhe një emër i njohur dhe i besuar në shumë vende të botës, përfshirë Vietnamin. Aktualisht, Meiji zotëron 6 linja kryesore produktesh dhe më shumë se 4000 artikuj, nga të cilët shumë produkte mbajnë pjesën numër 1 të tregut në Japoni si qumështi pluhur, kos, akullore, etj.

Jo vetëm që siguron mbështetje optimale për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit të fëmijëve, qumështi Meiji posedon gjithashtu një listë të shumë lëndëve ushqyese thelbësore për shëndetin dhe zhvillimin gjithëpërfshirës të fëmijëve.

Karakteristikat e jashtëzakonshme të qumështit Meiji:

 • Si një produkt qumështi që është më afër qumështit të gjirit: nga lista ushqyese deri tek ëmbëlsia dhe shija e qumështit Meiji, të gjithë vlerësohen të jenë afër qumështit të gjirit, duke ofruar përvojën më të mirë për foshnjat, të ngjashme me qumështin e gjirit.
 • Linja e qumështit të ftohtë, mbështetje e mirë për sistemin tretës të papjekur të fëmijëve: Si linja ushqyese më e “cool” e qumështit sot, qumështi Meiji zotëron një përmbajtje të lartë të fibrave FOS, mbështetje e mirë për fëmijët Sistemi tretës i papjekur i fëmijëve. Përveç kësaj, proteinat, acidet yndyrore dhe karbohidratet në qumësht janë të gjithë përbërës lehtësisht të tretshëm dhe të përthithur shpejt, duke nxitur përthithjen dhe metabolizmin nga trupi të lëndëve ushqyese në qumësht ndërsa kufizojnë Kapsllëkun dhe fryrjen e barkut janë të zakonshme kur përdorni formulën.
 • Përmirësoni zhvillimin e trurit: përmbajtja e DHA, ARA e kombinuar me lëndë ushqyese të tjera si Taurina, Kolina, Omega 3, Omega 6 … në qumështin Meiji luan një rol të rëndësishëm në procesin e përsosjes dhe zhvillimit të trurit. truri dhe shikimi tek fëmijët , duke i ndihmuar ata të jenë më inteligjentë dhe të kenë sy më të shndritshëm. Të dhënat nga nënat që ushqejnë fëmijët e tyre me qumësht Meiji çdo ditë tregojnë se aftësia e fëmijëve të tyre për të vëzhguar dhe reaguar ndaj situatave të jashtme po bëhet gjithnjë e më e mirë.
 • Mbështet zhvillimin optimal të gjatësisë: kalciumi, përbërësit e vitaminës d3 të kombinuara me minerale si magnezi, fosfori … në qumështin Meiji ndihmojnë fëmijët të kenë kocka të forta dhe gjatësi ideale.
 • Siguroni ushqimin e duhur, rrisni rezistencën dhe përmirësoni sistemin imunitar të fëmijëve: gati 20 vitamina thelbësore (A, C, D, …) dhe minerale (hekur, zink, magnez, …) të kombinuara me nivele optimale të proteinave, yndyrave dhe enzimat për të siguruar një sistem të plotë ushqimor, mbështetje maksimale për shëndetin dhe zhvillimin e gjithanshëm të fëmijëve. Sidomos, qumështi Meiji përmban gjithashtu nukleotide (përbërës natyralë që gjenden në qumështin e gjirit) që forcojnë dhe përsosin sistemin imunitar të papjekur të foshnjave dhe fëmijëve të vegjël. Për më tepër, përbërësi i nukleotideve në qumështin Meiji gjithashtu krijon kushtet më të mira të rritjes që bakteret e dobishme të jetojnë dhe të punojnë, duke penguar pushtimin dhe sulmin e baktereve të dëmshme. Në këtë mënyrë, duke i ndihmuar fëmijët të kenë rezistencë më të mirë, duke minimizuar rrezikun e sëmundjeve, veçanërisht sëmundjeve të frymëmarrjes dhe të tretjes.
Tham Khảo Thêm:  Top 23 Quà Tặng 8/3 Cho Bạn Gái Ý Nghĩa Nhất 2023

Produktet e qumështit Meiji në treg sot:

 • Qumësht Meiji Nr.0: Qumësht shtëpiak japonez për bebe nga 0-12 muajsh
 • Qumështi Meiji Nr. 9: Qumësht shtëpiak japonez për fëmijë nga 1-3 vjeç
 • Meiji Infant Formula: qumësht i importuar për fëmijë 0-12 muajsh
 • Meiji Growing Up Formula: qumësht i importuar për fëmijë nga 1-3 vjeç.

Përveç kësaj, nënat mund t’i referohen edhe linjave të qumështit të vërtetë për të rritur gjatësinë e fëmijëve pikërisht këtu:

Me siguri informacioni i dhënë në artikullin e sotëm ju ka ndihmuar të gjeni përgjigjen e pyetjes “Çfarë lloj qumështi japonez është i mirë për gjatësinë dhe zhvillimin e trurit?“atëherë apo jo? Shpresojmë që përmes artikullit të sotëm të mund të zgjidhni një produkt qumështi efektiv dhe të përshtatshëm për zhvillimin e gjatësisë për fëmijën tuaj, duke e ndihmuar fëmijën tuaj të zhvillohet në mënyrë gjithëpërfshirëse në aspektin e rritjes fizike dhe intelektuale, duke arritur lartësinë, lartësinë ideale.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Sữa Phát Triển Chiều Cao Và Trí Não Của Nhật Loại Nào Tốt? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *