TOP 5 Sản Phẩm Lăn Khử Mùi Tốt Nhất Cho Nữ 2023

Deodoranti për femra jo vetëm që është një shpëtim për femrat kur bëhet fjalë për verën, por konsiderohet edhe një “trup fizik” i shumë femrave sot. Megjithatë, kur përdorin rula deodorant, shumë gra hasin të qeshura të këqija si njolla të verdha në rroba, aromë të pakëndshme ose acarim kur përdorin …


Deodoranti për femra jo vetëm që është një shpëtim për femrat kur bëhet fjalë për verën, por konsiderohet edhe një “trup fizik” i shumë femrave sot. Megjithatë, kur përdorin rula deodorant, shumë gra hasin të qeshura të këqija si njolla të verdha në rroba, aromë të pakëndshme ose acarim kur përdorin …

Pra, si të zgjidhni një deodorant efektiv për gratë? Në këtë artikull, Chiaki dëshiron t’ju prezantojë TOP 5 produktet më të mira deodorant për gratë, së bashku me disa komente të klientëve të përpiluar nga Chiaki.vn për t’ju ndihmuar të zgjidhni një produkt deodorant. Aroma më e mirë!

Çfarë lloje deodorantësh për gratë ekzistojnë?

Aktualisht në treg ka shumë lloje të ndryshme të rulave deodorantësh nga: rula deodorant dylli për femra, deri te rula deodorant me sprucim, rula deodoranti aromatike, rula deodorant pa aromë… Por në përgjithësi mund të ndahen në 2 lloje rula deodorantësh: rula deodorant ditor dhe rula deodorant special

Deodorant ditor

Rolet e përditshëm deodorant janë deodorantë dhe spraj shumë të njohur që mund t’i shihni në dyqanet kozmetike ose supermarkete. Mund të emërtoni disa emra “të njohur” si Nivea, Dove, Rexona, Nivea… Efekti kryesor i rrotullave të përditshëm deodorant është të reduktojë djersitjen, të kufizojë aromat e pakëndshme dhe të krijojë aromë. , të ndjeheni rehat, të thatë kur përdorni. Deodoranti ditor përdoret shpesh kur doni të zgjidhni shpejt aromat e pakëndshme, djersitni, dëshironi të krijoni një aromë ose thjesht të zbardhni lëkurën e nënsqetullave.

Role speciale deodorant

Deodoranti kundër djersës për femra është një produkt i specializuar për trajtimin e “frymës së keqe”, ka një efekt terapeutik në vend që të krijojë aromë ose mund të përdoret në raste urgjente. Nëse fatkeqësisht “inflamacioni i krahëve” është shumë i rëndë, zgjidhni këtë linjë produktesh, sepse do t’ju ndihmojë të kapërceni plotësisht atë situatë “koriandër”.

Deodoranti largon shqetësimin për erën e trupit

Deodoranti largon shqetësimin për erën e trupit

A duhet të përdor një rrotull deodorant për gratë apo një spray deodorant?

Rolet e deodorantëve dhe spërkatësit me deodorant kanë të gjithë një gjë të përbashkët, e cila është të ndihmojnë në parandalimin e sekretimit të djersës, eliminimin e erës së trupit dhe mbajtjen e trupit të thatë, aromën e freskët dhe më të rehatshme. Sidoqoftë, ekzistojnë disa dallime midis këtyre dy llojeve si më poshtë:

 • Rul deodorant ka një formë rul, dizajn të vogël dhe miqësor me duart, mund të rrotullohet direkt në zonat që kanë nevojë për deodorim në lëkurë. Pika plus e rulit të deodorantit është aftësia e tij e lartë deodoruese, e cila parandalon në mënyrë efektive sekretimin e djersës. Megjithatë, pika minus e rrotullave të deodorantit shkakton bllokim të poreve kur përdoret rregullisht dhe për një kohë të gjatë. Nëse fatkeqësisht “duart e humbura” rrotullohen shumë, është e lehtë të lihen vija në lëkurë, njolla të verdha në rroba kur vishen.
 • Spraji deodorant vjen në formën e një tubi spërkatës, i projektuar të jetë më i madh se një rul deodorant, por gjithsesi i përshtatshëm për dorën tuaj dhe mund të spërkatet drejtpërdrejt në zonën e trupit që dëshironi të deodoroni. Karakteristika më e dukshme në spray deodorant është aftësia e tij për t’u tharë shpejt, nuk lë njolla të verdha në rroba dhe mund të përdoret për të gjithë trupin kur ndiheni keq. Shumë produkte spërkatës deodorant kombinohen me veçori 2-në-1, si deodoruese ashtu edhe konsiderohen si parfum, kështu që spërkatjet me deodorant nuk parandalojnë aromat për shumë orë vazhdimisht.
Tham Khảo Thêm:  Top 17 Các Hãng Balo Nổi Tiếng Giới Trẻ Yêu Thích Nhất 2022

Në varësi të nevojave tuaja, si dhe trupit tuaj, ju mund të zgjidhni të rrotulloni ose spërkatni deodorant. Nëse jeni person që djersitni shumë dhe keni erë të fortë, atëherë rekomandohet që të zgjidhni rulat deodorant, sepse do të ndihmojnë në parandalimin më të mirë dhe më efektiv të erës së trupit. Dhe nëse jeni në “skuadrën” që nuk ka shumë djersë, spërkatja e trupit do të jetë një zgjedhje e mirë për ju, ajo sjell një aromë të lehtë në trup, ndihmon në eliminimin e aromave dhe shmang njollat ​​e verdha në lëkurë. këmishë kur përdoret.

Si të zgjidhni deodorantin e duhur për femrat

 • Zgjidhni sipas listës së përbërësve: Për ju me lëkurë të ndjeshme dhe lehtësisht të irrituar, nuk duhet të zgjidhni një rrotull deodorant për femra që përmban alkool ose parabene, aroma, sepse ato do t’ju bëjnë lëkurën të kruhet, madje edhe të skuqet. Ju duhet të zgjidhni produkte të sigurta dhe beninje me rul deodorant femrash që përmbajnë Glicerinë, Niacinamide, HA, Glutathione për të mbështetur ndriçimin e lëkurës dhe hidratimin efektiv.
 • Zgjidhni sipas qëllimit: Siç u tha, nëse jeni një person me shumë gjëndra djerse ose keni erë trupi, duhet të zgjidhni një rrotull të veçantë deodorant. Në rast se keni nënsqetulla të errëta, duhet të zgjidhni një rrotull deodorant me përbërës aktivë për të zbardhur në mënyrë efektive lëkurën e nënsqetullave. Përkundrazi, nëse thjesht dëshironi të thani sqetullat, përdorni vetëm një rrotull deodorant të përditshëm.
 • Zgjidhni produktin e duhur për llojin e lëkurës tuaj: Shumica e kozmetikës për kujdesin e lëkurës përmbajnë më pak ose më shumë kimikate, veçanërisht deodorantë për gratë që përmbajnë përbërës që pengojnë rregullimin e djersës dhe mbështesin efektivitetin antibakterial dhe kundër erës. Megjithatë, çdo lloj lëkure si lëkura e yndyrshme, lëkura e thatë, lëkura e ndjeshme do të ketë karakteristika të ndryshme, duhet të zgjidhni me kujdes.

TOP 5 produktet më të mira deodorant për gratë

1. Deodorant Vichy për femra

Role deodorant Vichy është një roll-on deodorant i thatë për femra nga Franca – Një nga markat e famshme në produktet prestigjioze dhe cilësore të kujdesit të bukurisë.

Avantazhi:

 • Me përbërës aktiv antidjersë, deodorant Vichy funksionon në mënyrë më efektive në çdo pore
 • Ndihmon në kufizimin e djersitjes, duke e mbajtur lëkurën e nënsqetullës të thatë pa shkaktuar shqetësim.
 • Përveç deodorantit efektiv për lëkurën e nënsqetullave, produkti ka gjithashtu avantazhin e të qenit pa aromë dhe i projektuar posaçërisht për të gjitha llojet e lëkurës dhe i sigurt për lëkurën e ndjeshme.
 • Në paketimin e produktit të Vichy thuhet qartë se nuk përmban konservues Parapen, alkool dhe aroma.
 • Efektiviteti i deodorantëve Vichy mund të parandalojë erën e trupit deri në 48 orë.
Tham Khảo Thêm:  Viên Uống Trắng Da DHC Coix Extract Nhật Bản

Deodorant Vichy për femraDeodorant Vichy për femra

 • Roll deodorant Vichy për femra ka veti antibakteriale, ndihmon lëkurën të marrë frymë
 • Në të njëjtën kohë minimizoni poret, lëkura të lëmuara dhe zbehni njollat ​​e errëta.
 • Tipari më i spikatur i këtij produkti është aroma e lehtë, e cila mund ta ruajë aromën për shumë orë pa ndikuar në aromën që përdorni.
 • Për të përmbushur nevojat e klientëve, kompania ka lançuar 5 lloje rulash deodorant që korrespondojnë me 5 ngjyra të kapakut blu dhe të bardhë, të kuq dhe të zi, duke ju bërë më të lehtë zgjedhjen.

Defekt:

 • Çmimi i produktit është mjaft i lartë

Çmimi i referencës: Vargjet 170,000 – 250,000 VND / shishe

Vlerësimi i përdoruesit

Rishikimi i rrotullës së deodorantit Vichy për femra

Rishikimi i rrotullës së deodorantit Vichy për femra

2. Rul deodorant Perspirex Comfort

Rul deodorant Perspirex Comfort është një deodorant i klasit të lartë për gratë nga Danimarka. Perspirex Comfort konsiderohet si një zgjidhje e shkëlqyer për të minimizuar djersitjen e nënsqetullave.

Avantazhi:

 • Ndihmon në eliminimin e erës së sqetullave shpejt dhe në mënyrë efektive.
 • Me një formulë të re, të avancuar që është vërtetuar klinikisht, Perspirex Comfort konsiderohet nga shumë Beuaty Blogger si deodoranti më i mirë për gratë.

Rul deodorant Perspirex Comfort

 • Perspirex Comfort është projektuar të jetë pa aromë, por gjithsesi siguron aftësinë e natyrshme për të deodoruar dhe tharë.
 • Përveç kësaj, rul deodorant Perspirex Comfort kapërcen edhe disavantazhet e produkteve të tjera deodorant që nuk shkaktojnë kongjestion të lëkurës, nuk shkaktojnë tharje të lëkurës kur përdoren për një kohë të gjatë.

Defekt:

 • Ka shumë lloje të ndryshme por çmimi është mjaft i lartë

Çmimi i referencës: varion nga 165,000 në 280,000/shishe

Vlerësime nga klientët

Rishikimi i rulit deodorant Perspirex Comfort

Rishikimi i rulit deodorant Perspirex Comfort

3. Rul deodorant jo të verdhë për femra Etiaxil

Etiaxil nuk njihet nga konsumatorët vetëm si një deodorant që nuk shkakton njolla të verdha te femrat, por “motra e tij” është gjithashtu e famshme për aftësinë e tij për të trajtuar aromat dhe për të trajtuar në mënyrë efektive erën e sqetullave sot.

Avantazhi:

 • Ky është gjithashtu i pari roll-on deodorant i rekomanduar gjerësisht nga dermatologët, i specializuar në rastet e djersitjes së tepërt falë formulës së tij unike që lejon deodorantin roll-on të veprojë drejtpërdrejt.
 • Mbështetje për të “trajtuar” fenomenin e djersitjes që në përdorimin e parë dhe mbështetje për trajtimin e djersitjes së nënsqetullave.

Roll deodorant Etiaxil

Roll deodorant Etiaxil

 • Deodorant roll-on Etiaxil nuk ka pothuajse asnjë acarim dhe alergji në lëkurë sepse formula e rafinuar është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato me më të ndjeshmet.
 • Ndihmon në minimizimin e acarimit që shpesh shkaktojnë produkte të tjera antidjersë që përmbajnë kripëra alumini.
 • Me antidjersës aktiv në përbërësit e Etiaxil, djersitja reduktohet me 44% nga përdorimi i parë dhe zgjat deri në 2-3 ditë pa pasur nevojë të rrotullohet përsëri.

Defekt:

 • Produkti është aktualisht i përmbajtur, por kur hapni kapakun, mund ta nuhasni këtë
 • Efektiviteti zvogëlohet nëse përdoret në mënyrë të gabuar, me lëkurë të ndjeshme mund të ketë kruajtje dhe djegie.

Çmimi referencë: 195,000 – 234,000 VND / shishe

Vlerësime nga blerësit

Rishikoni rul deodorant Etiaxil

Rishikoni rul deodorant Etiaxil

4. Deodorant sekret dylli për femra

Secret është një rrotull deodorant dylli për gratë i prodhuar me një formulë të veçantë për të kufizuar djersitjen, antibakterial dhe balancon në mënyrë efektive nivelet e PH.

Tham Khảo Thêm:  Chiaki Siêu Sale Giảm Giá Lên Đến 30%

Avantazhi:

 • Me një aromë të butë dhe jo të yndyrshme, deodoranti Secret do t’i ndihmojë gratë të ushtrojnë me siguri çdo ditë.
 • Pika plus për këtë deodorant me bazë dylli për gratë është aftësia e tij për të kontrolluar djersën dhe gjithashtu për të krijuar një guaskë plastike unike dhe të bukur.
 • Nëse ju rrëzoni aksidentalisht Secret në tokë, nuk keni nevojë të shqetësoheni shumë për dëmtimin e produktit.
 • Me një teksturë dylli si kjo, Secret do të zgjasë për më pak kohë dhe do të jetë më ekonomike sesa një zgjidhje e rrotulluar.

Deodorant sekret dylli për femra

Deodorant sekret dylli për femra

 • Deodoranti sekret ka një aromë të butë dhe është mjaft i këndshëm.
 • Produkti përthithet lehtësisht, jo i yndyrshëm, nuk irriton lëkurën, nuk lë njolla të verdha në rroba dhe ka një efekt të vazhdueshëm nga 24-48 orë.
 • Çmimi i produktit është i lirë, i lehtë për t’u blerë

Defekt:

 • Është një deodorant me bazë dylli, kështu që produkti lë një shenjë të bardhë në këmishë që është e vështirë të tretet.

Çmimi i referencës: I luhatshëm 59,000 – 86,000 VND / shishe

Shqyrtime nga përdoruesit

Rishikimi i rulit Sekret deodorant dylli për gratë

Rishikimi i rulit Sekret deodorant dylli për gratë

5. Role me deodorant të thatë Scion Pure White Roll On për Femra

Jo shumë i famshëm në linjën e rulave deodorant për femra, por rrotulla deodorant Scion po vlerësohet shumë në trajtimin e aromave të këqija dhe gjendjeve të errëta të lëkurës së nënsqetullave për t’ju ndihmuar të ndiheni të sigurt dhe rehat.

Avantazhi:

 • Me përbërës tërësisht natyralë, pa alkool, që nuk kruhet dhe nuk thahet, Scion Pure White Roll On është i merituar në renditjen e rulave të mirë deodorant për gratë sot.

Scion Pure White Roll On deodorant për femra Scion Pure White Roll On deodorant për femra

 • Përbërësit kryesorë të Scion Pure White Roll On përfshijnë: Vitaminën A & C, ekstraktet e vajit të palmës, jamballin, bajamet … jo vetëm që reduktojnë djersitjen, vrasin bakteret, por edhe zbardhin lëkurën e errët nën krahë. , zvogëlojnë gjendjen e mavijosjeve.
 • Me një aromë të butë, delikate që nuk përmban kimikate dhe nuk shkakton njolla të verdha në rroba, Scion Pure White Roll On është një rul deodorant i thatë për gratë i besuar në mbi 54 vende të botës.

Defekt:

 • Aktualisht, ka produkte false, imituese dhe me cilësi të dobët. Ju duhet të gjeni një vend me reputacion për të blerë produkte

Çmimi i referencës: varion nga 160,000 në 220,000 VND/produkt

Vlerësime nga përdoruesit

Rishikoni deodorantin Scion Pure White Roll On për femra

Rishikoni deodorantin Scion Pure White Roll On për femra

Këtu janë aksionet rreth TOP 5 produktet deodorant për femra Aktualisht vlerësohet më i miri. Ju keni shtuar një referencë për opsionin që është i duhuri për ju. Përveç kësaj, nëse keni erë trupi ose erë sqetullash, mund të kontaktoni: 0942.666.300 për këshilla më specifike!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP 5 Sản Phẩm Lăn Khử Mùi Tốt Nhất Cho Nữ 2023 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *