Top 10 Dầu Gội Cho Tóc Dầu Và Mỏng Tốt Nhất Nên Dùng 2021

Jo çdo shampo është e duhura për ju, veçanërisht nëse keni flokë të yndyrshëm dhe të hollë. Artikulli do të prezantojë 10 shamponat më të mira për flokë të yndyrshëm dhe të hollë për ju


Lëkura me vaj shpesh i bën flokët ngjitës dhe të prirur për t’u thyer, duke i bërë flokët të duken shumë të pajetë dhe të pakënaqshëm. Rënia e flokëve është rreth 10-100 fije në ditë është normale, por nëse humbni më shumë se kjo sasi, ju lutemi rishikoni. Shihni nëse shëndeti juaj ka ndonjë problem, ka mungesë substancash apo shampoja që po përdorni është e përshtatshme për ju? shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë E specializuar?

Vietnamezët shpesh kanë zakon të përdorin shampo të papërshtatshme. Nëse keni vendosur që nuk keni ndonjë problem shëndetësor apo mangësi, mendoni nëse shampoja juaj është e duhura për ju! Për ata prej jush me flokë të yndyrshëm dhe të hollë, një shampo e specializuar për flokë të yndyrshëm dhe të hollë do t’ju ndihmojë të përmirësoni rënien e flokëve, të parandaloni ngjitjen dhe të rivendosni flokët e dëmtuar për shkak të lyerjes dhe shtypjes. Le të shohim shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë e listuar me poshte. Këto janë shampot më të mira për flokë të yndyrshëm dhe të hollë

Top 10 shamponët më të mirë për flokë të yndyrshëm dhe të hollë sot

1. Shampo biotin & kolagjen OGX

Origjina: SHBA

Prodhuesi: OGX

Çmimi: ~ 250 mijë VND

Shampo OGX Biotin & Collagen mund të thuhet se është shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë më popullor. Jo vetëm kaq, ky shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë është gjithashtu shitësi më i mirë i çdo faqe interneti elektronike në industrinë e kujdesit të flokëve. Për ata prej jush me flokë të hollë natyralisht ose humbje flokësh, shampoja do të parandalojë rënien e flokëve dhe do të stimulojë rritjen e flokëve për t’ju ndihmuar të keni një flokë të trashë siç pritej.

Edhe emri i produktit ju tregon se si funksionon. Le të analizojmë së bashku për të parë përfitimet e këtij shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë.

Biotin & Collagen pikërisht në emër të këtij shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që shihni janë dy përbërësit kryesorë të produktit. Biotina është një vitaminë e tretshme në yndyrë që ndihmon në mbajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve të shëndetshëm. Kolagjeni është gjithashtu një substancë e tretshme në vaj që ndihmon në mbajtjen e kockave të forta, lëkurën elastike dhe flokët me shkëlqim dhe të fortë. Të dyja këto vitamina sintetizohen shumë pak nga trupi dhe kur trupi nuk është i shëndetshëm, ai mund të sintetizojë më pak nga këto dy substanca, duke bërë që trupi të ketë mungesë. Kjo çon në rënie të flokëve, lëkurë të ashpër, kocka dhe nyje të dobëta, më pak aktivitet

Shampo biotin & kolagjen OGX me përbërës që përmbajnë 2 vitamina thelbësore për trupin do të ndikojë drejtpërdrejt në lëkurën e kokës për të ndihmuar në forcimin e flokëve, parandalimin e plakjes së flokëve, parandalimin e rënies së flokëve, stimulojnë rritjen e flokëve. Produkti ka ekstrakte natyrale që janë të sigurta për shëndetin për të ndihmuar në rimbushjen e lagështirës dhe rritjen e elasticitetit të flokëve.

Tham Khảo Thêm:  [HỎI/ĐÁP] Có Nên Mua Đồng Hồ Seiko 5 Quân Đội Cũ Hay Không?

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p1

Shampo origjinale OGX biotin & kolagjen

2. Shampo riekuilibruese Fascinelle për flokë të yndyrshëm

Origjina: Franca

Prodhuesi: Fascinelle

Çmimi i shitjes: ~260 mijë VND

Edhe futja e emrit të produktit tashmë flet për përdorimin e tij. Ky është shampoja më e njohur për flokë të yndyrshëm dhe të hollë. Produkt shampo për flokë të yndyrshëm Kjo largon vajin e tepërt në lëkurën e kokës dhe pastron flokët, duke ndihmuar që skalpi të mos jetë i yndyrshëm, i lëmuar dhe i lëmuar.

Kur përdorni produktin, vetëm pas herës së parë, mund të fshini shqetësimin e një floku të yndyrshëm ose turpin e të pasurit flokë të yndyrshëm të shëmtuar. Dhe kur skalpi i kokës nuk është më i yndyrshëm, flokët tuaj do të bien më pak. Nëse nuk përdorni produkte të krijuara posaçërisht për flokë të yndyrshëm, flokët tuaj do të jenë akoma të yndyrshëm dhe do të bien më shumë.

Me përbërës që kanë një efekt natyral të ekuilibrit hidrolipid, produkti është shumë i sigurt për lëkurën dhe shëndetin tuaj. Produkti meriton të jetë në krye të kategorisë shampo për flokë të yndyrshëm dhe i hollë në rastin më të mirë.

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p2

Shampo riekuilibruese origjinale Fascinelle

3. Set për shampo dhe balsam me xhenxhefil Weilaiya

Origjina: Tajvan

Prodhuesi: Weilaiya

Cmimi i shitjes: ~ 400 mije VND

E ardhmja prej 10 shampove për flokë të yndyrshëm dhe të hollë është grupi i shampove me kondicioner me xhenxhefil. Ky është një produkt jashtëzakonisht i sigurt dhe jashtëzakonisht i mirë për flokët e yndyrshëm dhe të dredhur. Përbërësit e këtij shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë janë 100% natyral. Produkti është bërë nga lëngu i freskët i xhenxhefilit dhe vaji i çajit jeshil. Si vaj esencial me efekt qetësues, produkti është i përshtatshëm për të gjitha moshat, duke i dhënë përdoruesve rehati dhe duke reduktuar lodhjen. I formuluar posaçërisht për rënien e flokëve dhe kontrollin e yndyrës, ky është padyshim një nga të paktat shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që është më efektiv. Natyrisht, kur parandaloni rënien e flokëve, flokët tuaj do të shmangin rrallimin, tullacën dhe flokët inerte. Seti i shampos dhe kondicionerit me xhenxhefil Weilaiya gjithashtu ka efektin e stimulimit të rritjes së flokëve. Ky është gjithashtu një produkt i votuar nga konsumatorët në Tajvan si shampoja më e mirë për flokë të hollë

Produkti është plotësisht pa aromë, i përshtatshëm si për gratë shtatzëna, për gratë pas lindjes dhe për fëmijët. I përshtatshëm për flokë të dëmtuar, kaçurrelë dhe të lyer

Esenca e xhenxhefilit ndihmon qarkullimin e gjakut për të ndihmuar flokët të rriten më shumë kur masazhohen, duke i bërë flokët me shkëlqim

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p3

Set origjinal për shampo dhe kondicioner me xhenxhefil Weilaiya

4. Shampo Korean Ryo Damage Care xhensen

Prodhuar në Kore

Çmimi i shitjes: ~ 150 mijë VND

Kapaciteti: 200 ml

Produkti tjetër në 10 shamponat për flokë të yndyrshëm dhe të hollë është shampoja koreane e xhensenit për kujdesin e dëmtimit ryo. Produkti përmban shumë barishte orientale, xhensen për të ndihmuar në rimbushjen e lëndëve ushqyese për lëkurën e kokës, për të parandaluar rënien e flokëve, për të pastruar lëkurën e kokës dhe për të stimuluar rritjen e flokëve.

Përveç kryerjes së punës së një shampo për flokë të yndyrshëm është për të pastruar dhe parandaluar rënien e flokëve, produkti ka edhe funksionin e shampo për flokë të hollë është për të përmirësuar flokët e dëmtuar rëndë, për të parandaluar majat e çara, rënien e flokëve, thatësinë dhe vrazhdësinë, duke i bërë flokët me shkëlqim dhe të shëndetshëm.

Tham Khảo Thêm:  Kem Dưỡng Da Shiseido Aqualabel Đỏ Ngăn Ngừa Lão Hóa

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p4

Shampo origjinale Koreane Ryo Damage Care xhensen

5. Shampo kundër rënies së flokëve Lion Kaminomoto 200ml Japoni

Prodhuar në Japoni

Prodhuesi: Lion

Cmimi i shitjes: ~ 200 mije VND

Kapaciteti: 200 ml

Shampo kundër rënies së flokëve Lion Kaminomoto 200ml Japan është shampoja e 5-të për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që dua t’ju prezantoj. Për vietnamezët, produktet e Lion nuk janë ende të njohura për shkak të distancës së saj gjeografike dhe çmimeve paksa të zhurmshme. Megjithatë, në Japoni, shampoja kundër rënies së flokëve Lion Kaminomoto është produkti kryesor i shampos për kujdesin e flokëve. Dhe produkti i mësipërm i shampos për flokë të yndyrshëm dhe të hollë është linja e shampove që Lion hulumtoi për flokë të dobët, humbje të flokëve dhe skalp të yndyrshëm.

Ky shampo në Japoni përshkruhet nga mjekët si shampo për rrallimin e flokëve, veçanërisht për njerëzit që vuajnë nga rënia e flokëve. Me përbërës biologjikë që udhëheqin barishtet për të ushqyer flokët, produkti stimulon rigjenerimin e flokëve dhe largon yndyrën dhe sebumin nga skalpi i kokës edhe më i pastër se disa shampo të tjera për flokë të yndyrshëm.

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p5

Shampo origjinale kundër rënies së flokëve japoneze Lion Kaminomoto

6. Shampo kundër rënies së flokëve Megumi dhe Set Essence

Prodhuar në Japoni

Prodhuesi: Rohto Mentholatum

Kapaciteti: 175 ml

Çmimi i shitjes: 350 mijë VND / grup produktesh

Një tjetër kandidat shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë edhe nga Japonia. Është Set Megumi kundër rënies së flokëve dhe Shampo Essence. Me siguri nuk jeni të panjohur për kompaninë kozmetike Rohto Metholatum, ka buzëkuq buzësh, pika sysh… por këtë produkt duhet ta njohin pak veshë. Ky shampo për flokë të holluar për flokë të yndyrshëm është nga Metholatum që përmban lëndë ushqyese unike nga natyra për të ndihmuar në parandalimin e rënies së flokëve dhe parandalimin e rrallimit të flokëve.

Shampo Megumi pastron lëkurën e kokës, largon yndyrën, parandalon në mënyrë efektive rënien e flokëve, por megjithatë siguron sigurinë e lëkurës së kokës. Me një aromë të këndshme, tërheqëse, Megumi lë një aromë të këndshme dhe tërheqëse në flokët tuaj.

Rendisni 10 shampot më të mira për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që duhet të përdorni 11

Set me shampo dhe esencë origjinale kundër rënies së flokëve Megumi

7. Set 3 i shampove kundër rënies së flokëve Nioxin Trialkit

Origjina: SHBA

Prodhuesi: Nioxin

Cmimi: 650 mije/set e produkteve

Seti i shampove për rënien e flokëve Nioxin Trialkit i prodhuar nga Nioxin renditet gjithashtu në top 10 shamponët për flokë të yndyrshëm dhe të hollë. Besoj se shumë prej jush nuk e dini për këtë produkt sepse shumë pak vende e shesin dhe ju rekomandojnë në Vietnam. Edhe pse çmimi është pak i lartë, është “i shtrenjtë”, produkti i dedikohet flokëve dhe flokëve të hollë vaj. Me kërkime për të përforcuar strukturën e flokëve, grupi i trajtimit i formuluar posaçërisht depërton thellë në lëkurën e kokës, duke i bërë flokët më të trashë duke përmirësuar çdo fije floku. Antioksidantë të pranishëm në produktshampo për flokë të yndyrshëm Kjo ndihmon për të hequr folikulat e bllokuara të flokëve të shkaktuara nga vaji dhe pluhuri nga mjedisi. Jo vetëm kaq, teknologjia e mbrojtjes së dyfishtë ndihmon në balancimin e lagështirës dhe mbrojtjen e flokëve të dëmtuar nga lyerja.

Tham Khảo Thêm:  Nước Hoa Le Labo Chính Hãng Mỹ, Cao Cấp Giá Tốt

Rendisni 10 shampot më të mira për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që duhet të përdorni 13

Set shamposh kundër rënies së flokëve origjinale Nioxin Trialkit System 3

8. Shampo me kolagjen Mefaso

Origjina: Itali

Prodhuesi: Mefaso

Çmimi i shitjes: ~ 380 mijë VND

Këtë markë shampo, mendoj se shumë njerëz e njohin, veçanërisht periudha kur flokët e mbështjellë me kolagjen ishin në fron. Mefaso Collagen Conditioner është gjithashtu në krye të shampove për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që duhet të provoni.

Me një formulë të veçantë për flokë të dëmtuar, flokë të yndyrshëm, flokë të hollë, produkti do t’ju lehtësojë shqetësimet. Kolagjeni në këtë shampo për flokë të yndyrshëm stimulon rritjen e flokëve, parandalon rënien e flokëve, ndihmon që flokët të mos jenë më të hollë si më parë, por më të trashë, më të shëndetshëm. Aroma e këndshme e lehtë i bën përdoruesit të ndihen rehat

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p8

Shampo origjinale me kolagjen Mefaso

9. Shampo për rënien e flokëve Klorane Quinine

Origjina: Franca

Prodhuesi: Klorane

Kapaciteti: 200 ml

Çmimi i shitjes: ~260 mijë VND

Produkt shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë Tjetra që ju prezantoj është shampoja Klorane Quinine për rënien e flokëve. Gjithashtu një produkt i specializuar, shampoja Klorane Quinine për flokë të yndyrshëm dhe të hollë ekstraktohet nga lëvorja e quinoa-s, dhe vitaminat B do t’i shtojnë lëndët ushqyese flokëve, do të ushqejnë thellë flokët nga rrënjët, do të ndihmojnë rrënjët e flokëve. të fortë. Ky produkt është për ata me flokë të dobët. Ky produkt ka të bëjë më shumë me trajtimin e rënies së flokëve sesa shampo për flokë të yndyrshëm

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p9

Shampo për rënien e flokëve Klorane Quinine Orientale

10. Set shampo ichikami

Seti i shampove Ichikami është produkti i fundit që dua t’ju prezantoj në top 10 shamponët për flokë të yndyrshëm dhe të hollë. Gjithashtu pak njerëz dinë për këtë produkt sepse nuk është i popullarizuar në Vietnam. Megjithatë, nëse e keni provuar, definitivisht nuk do të mund ta harroni. Prodhuar nga kompania lider japoneze e kozmetikës Kracie, grupi i shamponëve Ichikami është tërësisht i nxjerrë nga barishte natyrale në Japoni si bari, kamelia, alga deti… Të gjithë përbërësit ndihmojnë në parandalimin e rënies së flokëve, Riparojnë flokët e dëmtuar, pastrojnë skalpin e kokës. Me një formulë me pak shkumë për të ndihmuar në pastrimin e kokës dhe flokëve, produkti ndihmon në ruajtjen e lagështirës, ​​duke u kujdesur nga rrënjët deri në majat. Aroma është e lehtë, jo e mprehtë kur përdoret.

shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë p10

Set shampo origjinale ichikami

Më sipër janë shampot për flokë të yndyrshëm dhe të hollë që kam mësuar dhe ju prezantoj. Këto produkte shampo për flokë të yndyrshëm dhe të hollë janë pothuajse të njohur për të gjithë, sepse vietnamezët nuk i kushtojnë shumë rëndësi zgjedhjes së shamponit të duhur për ta. Megjithatë, ky është një zakon i gabuar dhe i dëmshëm për ju. Shpresojmë se artikulli i mësipërm do t’ju ndihmojë të jeni të sigurt me një flokë të bukur të gjallëCảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 10 Dầu Gội Cho Tóc Dầu Và Mỏng Tốt Nhất Nên Dùng 2021 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *