Kem V7 Có Tác Dụng Gì? Kem V7 Dùng Ngày Hay Đêm?

Çfarë bën kremi V7, kremi V7 për përdorim ditën apo natën është ndoshta një nga pyetjet që sot merr shumë vëmendje nga një numër i madh ndjekësish vietnameze të bukurisë. Shihni artikullin më poshtë për përgjigjen më të saktë.


Hulumtuar dhe zhvilluar nga Dr.Jart+, një markë kozmetike koreane e themeluar nga dermatologia Sungjae Jung, e njohur për produktet e saj cilësore, efektive dhe të sigurta të kujdesit të lëkurës me lëkurën, shëndetin e përdoruesit. Kremi V7 po merr gjithashtu shumë reagime pozitive nga ndjekësit vietnamezë të bukurisë me efekte të shkëlqyera për kujdesin ndaj lëkurës dhe bukurinë.

Për ju që jeni mësuar të përdorni kremin V7, ndoshta nuk keni nevojë të thoni shumë më tepër, por për ata që janë të rinj në kremin V7, ndoshta do të ketë shumë pyetje në lidhje me të, apo jo? Për shembull, cili është efekti i kremit V7, kremi V7 për përdorim ditën ose natën, si të përdoret kremi V7 për efektin më të mirë? Ndiqni artikullin më poshtë për të marrë përgjigjen më të saktë, ju lutem!

Çfarë është kremi V7?

Krem V7 (emri i plotë Dr.Jart+ V7 Toning Light cream) është një produkt kremi zbardhues dhe rigjenerues i lëkurës i hulumtuar dhe zhvilluar nga Dr.Jart+, një markë kozmetike koreane e themeluar nga dermatologia Sungjae Jung. Jo vetëm kremi V7, por shumica e produkteve të Dr.Jart+ vlerësohen shumë për cilësinë, efektivitetin dhe sigurinë për lëkurën dhe shëndetin e përdoruesve.

Losioni V7 është i paketuar në një kuti qelqi transparente drejtkëndëshe. Dizajni është i thjeshtë por jo më pak luksoz dhe elegant. Kutia e losionit vendoset në një kuti plastike të bardhë katrore me kapak portokalli të spikatur për ruajtje më të mirë.

Dr.Jart+ V7 Krem Toning Light Ushqyes dhe Rigjenerues

Dr.Jart+ V7 Krem Toning Light Ushqyes dhe Rigjenerues

Çfarë bën kremi V7?

Krem V7 me përbërës hidratues intensiv për lëkurën si Glicerina, Panthenol, Acidi Hialuronik i Hidrolizuar, Etilheksilglicerinë, Butilen Glikoli; Përbërësi fizik i kremit kundër diellit Dioksidi i Titaniumit ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i diellit; CoQ10 anti-plakje, nxit rigjenerimin e lëkurës me praninë e 7 vitaminave miqësore ndaj lëkurës (A, B3, B5, C, E, F, H), të cilat konsiderohen të afta të sjellin shumë efekte pozitive për lëkurën e përdoruesit. Përfshini:

 • Promovoni rigjenerimin e lëkurës, përshpejtoni rikuperimin e lëkurës pas acarimit ose përdorni krem ​​miks, duke ju dhënë një lëkurë më të shëndetshme.
 • Zbardhues, zbardhues, njëtrajtues i ngjyrës së lëkurës pas vetëm një kohe të shkurtër përdorimi.
 • Ndihmon në zbehjen e njollave të errëta, njollave kafe dhe njollave në lëkurë.
 • Ngrini menjëherë tonin e lëkurës, mund të përdoret si një alternativë ndaj primerit gjatë grimit.
 • Antioksidant, ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, kontribuon në mbrojtjen e lëkurës nga faktorët e jashtëm të dëmshëm, veçanërisht nga dielli.
 • Rimbushni lagështinë, hidratoni lëkurën, ju jepni një lëkurë më të lëmuar dhe më rrezatuese.
 • Ndihmon në kontrollin e yndyrës në lëkurë, duke kufizuar yndyrën e lëkurës.
 • Mbështet ekuilibrin ideal të pH të lëkurës, duke reduktuar rrezikun e shfaqjes së akneve të reja në lëkurë.

Çfarë bën kremi V7?

Kremi V7 ndihmon në zbardhjen dhe rigjenerimin e lëkurës

Kremi V7 për t’u përdorur ditën apo natën?

Emri i plotë i kremit V7 është Dr. Jart + V7 Toning Light, gjë që ka bërë që shumë besimtarë të bukurisë të besojnë gabimisht se produkti përdoret vetëm gjatë natës. Megjithatë, në fakt, kremin V7 mund ta përdorni ditën ose natën, dhe është mirë që produkti të përdoret rregullisht dy herë në ditë (mëngjes – mbrëmje) për efekte optimale të kujdesit ndaj lëkurës.

Kur përdorni kremin V7 në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës gjatë ditës, ju lutemi vini re se produkti nuk është një zëvendësues i kremit kundër diellit. Pas aplikimit të kremit V7, duhet të aplikoni më shumë krem ​​kundër diellit përpara se të dilni jashtë për të mbrojtur në mënyrë efektive lëkurën tuaj nga dëmtimi i diellit.

Tham Khảo Thêm:  TOP 7 Serum AHA Tốt Nhất Cho Làn Da Sáng Mịn Và Đều Màu Hơn

Krem V7 për përdorim ditën ose natën

Rekomandohet përdorimi i kremit V7 si ditën ashtu edhe natën për efektin më të mirë

Si të përdorni kremin V7 në mënyrë efektive

Hapat për të përdorur kremin V7:

 • Hapi 1: Pastroni lëkurën me pastrues dhe pastrues të përshtatshëm grimi. Në mëngjes mund ta pastroni lëkurën tuaj me pastrues pa përdorur pastrues grimi. Megjithatë, në mbrëmje, duhet të hiqni grimin përpara se të përdorni pastrues (edhe nëse përdorni vetëm krem ​​kundër diellit dhe aplikoni buzëkuq) për të pastruar thellësisht lëkurën tuaj pas një dite të gjatë ekspozimi ndaj shumë efekteve. agjent i dëmshëm.
 • Hapi 2: Aplikoni toner / tonik për të balancuar lëkurën.
 • Hapi 3: Aplikoni serum, esencë (nëse ka).
 • Hapi 4: Aplikoni kremin V7. Merrni një sasi të përshtatshme kremi V7 dhe aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe qafën. Masazhojeni butësisht në drejtim të lëkurës në mënyrë që kremi të përthithet shpejt në lëkurë.
 • Hapi 5: Aplikoni krem ​​kundër diellit

Në rutinën e kujdesit të lëkurës gjatë ditës, pasi kremi V7 të jetë përthithur plotësisht në lëkurë, aplikoni më shumë krem ​​kundër diellit të përshtatshëm për lëkurën tuaj dhe keni një SPF minimal prej 30 ose më të lartë për mbrojtje efektive.Mbrojtje optimale e lëkurës kundër efekteve të dëmshme të diellit. Në të njëjtën kohë, ndihmon për të siguruar efektivitetin e kremit V7.

Si të përdorni kremin V7

Si të përdorni kremin V7

Disa shënime kur përdorni kremin V7:

 • Vetëm për përdorim të jashtëm, mos e përdorni në lëkurë me plagë të hapura, shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
 • Për ata prej jush që përdorni kremin V7 për herë të parë, rekomandohet të testoni produktin në një zonë të vogël të lëkurës. Vini re, brenda 24 orëve, nëse nuk ka shenja acarimi ose ndonjë shenjë të pazakontë, mund ta përdorni produktin në mënyrë të sigurt për të gjithë zonën e lëkurës që do të kujdeseni.
 • Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një specialist nëse gjatë përdorimit të kremit V7, lëkura juaj shfaq ndonjë shenjë acarimi ose ndonjë anomali tjetër.
 • Mbyllni kapakun e produktit pas përdorimit, ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, shmangni rrezet e diellit direkte.

Disa pyetje të bëra shpesh kur përdorni kremin V7

Kremi V7 i kombinuar me çfarë serumi?

Ndoshta nuk e dini, një nga rregullat e kombinimit të locioneve dhe serumeve efektive është se kombinimi i produkteve me të njëjtin funksion do të sjellë rezultate më të larta dhe më optimale. Ju nuk mund të përdorni një serum aknesh dhe një krem ​​kundër pigmentimit në të njëjtën kohë në një rutinë për kujdesin e lëkurës. Sepse përbërës të ndryshëm aktivë specifikë, nëse nuk përdoren, të kombinuara me kujdes mund të shkaktojnë acarim të padëshiruar të lëkurës.

Prandaj, me kremin zbardhues dhe rigjenerues të lëkurës V7, ju mund të kombinoni me produkte serumi zbardhues dhe rigjenerues të lëkurës, të tilla si serumi i zakonshëm Askorbik Acid 8% + Alpha Arbutin 2%, Serum The Ordinary Alpha Arbutin 2% + HA, Serumi i Balancimit të Vitaminës C,…

Sa vjeç është kremi V7 për t’u përdorur?

Kremi V7 mund të përdoret nga persona 18 vjeç e lart. Megjithatë, produkti është një linjë kremi zbardhues, rigjenerues dhe kundër plakjes, kështu që do të jetë më i përshtatshëm për ju 25 vjeç e lart. Kjo është periudha kur nevojitet vëmendje e veçantë për t’u kujdesur dhe ushqyer lëkurën për të parandaluar shenjat e hershme të plakjes dhe për të ngadalësuar shenjat e ardhshme të plakjes.

Tham Khảo Thêm:  24 Cách Trị Gàu Tại Nhà Hiệu Quả Với Nguyên Liệu Dễ Kiếm

A mund të përdoret kremi i shtatzënisë V7?

Kanë. Kremi V7 me një listë përbërësish beninje, nuk përmban alkool, aromë, vaj mineral, konservues apo ndonjë përbërës tjetër të dëmshëm. Mund të përdoret si për gratë shtatzëna ashtu edhe për gratë pas lindjes, duke garantuar siguri si për nënën ashtu edhe për foshnjën.

Kremi V7 mund të përdoret për gratë shtatzëna

Kremi V7 mund të përdoret për gratë shtatzëna

A është kremi V7 një përzierje?

Nuk jane. Kremi V7 është një produkt kremi zbardhues dhe rigjenerues i lëkurës i hulumtuar dhe zhvilluar nga Dr. Jart+, një markë e famshme kozmetike koreane. Kjo është edhe marka që zotëron linjën e kujdesit të lëkurës Dr.Jart+, e cila është mjaft e famshme në komunitetin vietnamez të bukurisë. Kremi V7 është hulumtuar dhe zhvilluar nga një ekip ekspertësh me përvojë, të udhëhequr nga dermatologia Sungjae Jung, i formuluar me përbërës të dobishëm për lëkurën dhe i testuar në mënyrë rigoroze përpara se të dalë në treg. fushë për përdoruesit.

Kremi V7 është një krem ​​për lëkurën, jo një krem ​​miks me origjinë të panjohur, i dëmshëm për lëkurën në treg. Në veçanti, kremi V7 mund të përdoret gjithashtu për të përmirësuar dhe rivendosur lëkurën e dëmtuar të shkaktuar nga përdorimi i kremit të përzier. Nëse fatkeqësisht keni përdorur ndonjëherë krem ​​miks dhe po kërkoni produkte efektive për kujdesin dhe restaurimin e lëkurës, kremi V7 është padyshim një opsion që nuk duhet ta injoroni.

Për çfarë lëkure është kremi V7?

Kremi V7 me një listë përbërësish beninje mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe lehtësisht të irrituar.

A mund të përdoret kremi V7 për lëkurë të yndyrshme?

Siç u përmend më lart, kremi V7 mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e yndyrshme.

A mund të përdoret kremi V7 për lëkurën me akne?

Kanë. Kremi V7 mund të përdoret për lëkurën me akne. Megjithatë, për ata prej jush që vuajnë nga aknet, këshilla për ju është që së pari të përqendroheni në trajtimin e plotë të akneve, më pas të kaloni në përdorimin e produkteve zbardhuese, rigjeneruese dhe rigjeneruese për efektin më të mirë.

A trajton aknet kremi V7?

Nuk jane. Kremi V7 është një linjë kremi zbardhues dhe rigjenerues të lëkurës, i cili nuk ka efekt në trajtimin e akneve. Produkti mund të ndihmojë në rimbushjen e lagështirës, ​​zvogëlimin e yndyrës, duke mbështetur kështu zhvillimin e akneve të reja në të ardhmen, por nuk ka një efekt të drejtpërdrejtë të trajtimit të akneve.

A mund të mbrojë kremi V7 nga dielli?

Nuk jane. Kremi V7 përmban përbërësin fizik kundër diellit Dioksid titani, por përmbajtja e këtij përbërësi në produkt nuk mjafton për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli në mënyrën më efektive. Prandaj, pas aplikimit të kremit V7, duhet të përdorni më shumë krem ​​kundër diellit përpara se të dilni jashtë për të mbrojtur në mënyrë efektive lëkurën tuaj nga dëmtimi i diellit.

Si të njohim akulloren e rreme V7?

Disa shenja sinjalizuese që duhet t’u kushtoni vëmendje kur blini krem ​​V7 për të shmangur blerjen e kremës V7 të rreme, të rreme dhe me cilësi të dobët:

Dalloni nga etiketa në pjesën e jashtme të kutisë:

 • Vula me shenjën plus në kutinë origjinale do të ndihet e ngulitur dhe e ashpër në prekje. Mallrat e rreme janë të sheshta dhe të lëmuara, pa ndjenjën e grumbujve ose vrazhdësisë.
 • Pjesa e vulës nën shenjën plus kur shikoni nën kamerën e telefonit me blicin e hapur (i anuar në një kënd prej 45 gradë me vulën): nëse është një krem ​​origjinal V7, një shenjë plus do të shfaqet poshtë kutisë portokalli. Nuk ka falsifikime.
Tham Khảo Thêm:  Kem Ốc Sên Premium Snail Tone Up Cream Dưỡng Trắng Da “thần Thánh” Có Tốt Không?

Identifikoni akulloren e rreme V7 përmes etiketës

Identifikoni akulloren e rreme V7 përmes etiketës

Dalloni përmes fletës udhëzuese brenda:

 • Në produktet origjinale të kremit V7, fleta e udhëzimeve do të ketë një ngjyrë të verdhë pak më të errët. Megjithatë, për ta njohur këtë, duhet të kesh 2 kuti akullore për të krahasuar, përndryshe është shumë e vështirë të dallosh.

Dalloni nga kutia e akullores brenda:

 • Kutia origjinale e akullores V7 është bërë prej xhami transparent. Kutia e rreme e akullores V7 ka ngjyrë kaltërosh.

Dalloni nga fundi i kutisë së akullores:

 • Teksti i printuar në fund të kutisë origjinale të akullores V7 do të ketë shkronja më të guximshme, më të vogla dhe më të rrumbullakëta. Ndërsa në kutinë e rreme të akullores V7, teksti printohet më i hollë dhe më i tejdukshëm.

Identifikoni akulloren e rreme V7 me shkronjat e shtypura në fund të kutisë së akullores

Identifikoni akulloren e rreme V7 me shkronjat e printuara në fund të kutisë së akullores

Dalloni me kapakun e kutisë së akullores:

 • Kapaku i vërtetë i kutisë së akullores V7 është gjithmonë prej plastike të trashë dhe të fortë. Ndërsa kapaku i rremë i akullores V7 është bërë nga materiale të pasigurta, të hollë dhe lehtësisht të deformuara.
 • Veçanërisht, shtresa e shkumës brenda kutisë origjinale të akullores V7 do të jetë e trashë, e fortë dhe do të ngjitet në kapak. Ndërsa në kapakun e rremë të akullores V7, shtresa e shkumës do të fshihet dhe do të hollohet, prekja është e dallueshme.

Dalloni përmes shtresës së shiritit për të rregulluar kapakun dhe trupin e kutisë:

 • Me kremin origjinal V7, shiriti për të rregulluar kapakun dhe trupin e kutisë është zakonisht më i fortë dhe më i fortë. Ndërsa kutia e rreme e akullores V7 thyhet lehtësisht.

Dalloni sipas kremit:

 • Kremi i rremë V7 shpesh është shumë i holluar, ka erë lulesh, kur aplikohet në lëkurë, ndihet ngjitës, me shumë vaj që tretet vështirë. Sidomos duke krijuar një efekt të bardhë të lëkurës si aplikimi i një shtrese gëlqereje në lëkurë. Ndërkohë kremi i vërtetë V7 është më i trashë, ka një erë të lehtë kremi, depërton lehtësisht në lëkurë dhe nuk lë një strukturë të bardhë kremoze.

Identifikoni akulloren e rreme V7 përmes kremit

Identifikoni akulloren e rreme V7 përmes kremit

Sa kushton kremi V7?

Aktualisht kremi V7 shitet në treg për rreth 560,000 VND / kavanoz 50 ml.

Chiaki.vn, produkti shitet me çmim të zbritur prej 548 000 VND / kavanoz 50 ml. Nëse dëshironi të porosisni produktin, mund t’i referoheni lidhjes më poshtë.

Deri tani duhet ta keni pasur përgjigjen e pyetjes se çfarë bën kremi V7, kremi V7 përdoret ditën apo natën? Shpresojmë që përmes artikullit të sotëm të keni marrë informacione më të dobishme në lidhje me kremin zbardhues dhe rigjenerues të lëkurës V7, të kuptoni efektet e kremit V7 si dhe mënyrën e përdorimit të kremit V7 siç duhet për të ndihmuar në shfrytëzimin maksimal të tij. Përfitimet që sjell kremi V7 në lekura. Te uroj te jesh gjithmone e bukur dhe e lumtur!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Kem V7 Có Tác Dụng Gì? Kem V7 Dùng Ngày Hay Đêm? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

TOP 12 Men Vi Sinh Cho Bé Tốt Nhất Được Nhiều Chuyên Gia Khuyên Dùng

Men vi sinh còn được gọi là probiotic có chứa các vi sinh có lợi (lợi khuẩn) giúp cân bằng hệ vi sinh đường ruột, tăng cường…

Canxi Hữu Cơ Là Gì? 10+ Loại Canxi Hữu Cơ Tốt Nhất Hiện Nay

Canxi hữu cơ, một trong những loại canxi đang nhận được nhiều yêu thích từ người dùng bởi khả năng hấp thụ cao, chuyển hóa tốt, ít…

TOP 8 Sữa Rửa Mặt Ohui Hàn Quốc Tốt Nhất Cho Mọi Làn Da

Dòng sữa rửa mặt Ohui đính đàm của Hàn Quốc luôn được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng bởi khả năng làm sạch…

TOP 10+ Sữa Rửa Mặt Paula’s Choice Tốt Nhất Cho Từng Loại Da

Sữa rửa mặt Paula’s Choice, một trong những dòng sữa rửa mặt được nhiều tín đồ làm đẹp Việt yêu thích sử dụng với khả năng làm…

TOP 5 Thỏi Son Màu Nâu Sữa Siêu Xinh Siêu Sang Cho Mọi Nàng

Son nâu sữa, một sắc son mới nhưng đủ đốn tim bất cứ cô gái nào bởi vẻ độc đáo, cuốn hút và không kém phần chanh…

TOP 7 Sữa Rửa Mặt Senka Nhật Bản Được Khuyên Dùng Nhất 2023

Nhắc đến dòng sữa rửa mặt “ngon – bổ – rẻ”, sữa rửa mặt Senka Nhật Bản chắc chắn là một trong những gương mặt nổi bật…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *